SON DAKİKA
Hava Durumu

Engelli Meclisi Büyükşehirde Buluştu

Ordu’da bulunan Engelliler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Şule Sepin İçli, Engelliler Konfederasyonu Ordu İl Meclis Başkanı Ümit İşbakan ve beraberindekileri ağırladı.

Haber Giriş Tarihi: 04.12.2019 09:48
Haber Güncellenme Tarihi: 04.12.2019 09:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Engelli Meclisi Büyükşehirde Buluştu

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adem Atik, İl Engelli Meclislerine Yönelik Hak Temelli Savunuculuk Eğitimleri kapsamında Ordu’da bulunan Engelliler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Şule Sepin İçli, Engelliler Konfederasyonu Ordu İl Meclis Başkanı Ümit İşbakan ve beraberindekileri ağırladı.

“BÜYÜKŞEHİR OLARAK FARKINDALIK YARATIYORUZ”

Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak engellilere yönelik farkındalık yarattıklarını ifade eden Başkan Vekili Adem Atik, Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımız vasıtası ile engelli vatandaşları yakından takip ettiklerini söyledi. Başkan Vekili Atik konuşmasında, “Toplumda farkındalık yaratmak amacı ile engelli kardeşlerimiz ile dönem dönem birtakım çalışmalar ve aktivitelerimiz olmuştu. Bu çalışmalarımızda ortak paydamız, engelli kardeşlerimizin de toplumda var olduklarını ve bir şeyleri başarabileceklerini ortaya çıkarmaktı. Bunu da aradan geçen zaman içinde Büyükşehir Belediyesi olarak başardık.  Yine Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizde engelli kardeşlerimizin sorunlarını çözme noktasında önemli çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda engelli kardeşlerimizin kullanacağı Engelsiz Plajı hayata geçirdik. Yine yol ve kaldırımlarda özel çalışmalar yürütüyoruz. Engelli kardeşlerimizin hayatlarını hiç sıkıntı yaşamadan devam ettirebilmeleri için üzerimize düşen ne varsa yapmaya özen gösteriyoruz” dedi.

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Sportif anlamda da engellilerin her daim yanlarında olduklarını ifade eden Başkan Vekili Adem Atik, “Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman engelli sporcularımıza tam destek olduk. Bu desteğimiz onların Avrupa’da şampiyonluklar elde etmesine vesile oldu. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak bünyemize kattığımız Engelli Basketbol takımımız yine engelli kardeşlerimizin sportif anlamda kendilerini gösterecekleri en güzel mecra oldu. Engelli kardeşlerimizin hayata tutunmalarını sağlayacak ne varsa bizler yapmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

“HEDEFİMİZ ENGELLİLERE YÖNELİK ÇALIŞMALARI KAPSAMLI HALE GETİRMEK”

Türkiye’de engelliler konusunda çalışan sivil toplum örgütleri ile ağ oluşturacaklarını ve bu ağların kapasitelerinin artırılması için çalışma yaptıklarını ifade eden, Engelliler Konfederasyonu Ordu İl Meclis Başkanı Ümit İşbakan ise “İl Engelli Meclislerine Yönelik Hak Temelli Savunuculuk Eğitimleri kapsamında Ordu’da yapılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye’de engelliler konusunda çalışan sivil toplum örgütlerinin ağ oluşturmalarını ve bu ağların kapasitelerini geliştirmelerine katkıda bulunmak istiyoruz. Engelliler konfederasyonu liderliğinde yürütülen “Aktif Yurttaşlık Hakkımızdır” Türkiye Engelliler Meclisine doğru projesi kapsamında bugün Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sayın Adem Atik ile bir araya geldik. Ordu Büyükşehir Belediyesinin engellilere yönelik yapmış olduğu çalışmalar gelecek için bizleri heyecanlandırıyor. İnanıyoruz ki bu çalışmalar diğer illerimize örnek olacaktır” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.