SON DAKİKA
Hava Durumu

DOKTOR KIZIMIZI REHİN TUTUYOR

Güvenlik Görevlisi 24 yaşındaki kızlarına yanlış tedavi uyguladığı gerekçesiyle ailesi psikiyatr doktoru hakkında suç duyurusunda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 05.01.2024 16:42
Haber Güncellenme Tarihi: 05.01.2024 16:42
Kaynak: IGF
DOKTOR KIZIMIZI REHİN TUTUYOR

AİLEDEN ŞOK İDDİA: DOKTOR KIZIMIZI REHİN TUTUYOR

Güvenlik Görevlisi 24 yaşındaki kızlarına yanlış tedavi uyguladığı gerekçesiyle ailesi psikiyatr doktoru hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ordu Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nde Güvenlik Görevlisi olarak çalışan 24 yaşındaki İ.B., isimli genç kız, iddiaya göre fazla kiloları olduğu gerekçesiyle diğer güvenlik görevlisi kadınlar tarafından alay konusu oldu ve mobing uygulandı. Genç kızın iddiasına göre mesai arkadaşı kadınlar, kendisine, “Şişmansın, bizim dediğimiz kuaföre gideceksin. Biz ne dersek onu yapacaksın, yoksa sonuçlarına katlanırsın.” diyorlar.

Kendisine uzu zamandır baskı yapılan ve alay edilen İ.B., akşam eve gelince iş yerinde yaşadığı durumu anne ve babasına anlatıyor. Babası “Kızım onlar büyüğün, senin iyiliğin için derlerdir” dedi. Genç kız da ailesine siz benim yaşadıkları anlamıyorsunuz. Ben artık dayanamıyorum. Ben gidip şikayetçi olacağım” dedi.

Son olarak iddiaya göre (2 Ocak) sen bu akşam nöbetçi olacaksın. Bak bakalım bu gece başına neler başına gelecek demeleri üzerine 2 Ocak Salı günü Emniyete giderek mesai arkadaşlarından şikayetçi oldu. Mesai arkadaşlarının sürekli kendisine baskı uyguladığını ve yaşadıklarının artık tahammül edemediğini söyledi.

İfadesini alan polis memuru ve emniyet psikoloğu ‘O zaman seni doktora götüreyim’ diyerek, ailesine bilgi vermeden Ordu Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada Psikiyatr Doktoru F.A.K.,’ye muayene oldu.

İddiaya göre Doktor F.A.K., “Sen çok hastasın diyerek ailesine ve kimseye haber vermeden kızı hastaneye yatırıyor. Bu sırada ailesi ise kızlarından haber alamayınca karakola başvurdu. 24 yaşındaki İ.B., ise hastanedeki hemşireye ailesine haber vermesini rica etmesi üzerine aile apar topar hastaneye gidiyor.

“SENİN KIZIN GERİZEKALI”

Baba İlkay B., ve anne Arzu B., doktorla konuştuklarında şok yaşıyorlar. İddiaya göre Doktor F.A.K., anneye “Senin kızın geri zekalı, otistikte olabilir. Özel güvenlik lisansını iptal edeceğim. Hastaneden çıkarmak isterseniz kızını Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne göndereceğim” deyince şok yaşayan anne Arzu Bilgehan, “Sen ne demek istiyorsun, ne sinir hastası” deyince doktor, “Senin kızına en ağır depresyon ilaçlarını veriyorum. Senin kızın özel okulda okumuş, özel okulda okuyanlar geri zekalı oluyorlar. ”

KIZIMIN GELECEĞİYLE OYNUYOR

Yaşadıklarını anlatan anne Arzu B., “ Doktor bana kızının özel güvenlik belgesini iptal ettireceğim. Benim çocuğum madem geri zekalı, iki yıl önce heyet raporu alarak silahlı özel güvenlik olması sağlandı. O zaman nasıl güvenlik belgesi aldı? Kızım çevresinde sevilen sayılan biri. Ben sadece 1 gün refakatçı kalabildim. Ertesi gün kızımın durumunun iyi olduğu söylenerek müsaade etmediler. Kızım benim durumum iyi çıkmak istiyorum demesine rağmen doktor izin vermedi. Madem kızımın durumu iyi neden en ağır ilaçlar uygulanıp, güvenlik lisansı iptal ediliyor? Yok durumu ağırsa neden yanında kalmama müsaade edilmiyor? Doktor kızıma sen okuma yazmayı lisede mi öğrendin? Sende bir delilik var, pasiflik var diyerek kızımı aşağılıyor. Kızımla görüşmeme müsaade edilmiyor.”

AİLE DOKTOR İÇİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Doktor hakkında şikayetçi olduklarını söyleyen Anne, “Bizde dün gece karakola giderek doktoru hakkında suç duyurusunda bulunduk. Kızımı hastaneden almak istedik ama doktor bize vermiyor. Başhekimle görüşmemize ve taburcu edilmesi için yazı yazmasına rağmen doktor kızımızı taburcu etmiyor. Yani doktor hastanede kızımı rehin tutuyor. Kızımı da göremiyorum. Sanki hapishanedeymiş gibi bugün cam bölmeden gördük. Biz bir an önce kızımızı almak istiyoruz. Ancak doktor hanım, kendini haklı çıkarmak için yazışmalar yaparak mesai saatini doldurmaya çalışıyor. Yarında hafta sonu. Böylece Pazartesi’ye kadar kızımı hastanede tutmak istiyor.  Orducu / Özel Haber

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.