SON DAKİKA
Hava Durumu

Çamurdan Evimize Giremiyoruz...

Çamurdan ne araçlara nede yayalara ve hayvanlarımıza dahi geçit vermiyor diyen yöre sakinleri, bir an önce ilgililerce yapılmasını istiyoruz ve bekliyoruz dediler.

Haber Giriş Tarihi: 16.04.2023 20:24
Haber Güncellenme Tarihi: 16.04.2023 20:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Çamurdan Evimize Giremiyoruz...

Dağköy’de Yolun Altından Akacak Dere Bir Yıldır Üstünden Akıyor…

Ünye ye bağlı eski Yenikent Beldesi,günümüzün Yenikent Mahallesi  Dağköy mevkii yolu altından akması gereken dere son bir yıldır büzler tıkalı olduğu ve gerekli bakım yapılmadığı için yolun üzerinden akarak insanların ve insan dostu canlıların geliş ve geçişlerine engel oluyor.

Konuyla ilgili olarak gazetemize şikayette bulunan Yenikent Dağköy mahallessakinlerinden 53 yaşındaki Sezai Altun,64 yaşındaki Sani Altun,70 yaşındaki Hüseyin Altun ve 32 yaşındaki İbrahim Demir”biz yöremizden yetişmiş seçilmiş ve atanmış yetkililerimize Yenikent merkezden Dağköy son hanesine kadar olan toplam 13 Km’lik Dağköy mahalle yolumuzun 20 yıldır yapılmasını istedik,talep ettik,ha bugün,ha yarın diyerek bugüne kadar geldik, Halen daha 1300 zü aşkın mahalle sakini olarak yapılmasını bekliyoruz” dediler.

Yetersiz Dağköy Mahalle Yolunda Birde Heyelan…

Ünye ye bağlı Yenikent Beldesi eski Dağköy mahallesinin yıllardır ve halen daha yapılmayı bekleyen 13 KM’lik yolun  bırakın araçlara yayalara dahi geçit vermeyen orta yerinde uzun süre evvel yaşanan heyelan nedeniyle gündüz seyahatlerinden ziyade gece seyahatlerinde hem araçlar hem de yöre sakini yayalar ,hata yörede var olan küçük ve büyükbaş hayvanlar için  tehlike arz etmektedir.

Konuyla ilgili olarak Ünye Moda Tv mikrofonuna konuşan yöre sakini 55 yaşındaki kaptan şoför Ömer Altun” yenikent merkezden başlayıp mahalle sonuna uzanan toplam 13 Km’lik yolumuzun girişinde uzun süre evvel meydana gelen heyelan nedeniyle yaya olarak yolu kullanan insanlarımızdan ziyade araçlar ve küçük büyükbaş canlılar  için tehlike arz eden bu heyelan bölgesinin yetkililerce bir an önce görülüp gereğinin yapılması en büyük arzumuz ve isteğimizdir” dedi.

Yenikent Gaziler Pelitliyatak Gurup Yolu Geçit Vermiyor…

Ünye ye bağlı Yenikent Beldesi eski Gaziler mahallesinin Gaziler Pelitliyatak Mahallesi toplam 5 KM’lik gurup yolu çamurdan ne araçlara nede yayalara ve hayvanlarımıza dahi geçit vermiyor diyen yöre sakinleri, bir an önce  ilgililerce yapılmasını istiyoruz ve bekliyoruz dediler.

 Konuyla ilgili olarak Ünye Moda TV mikrfonuna konuşan 30 Yaşındaki Mahmut Kafa,59 yaşındaki Enver Kafa,60yaşındaki Yaşar Kafa,bu yolumuzu genellikle Ormandan ağaç keserek taşıyan ağır tonajlı araçlar bozuyor.Bozduklarını bildikleri için zaman zaman onaracağız diye gönlümüzü alıyorlar. ama yolumuza bakan yok.Çileyi yöre sakinleri olarak bizler çekiyoruz.Allah aşıkına bizleri de görün idareciler diye dert yanmaktadırlar.

Meryem Kafa” Çamurdan Evime Gidemiyorum”

Ünye ye bağlı Yenikent Beldesi eski Gaziler mahallesinin Gaziler Pelitliyatak Mahallesi toplam 5 KM’lik gurup yolunun evinin önünde geçtiğini söylen Gaziler Mahalle sakini 55 yaşındaki Meryem Kafa Ünye Moda Tv Mikrofonuna” benim evin yolun kenarında.Yolun ormandan tomruk taşıyan araçlar yüzünden bozularak oluşan yoğun çamurdan dolayı evime gelip gidemiyorum.

Seçilmiş ve atanmış yetkililerimizden bir an önce yolumuzun yapılamasını istiyor ve bekliyorum” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.