SON DAKİKA
Hava Durumu

Depremzedelere Hazırlık Toplantısı Yapıldı

10 il’i etkileyen depremlerden etkilenen ve bulundukları illerden ayrılmak isteyen vatandaşlarımız, AFAD’ın koordinasyonunda ülkemizin başka illerine tahliye edilmeye başlandı.

Haber Giriş Tarihi: 11.02.2023 11:42
Haber Güncellenme Tarihi: 11.02.2023 11:42
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Depremzedelere Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Depremzedelere Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan olan ve 10 il’i etkileyen depremlerden etkilenen ve bulundukları illerden ayrılmak isteyen vatandaşlarımız, AFAD’ın koordinasyonunda ülkemizin başka illerine tahliye edilmeye başlandı.

AFAD’ın tahliye planlaması dışında, tanıdıkları veya akrabaları vasıtasıyla deprem bölgesinden ayrılarak, kendi imkânlarıyla başka illere giden depremzedeleri misafir etmek için gerekli çalışmalar yapılıyor.  

Deprem bölgesinden Ordu’ya gelen ve gelecek olan vatandaşlarımızın barınma, iaşe ve diğer ihtiyaçlarının karşılanmasına ve depremzedelerin ilimizde en iyi şekilde misafir edilebilmeleri amacıyla toplantı yapıldı.

Vali Vekili Ayhan Durmuş’un başkanlığında, Eski Valilik binası toplantı salonunda yapılan toplantıya, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Vali Yardımcısı Bayram Gale, Altınordu Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Erkan Karahan, Perşembe Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Levent Yetgin, İl Jandarma Komutanı Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdür Vekili Cenk Akgün, Altınordu Belediye Başkan Vekili Ahmet Alyurt, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan, Ordu AFAD Müdür Vekili Erhan Yanargil, Kızılay Ordu Şube Başkanı Fatma Birnur Enginyurt ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Toplantıya katılanlarla yapılan istişarede;

İlimize gelen ve gelecek olan depremzedelerin, devletimiz tarafından tanınacak haklardan yararlanabilmeleri için mutlaka Ordu AFAD Müdürlüğüne kayıt yaptırmaları, 

Depremzedelerin, Ordu AFAD Müdürlüğü koordinasyonunda, kayıtları yapıldıktan sonra depremzedelere kapılarını açan otellere, motellere, kamu misafirhanelerine ve konutlarını vermek isteyen vatandaşlarımızın evlerine yerleştirilmeleri,

Depremzedelerin, iaşe, giyecek ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması noktasında kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının işbirliği içinde hareket etmeleri,

Konusunda görüş birliğine varıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.