SON DAKİKA
Hava Durumu

 ‘’İYİ parti teşkilatı olarak, tüm gücümüzle devletimizin ve milletimizin yanındayız. ’

1939 Erzincan depreminden sonraki en büyük deprem olduğuna dikkat çeken Başkan Demir ‘’biz birlikte güçlüyüz diyerek,  ‘’İYİ parti teşkilatı olarak, tüm gücümüzle devletimizin ve milletimizin yanındayız. ’dedi.

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2023 17:06
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2023 17:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
 ‘’İYİ parti teşkilatı olarak, tüm gücümüzle devletimizin ve milletimizin yanındayız. ’

İYİ PARTİ ÜNYE İLÇE TEŞKİLATI BASIN AÇIKLAMASI

Değerli Ünyeli Hemşehrilerimiz;
Öncelikle Türk Milletinin Başı Sağolsun.
1939 Erzincan depreminden sonraki en büyük deprem olduğuna dikkat çeken Başkan Demir ‘’biz birlikte güçlüyüz diyerek,  ‘’İYİ parti teşkilatı olarak, tüm gücümüzle devletimizin ve milletimizin yanındayız. ’dedi.

Değerli Ünyeli hemşerilerimiz öncelikle Türk milletinin başı sağ olsun. Ülkemizin 1939 Erzincan depreminden sonra en büyük depremi olarak belirtilen Kahramanmaraş - Pazarcık merkezli ve ardından Türkoğlu merkezli deprem nedeniyle acımız büyüktür deprem nedeniyle hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz ülkemizin % 11’ni kapsayan, 15.000.000 insanımızın yaşadığı bir bölgede meydana gelen afet nedeniyle acımız büyüktür. Türk milleti olarak bir ve beraber olmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha idrak ettik. Büyük Türk milletinin bu imtihandan da sabır ve başarı ile geçeceğine inancımız tamdır. Hiç bir siyasi tavır ve düşüncelere itibar edilmemesi gereken bir zaman dilimindeyiz. Hiç kimsenin birbirini ötekileştirmediği, yaraların birlikte sarılması gerektiği gerçeğini unutmadan, tek vücut halinde hareket etmenin sorumluluğunu üzerimizde taşıyoruz biz birlikte güçlüyüz unutmamamız gereken gerçek şu afette can veren, deprem şehidi olan her Türk vatandaşı bazımdır. Biz birlikte güçlüyüz İYİ Parti teşkilatı olarak, tüm gücümüzle devletimizin ve milletimizin yanındayız.

Ünye ilçesi olarak il teşkilatız ile birlikte afet bölgesine fırıncı yardım tır tırımızı gönderdik ikinci tırı göndermek için çalışmalarımız devam etmektedir. Afet bölgesinde tespit edilen eksiklere göre, öncelikle gıda yardımı ve su talep edilmektedir. Gücümüz ve kuvvetimiz yettiği sürece maddi ve manevi olarak devletimizin ve milletimizin emrinde olduğumuzu bir kez daha tekrar ediyoruz.

Afet bölgesinde ilk yardımda gönüllü olarak çalışmak isteyen özellikle genç arkadaşlarımızın talepleri üzerine çalışma başlattık. Bu çalışmamızı yaparken, afet bölgesindeki yetkililer ile temasa geçtik bölgedeki durum ve şartlara göre ilk yardımda görev alacak gönüllülerin çalışmaları aksatmayacak şekilde bir planlama yapılması suretiyle sevkının mümkün olduğu bildirildi. Bunun üzerine gönüllü gençlerimizden oluşan bir aracımız deprem bölgesine ulaştı. halen ikinci otobüsümüz hazırlanmaktadır. Bu noktada gerek göndermek istedikleri eşya ve erzaklar, gerekse gönüllülerin müracaatları halinde üzerimize düşen görevleri de yapmaya hazırız. Yukarıda da belirt tığımız gibi, acı bütün Türk milletinindir. Yaralarımızı birlikte saracağız şehitlerimize ve yaralılarımıza sahip çıkmanın vatandaşlık görevi olduğu bilinciyle üzerimize düşen tüm görevleri, hiç bir siyasi niyet gütmeksizin yapmaya devam edeceğiz

Tekrar deprem şehitlerine Allah’tan rahmet, aile ve yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Türk milletinin başı sağ olsun. 
Av. İrfan Demir 
İYİ Parti Ünye ilçe başkanı

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.