SON DAKİKA
Hava Durumu

“İktidar seyirci kaldı”

CHP Ordu İl Başkanı Mehmet Kaptanoğlu, “Vatandaşlarımızın kanı iktidarın elindedir. İktidar başkanlık sistemini getirmiştir. Tek adam rejimi devleti felç etmiştir. Ülkemiz için asrın felaketi tek adam rejimidir.” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 18.02.2023 09:29
Haber Güncellenme Tarihi: 18.02.2023 09:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
“İktidar seyirci kaldı”

CHP Ordu İl Başkanı Mehmet Kaptanoğlu, “Vatandaşlarımızın kanı iktidarın elindedir. İktidar başkanlık sistemini getirmiştir. Tek adam rejimi devleti felç etmiştir. Ülkemiz için asrın felaketi tek adam rejimidir.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen, 10 kenti vuran ve binlerce can kaybıyla ülkeyi yasa boğan deprem felaketiyle ilgili 81 ilde eşzamanlı önemli bir açıklama yaptı. Ordu’da CHP İl Başkanı Mehmet Kaptanoğlu tarafından kamuoyuyla paylaşılan açıklamada, ‘Bu felaketi dayanışma içinde aşacağız’ mesajı verildi.

“İktidar seyirci kaldı”

Deprem öncesinde ve sonrasında yaşanan sorumsuzluk, denetimsizlik, liyakatsizlik, yağma ve hırsızlığın “devlet nerede” sorusunu gündeme getirdiğini aktaran Kaptanoğlu, şunları söyledi; “Vatandaşlarımızın kanı iktidarın elindedir. İktidar başkanlık sistemini getirmiştir. Tek adam rejimi devleti felç etmiştir. Devlet yönetilemez bir hale getirilmiştir. Tüm bu yaşadıklarımızın baş sorumlusu tek adamdır ve onun ülkemize dayattığı rejimdir. Devleti yönetme sorumluluğunu üstlenen iktidar, depremin ilk anlarından itibaren koordinasyonu sağlayamamıştır. En kritik saatler olan ilk 48 saatte deprem bölgelerine müdahalede geç kalınmış, vatandaşlarımızın enkaz altında can vermelerine seyirci kalınmıştır. Beceriksizlikleri on binlerce insanımızın canına mal olmuştur. İnsanlarımız enkaz altında inlerken, eğitimli ve deneyimli kahraman Mehmetçiğimiz kışlalarında bekletilmiştir. Tüm yardım ve kurtarma faaliyetlerinin koordine edildiği sosyal medyaya yasak getirilmiş, ağırlaştırılmıştır. Bununla da kalmayıp soru soran gençler, gazeteciler, bilim insanları gözaltına alınmıştır. Enkaza yardıma koşan kurumlara zorluklar çıkarılmıştır.

“Beceriksiz sistemin yıkılışı”

Kurtarma çalışmalarındaki beceriksizlikleri yetmezmiş gibi tek adam rejimi şimdi de üniversitelerimize ve öğrencilerimizin yurtlarına çökmeye çalışmaktadır. Sorgusuz sualsiz alınan uzaktan eğitim kararıyla gençlerimizin ve ülkemizin geleceği mahvedilmektedir. AKP Genel Başkanının “bana 1 yıl daha verin” mesajı hiçbir şey ifade etmemektedir. Türkiye kendisine tam 20 yıl vermiştir. Artık bu saatten sonra halkın kendisine verecek değil 1 yılı, 1 saati bile kalmamıştır. Deprem, bu köhnemiş zihniyetin ve bu beceriksiz sistemin de yıkılışı olmuştur. Türkiye’nin büyük bir değişime ihtiyacı vardır. Halkın oylarıyla ülkenin başına felaket gibi çöken bu beceriksiz iktidarı biz değiştireceğiz. Ama sadece iktidarı değiştirmek yetmez. Asıl değişmesi gereken tek adam zihniyetidir. Açgözlülük, hırs, kibir zihniyetini temelinden kazıp atacağız. Kaybedecek bir dakikamız bile yok.”

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.