SON DAKİKA
Hava Durumu

İl konusunda kandırıldık!

Ünye eski Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, Devlet Bahçeli’nin sözleri ile hepimizin inanıp heyecanlandığını belirterek, il konusuna destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ettiğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 27.10.2023 14:41
Haber Güncellenme Tarihi: 27.10.2023 14:41
Kaynak: IGF
İl konusunda kandırıldık!

İl konusunda kandırıldık!
Ünye eski Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, Devlet Bahçeli’nin sözleri ile hepimizin inanıp heyecanlandığını belirterek, il konusuna destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ettiğini söyledi.
MHP Genel Başkanı Yardımcısı İsmail Faruk Aksu’nun; ‘Bu iş sizin patırdamanızla olacak iş değil. Bu işin olası varsa olur, olası yoksa olmaz’ dediğini ifade eden Arpacıoğlu, bu sözler üzerine içinde “kandırıldık” hissinin oluştuğunu söyledi.

Arpacıoğlu; “Numan Kurtulmuş isterse Ünye il olur. Ama kendisi en yetkili yerlerdeydi ama bugün biz hala Ünye’nin yıllardır süre gelen sorunlarını konuşmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ünye'de Radyo Programında Ünye Kent Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Musa Özgür Kıroğlu’nun moderatörlüğünde, Ünye Kent Gazetesi sahibi Gazeteci Ali Öztürk ve Oney Flash FM sahibi Hakan Korkmaz’ın sunumuyla  program konuğu Ünye eski Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu oldu.

Ünye’nin il olması ile ilgili konuşan Ünye eski Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, bu konudaki karar vericilerin Ünye’nin il olması yönünde olmadığını ifade ederek “Bu siyasi bir malzemeymiş, bizi kandırmışlar.” dedi.

Ünye eski Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu konuşmasında şunları söyledi,

Ünye’nin il olması konusunda basın mensuplarının ve STK’ların hakkını teslim etmemiz lazım

“Ünye’nin il olması ile ilgili basının hakkını teslim etmek lazım.  Devlet Bahçeli’nin sözleri ile hepimiz inandık, heyecanlandı. STK’lar değerli basın mensupları ile beraber bu konuda çok önemli gayretler sarf ettik. Ama gördük ki bu işin bir siyasi propagandaya kurban gideceği endişesi oluştu.

Bizi kandırmışlar

Geçtiğimiz günlerde bir MHP yetkilisi görüştüm. MHP Genel Başkan Yardımcısı hemşerimiz İsmail Faruk Aksu bey ile görüşme fırsatın oldu mu, Ünye’nin il konusunu sordun mu, dedim. Dedi ki sordum. Ama, ‘Bu iş sizin patırdamanızla olacak iş değil. Bu işin olası varsa olur, olası yoksa olmaz’ dedi. Bu sözler üzerine bu iş yine siyasete malzeme edilmiş, biz yine kandırılmışız gibi bir duygu oluştu bende. Çünkü bu işe imza atacak yetkililer böyle ifade ediyorsa bu iş olmayacak demektir. Ünye’nin il olma konusundaki yetkilileri, bu konudaki karar vericilerin il olması yönünde olmadığını görmekten fevkalade üzülüyorum. Bu siyasi bir malzemeymiş. Bizi kandırmışlar.

Kurtulmuş isterse Ünye il olur ama…

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş isterse Ünye il olur. Ama sayın Numan Kurtulmuş Ünye’nin il olma meselesine varıncaya kadar kendisi Kültür Bakanıydı biz halen Ünye’de Kültür Sitesini konuşuyoruz. Kendisi Genel Başkanvekiliydi yani sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra ki kişiydi. Ama halen Akkuş Niksar Yolunu konuşuyoruz. Kendisi en yetkili yerlerdeydi ama bugün halen OSB’nin istenilen hızda ilerlemediğini görüyoruz.”

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.