SON DAKİKA
Hava Durumu

Erol Batuk, Perşembelilerin gündemindeki iddiaları yanıtladı: RANTLA MANTLA İŞİM OLMAZ

Perşembeli İş İnsanı TPM Asansör Makine Limitet Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı, Perşembe Vona Park Düğün ve Kongre Merkezi ile Vona Park Cafe Restoran sahibi Erol Batuk, hakkında çıkan iddialara cevap verdi.

Haber Giriş Tarihi: 11.12.2019 18:15
Haber Güncellenme Tarihi: 11.12.2019 18:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Erol Batuk, Perşembelilerin gündemindeki iddiaları yanıtladı: RANTLA MANTLA İŞİM OLMAZ

Vona Park Düğün ve Kongre Salonu ile Vona Park Cafe Restoran ihalesinde halk arasında ‘şaibeler’ olduğu yönünde çeşitli söylentiler çıktı. İlk olarak o süreci bizimle paylaşır mısınız?

İlçemize yurt dışından misafirlerimiz geldi. Buralarda oturup çay, kahve içecek yani misafirlerimizi ağırlayacağımız bir yerimizin olmadığını gördüm. Bu eksikliği gidermek için çeşitli arayışların içerisine girdim. Ordu Büyükşehir Belediyesine müracaat ettim. Burası için kafe ve restoran talebinde bulundum. Bu fikir için olumlu yaklaştılar. Görüşmelerimiz devam ederken, burası için bir düğün salonu projesi olduğunu ve bunu da yapmamı istediler. Ben de kabul ettim. Devamında ihale süreci başladı. Perşembe’den de bir ağabeyimiz ihaleye girmek üzere gidiyor. Biz Perşembe’den ihaleye bir başkası girecekse ihaleden çekilme kararı aldık. Çünkü bu alan benim konum değil, bu işin ehil ellerde olmasını istemiştim. Dolayısıyla onların evraklarında ciddi eksiklikler olunca da ihaleye giremediler, biz girdik ve ihaleyi almış bulunduk.

Daha sonra ihaleye giremeyen ağabeyimizin yanına giderek; eğer böyle bir niyetiniz varsa burayı hemen size devretmeye razıyım. Sakın aklınıza başka bir şey gelmesin dedim. Bana kullandıkları ifade şu oldu: ‘Erol buranın yapılması için bizim ekonomik gücümüz yetmiyor. Mümkün değil, onu gördük. Sen bu işi yaparsın. Hayırlı uğurlu olsun.’ Bu görüşmelerin ardından biz birlikte suretle kontratları hazırladık. Neler yapılması gerekir, şartlar nedir onları oluşturduk. Bu düğün salonun projesini tamamıyla Büyükşehir Belediyesi hazırladı. Bu projede ne bizim, ne firmamın. Önce düğün salonunun inşaatına başladık. Gerçekten çok ciddi malzemeler kullanıldı. Neredeyse burası bana 2 milyon TL gibi çok ciddi bir rakama mal oldu. Bugün getirisine bakıyorsunuz sıfır denecek kadar az. Yıl da 20-30 düğün ya yapıyorsunuz ya da yapamıyorsunuz.

‘DÜĞÜN SALONUNUN ÇATISI ONARIMA ALINACAK’

Düğün salonunun çatısıyla ilgili de bir takım eleştiriler yapıldı. Bu eleştirileri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Düğün salonu projesi tamamıyla Ordu Büyükşehir Belediyesine aittir.  Fiziksel olarak bana da sorsanız bende beğenmiyorum. Elimdeki ilk planlamada üst kısmını yani kubbe diye nitelendirdiğimiz kısmını kaldırıp, ilçeye uygun estetik görüntü vereceğiz. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi’nden izin isteyeceğiz. Bana göre yapacağımız bu tadilatla yanlıştan geri dönülecektir.  İnsanlarımız bütün bunları bilmiyor ve bu nedenle haksız eleştiriler alıyoruz. ‘Rant için böyle oldu’ diyorlar. Benim rantla mantla işim olmaz. Benim zaten bir işim var o da bana yetiyor.

‘ELEŞTİRİLERE ÖNERİYLE GELİN’

Düğün salonunun akabinde hemen kafe ve restoran inşaatına başladık. Burada daha önce Prrşembespor’un binası vardı. Burada dokuyu bozmadan tadilat gerçekleştirdik. Projesini ben çizdirdim. Güzel bir proje hazırlayarak bugünkü haline getirdik.  İlk etapta 26 çalışanımız vardı. İyi de bir istihdam sağladık. Bugün mevsim itibariyle sayımız biraz azaldı. Burayla ilgili olumlu görüşler, memnuniyetler alıyoruz. Bunun yanında ufak tefek eleştiriler de oluyor. Biz burayı sezonun ortasında amatörce açtık ama şu an profesyonelliğe ulaşmış vaziyetteyiz. Bunu da müşteri memnuniyeti gösteriyor. Eleştiri yapın ama lütfen karşılığında da şu şekilde yaparsanız daha iyi olur diye öneriler getiriniz.

OTOPARK GELİRİ PERŞEMBESPOR’A VERİLECEK

Otoparktan elde edilen gelirleri daha önce beyan ettiğiniz gibi Perşembespor’a verecek misiniz?

Buranın bir peyzaj durumu var. Biz buraya yıllık çok ciddi bir ücret ödüyoruz. Belediye ile yaptığım anlaşma kapsamında her iki binayı bitirdiğim takdirde buranın peyzajını bitirip tesim edecekler. Daha sonra buranın peyzajı şirketimize ait olacak.  Sokakta söylendiği gibi değil. Ben burayı nasıl aldığımı Perşembe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Tandoğan’a belgelerimle, makbuzlarımla gösterdim. Çünkü ciddi bir bilgi kirliliği var. Bu da beni rahatsız ediyor. Yaptığımız sözleşmemin içerisinde burası için 40 araçlık otopark, diğer parselde 80 araçlık yani toplamda 120 araçlık otopark yeri var. Perşembe Belediyesi’nin de yol boyu tarafında 68 araçlık otopark yeri var. Kimse kusura bakmasın ben bu 120 araçlık otoparkı işletmek zorundayım. Fakat ben bu işlerin adamı değilim. Otopark işletmesini Perşembespor’a vereceğimi belediye başkanımızla konuştum. Benim kontratım sona erene kadar geliri günlük iki lira da olsa Perşembespor’a verilmesini talep ettim.

Belediye Başkanı Mustafa Tandoğan’ı ben Perşembe’ye geldiğimde tanıdım. Son derece iyi niyetli yaklaşımları. Başarılı olmasını çok istiyorum. Ben orada yanlış anlamadıysam otopark Perşembespor ilişkisine çok sıcak bakmadığı izlenimini hissettim. Mustafa Bey Perşembespor’a değil de orayı ücretsiz olarak halka açmak istediğini bana söyledi. Ben de bu işi orada çok tartışma yönüne girmedim. Ben konuşmalardan öyle anladım.

‘RANT ELDE ETME DÜŞÜNCEM SÖZ KONUSU DEĞİLDİR?

Halk buradan rant elde ettiğinizi iddia ediyor. Vatandaşlarımızı bu yönde aydınlatabilir misiniz?

Buradaki tüm peyzaj çalışmaları, denizin doldurulması çalışması tamamen Büyükşehir Belediyemize aittir. Burası alabildiğine yeşillik olsun ben bundan zerre rahatsız olmam. Bizim buradan bir yol geçip, seyir terası yapılacakmış. Varsın geçsin. Bundan memnun olurum. Perşembelilere şunu söylemek isterim; Erol Batuk’un buralardan bir rant elde etmesi düşüncesi söz konusu değildir. Olamaz, olması da mümkün değil. Bunun altını net bir şekilde çize çize söylüyorum.

Erol Bey son olarak şu iddianın da cevabını almak istiyorum. Bu tesislerle ilgili ortaklarınız olduğu doğru mu?

Benim bu her iki tesiste de hiçbir ortağım yoktur. Bu her iki tesis de TPM şirketine aittir. Ancak görüşmelerimiz var. Buranın komple devri ve belli oranda hisse almak isteyenler söz konusudur. Rakamda anlaşabilirsek Büyükşehir Belediyesi’nin izniyle devredebilirim. Almak isteyen varsa buyursun gelsin. Anlaşmalar sağlanırsa kamuoyuna gelişmelerden tekrar bilgi vereceğim. Aksi takdirde söylenenlerin hepsi yakıştırmadır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.