SON DAKİKA
Hava Durumu

Fındıkta Destek Ödemelerine İlişkin İcmaller Askıya Çıkarıldı

Ordu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü mazot ve gübre desteği ve fındık alan bazlı gelir desteği ödemelerine ilişkin icmallerin askıya çıkarıldığını belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 19.01.2024 15:25
Haber Güncellenme Tarihi: 19.01.2024 15:25
Kaynak: IGF
Fındıkta Destek Ödemelerine İlişkin İcmaller Askıya Çıkarıldı

Binlerce üreticiyi ilgilendiren mazot ve gübre desteği ve fındık alan bazlı gelir desteği ödemelerine ilişkin icmallerin askıya çıkarıldı. Açıklama Ordu Tarım ve İl Müdürlüğünden geldi.

Müdürlük açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

2023 üretim yılı mazot ve gübre desteği ve fındık alan bazlı gelir desteği ödemelerine ilişkin olarak hazırlanan üretici hak ediş icmalleri, İlçe Müdürlükleri ve Mahalle Muhtarlıklarında askıya çıkarılmış olup, İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün Web sayfasında (ordu.tarimorman.gov.tr) yayımlanmıştır.

17.01.2024 Çarşamba günü askıya çıkarılmış olan çiftçi detayında icmaller 21.01.2024 Pazar günü saat:17.00 itibarıyla askıdan indirilecektir. Askı süresi ve askı süresinin bitimini takip eden 5 (beş) iş günü içinde yapılacak itirazlar ilçe müdürlüğü tarafından değerlendirilecektir.

Üreticilerimizin icmallerde kendilerine ait bilgileri mutlak suretle kontrol ederek, arazi miktarı ve destekleme tutarları ile ilgili bir eksiklik veya yanlışlık tespit etmeleri halinde, ÇKS başvurularını yaptıkları İlçe Müdürlüklerimize askı süresi içerisinde gelerek, itiraz ve düzeltme talebinde bulunmaları gerekmektedir. Askı ve itiraz süresi bitiminden sonra yapılacak itiraz ve düzeltme taleplerinin ilgili mevzuat uyarınca geçerli olamayacağı ve değerlendirmeye alınamayacağı hususları; Değerli üreticilerimize önemle duyurulur.”

Ordu Olay Gazetesi Haber Merkezi

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.