SON DAKİKA
Hava Durumu

Her Türlü Çalışma Kimlikli ve Saygın Olmalıdır...

Her Türlü Çalışma Kimlikli ve Saygın Olmalıdır...

Haber Giriş Tarihi: 30.10.2021 12:38
Haber Güncellenme Tarihi: 30.10.2021 12:38
Kaynak: Sabah
Her Türlü Çalışma Kimlikli ve Saygın Olmalıdır...

HER TÜRLÜ ÇALIŞMA KİMLİKLİ VE SAYGIN OLMALIDIR. 
          Ünye'miz binlerce yıllık tarihi geçmişi ve kent kültürünün yaşadığı ender şehirlerdendir. Bu amaca hizmet etmek için kentimize, Tarih, Kültür ve Turizm Kenti Kimliğini ÜNTİD olarak bizler kazandırdık. Ancak, bu kimliğe sahip çıkma mecburiyeti sadece yerel yönetimlerin, kamu kurum ve kuruluşlarının değil, kentimizin asli unsuru ve sahibi olan kentlinin görevidir.
          Özellikle son yıllarda inşaat sektörünün ilerlemesi, eski veya yenilenme ihtiyacı olan yapıların dış cephe tadilat, boya ve ısı yalıtımı çalışmalarında toplumun tamamının hakkı olan kaldırımlara da çalışma sırasında branda, naylon veya zemin koruyucu örtü örtülmesi mecburiyetinin getirilmesini ve sıkı takibinin yapılmasını talep ediyoruz.
           Kaldı ki, yapılan yapının çalışması bitirildiğinde bina önü kaldırım zemini tamamen boya ve harç dökümüne bağlı inşaat kirliliğine maruz kalmaktadır. Bu durum çalışma esnasında güvenlik açığının oluşmasına neden olmakta ve kentimizde yaşayan engelli bireyler, bebek arabalı aileler veya kentimize ziyaret, turistik veya iş amacıyla gelen insanlarımızın hayat kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. 
            ÜNTİD olarak bu durumun tekrarlanmaması ve olumsuz sonuçların doğmaması için Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Belediyesinde kent estetiği birimlerinin var olanının aktif hale gelmesini, olmayan belediyede de açılmasını, bina dış cephelerinde yapılacak her türlü çalışmanın bu birim tarafından daima kontrollerinin yapılmasının sağlanması için yetkilileri daha hassas ve duyarlı olmaya davet ediyoruz.
                                      Adnan SOBİ
                                    ÜNTİD Başkanı

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.