SON DAKİKA
Hava Durumu

Hakan Yıldız, 19 Eylül 2022 Gaziler Günü İle İlgili Basın Açıklaması Yaptı.

Hakan Yıldız. Müs.Uzm.J.Çvş. Terörle Mücadele Gazileri Derneği Üyesi Emujad ( Emekli Uzman Jandarmalar Derneği ) Karadeniz Bölge Temsilcisi yaptığı açıklama da;

Haber Giriş Tarihi: 19.09.2022 11:31
Haber Güncellenme Tarihi: 12.12.2022 10:16
Kaynak: Sabah
Hakan Yıldız, 19 Eylül 2022 Gaziler Günü İle İlgili Basın Açıklaması Yaptı.

19 EYLÜL 2022 GAZİLER GÜNÜ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMAMDIR. 

Şanlı tarihimiz boyunca tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda Şehit ve Gazi olmayı büyük bir onur ve gurur saymıştır. Sonuç olarak da bu fedakârlığının karşılığında girdiği her mücadeleden zaferle çıkmıştır.

Kahraman Gazilerimize Devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verildiği günün yıl dönümünü “Gaziler Günü” olarak kutlamaktayız.

Ülkemizin her karış toprağında, vatanını bayrağını ve kutsal değerlerini korumak ve savunmak için en zor koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen Gazilerimiz vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan en iyi tanımlarıdır.

Bu kapsamda bizler de Ülkemizi bölmeye çalışan bölücü terör örgütlerine karşı gözümüzü kırpmadan canlarını ortaya koymuş vatanseverleriz.

“Bizler” (Terörle mücadele sırasında yaralandığı halde 1053 nizamname mağduru) canımızı Vatanımız için seve seve feda etmeye yemin etmiş, kimimiz askerlik vazifesi sırasında, kimimiz Emniyet Teşkilatı mensupları olarak vazife sırasında ve terörle mücadele sırasında yaralanarak malul duruma gelmiş ancak Gazilik haklarından mahrum bırakılmış kahramanlarız.

Her yıl kutladığımız Gaziler Günü dolayısıyla Gazilik haklarına kavuşamayan 3713 sayılı Terörle Mücadele mağduru malul Gazilerimize önemle belirtmek isteriz ki, Gazilik hakları konusunda gerek 684 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’na eklenen “Ek Madde 3” ve gerekse de 3713 sayılı Kanun’un 21. maddesinde gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

Bu nedenle bundan sonra Gazilik konusunda yeni bir kanuni düzenleme çıkmayacaktır.

Çünkü böyle bir kanun teklifi 2018 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulmuş ancak bu kanun teklifi genel kurulda büyük bir oy oranıyla reddedilmiştir.

Bundan sonra çıkacak olan kanuni düzenlemeler ise Kore ve Kıbrıs Gazilerinin maaşlarına ilişkin düzenlemeler olacaktır.

Bu nedenle her yıl kutladığımız Gaziler Günü’nde 3713 Terörle Mücadele mağdurlarına Gazilik haklarının verileceği şeklindeki beyanlar gerçek dışı ve bizleri oyalamaya yönelik hayal ürünü beyanlardır.

Bu şekilde her yıl Gaziler Günü’nde kanun çıkacak hikâyesi ile bizlerin hevesini  kursağımızda bırakmaya hiç kimsenin hakkı yoktur ve olamaz.

Her yıl Gaziler Günü’nde uydurulan kanun çıkacak hikâyesine artık inanmayalım.

Bu vesileyle Gazilik haklarını alamayan kardeşlerime buradan seslenmek isterim ki; Gazilik hakları konusunda gerekli kanunlar çıkmıştır.

Bu nedenle de Gazilik haklarımıza kavuşabilmek için dava açmaktan başka çaremiz yoktur. Nitekim dava açarak Gazilik haklarına kavuşan Gazi kardeşlerimiz her geçen gün katlanarak artmaktadır.

Burada şu önemli hususu da belirtmeden geçemeyeceğim; Gazilik haklarını elde edebilmek için başlattığımız hukuk mücadelesinde çok önemli gelişmeler elde ettik. Bunlardan en önemlisi ve birincisi bildiğiniz üzere Anayasa Mahkemesinden bir emsal karar bekliyoruz.

Diğer önemli gelişme ise yabancı cisim, kurşun ve şarapnel yaralanmalarına ilişkin açtığımız davalarda bundan sonra kandaki zehir oranlarının ölçülmesi için mahkemeler tarafından sizlerin adli tıp kurumuna sevk edilmenizi talep etmeye başladık.

Adli tıp kurumunca yapılacak tahlillerde kandaki zehir oranları tespit edileceğinden böylece yaralanma sonrası fonksiyon kayıpları ortaya çıkmış olacak ve Gazilik haklarına kavuşmuş olacaktır.

Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları olmak üzere 3713 terör mağduru Gazilerimize sevgi ve şükranlarımı sunarım.

Gaziler Günümüz kutlu olsun vazife malulu sayılamayan Gazilerim.

Doğru yerdesiniz, doğrularlar birliktesiniz, beni izlemeye, beni takip etmeye devam edin.

Hakan Yıldız. Müs.Uzm.J.Çvş. Terörle Mücadele Gazileri Derneği Üyesi Emujad( Emekli Uzman Jandarmalar Derneği ) Karadeniz Bölge Temsilcisi

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.