SON DAKİKA
Hava Durumu

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Eğtim Görevlisi Başvuruları Başlıyor

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde açılacak eğitim faaliyetlerinde görevlendirilmek üzere eğitim görevlisi alımı yapacak.

Haber Giriş Tarihi: 04.04.2024 16:53
Haber Güncellenme Tarihi: 04.04.2024 16:53
Kaynak: IGF
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Eğtim Görevlisi Başvuruları Başlıyor

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Eğtim Görevlisi Başvuruları Başlıyor

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde açılacak eğitim faaliyetlerinde görevlendirilmek üzere eğitim görevlisi alımı yapacak.

Genel Şartlar

Türk vatandaşı olmak,

Son başvuru tarihi itibarıyla 18 (On sekiz) yaşını tamamlamış olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, Türk Ceza Kanunu'nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, fuhuş, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın alma, kabul etme veya bulundurma, haksız mal edinme, şike ve teşvik primi suçlarından mahkûm olmamak,

Sağlık durumu yönünden, devamlı olarak görev yapılmasına engel bir durumu olmamak

Başvuru Şekli, Yeri, Özel Şartlar ve Açıklamalar

Başvurmak isteyen eğitici/antrenörler, başvurularını şahsen edu.gsb.gov.tr adresi üzerinden 15 Nisan-02 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirecektir.

Başvuru esnasında yönlendirmeye ihtiyaç duyulması halinde ilgili web sitesindeki başvuru kılavuzundan yararlanılabilecektir. Ayrıca İl Müdürlüklerinden de destek alabilirler.

Tam zamanlı özel sektör çalışanları ve Kamu kurumlarında işçi statüsünde çalışanlar ilana başvuramayacaktır.

Spor branşları başvuruları için Ek-5, Gençlik branşları başvuruları için Ek-6 te yer alan belgelerin temin edilerek sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Söz konusu belgeleri yüklemeyen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Aranan şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilen eğitici/antrenörlerin başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır. 

Başvuruda bulunan tüm eğitici/antrenörlerin başvuru sürecinde yaşayacakları bütün aksaklıklarda sorumluluk kendisine aittir.

Eksik, hatalı veya doğru olmayan belgelerin yüklenmesi halinde doğacak tüm sorumluluktan başvuru yapan eğitici/antrenör sorumludur.

Başvuru sırasında gerçeğe aykırı belge veren, beyanda bulunan veya herhangi bir şekilde gerçeği sakladığı tespit edilen eğitici/antrenörler tüm haklarını kaybederler, eğitici/antrenör olarak görev yapamazlar. Bu durumun görev yapmaya başladıktan sonra ortaya çıkması halinde ise görevlendirmeleri iptal edilir ve ilgililer hakkında yasal işlem yapılır. İdare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilir, yapılmış olan sözleşmeleri feshedilir.

Hali hazırda eğitici/antrenör olarak görev yapmakta olan eğitmenlerin ve eğitici havuzunda bulunan tüm eğitmenlerin yeniden başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Güncel olarak üzerinde kurs görevi bulunan eğitici/antrenörlerin yeni başvuruda bulunmamaları halinde 31 Mayıs 2024 tarihi itibariyle iş akitleri sonlandırılacaktır.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.