SON DAKİKA
Hava Durumu

Çambaşını Hareketlendirmek İçin Mesudiye Kabadüz Yayları Birleştiriliyor.

Ünye başta olmak üzere birçok ilçe'de sıkıntılar yaşanırken, Çambaşı için Mesudiye ve Kabadüz yolu birleştirilmesinin amacı nedir. ?

Haber Giriş Tarihi: 12.10.2021 14:58
Haber Güncellenme Tarihi: 12.10.2021 14:58
Kaynak: Sabah
Çambaşını Hareketlendirmek İçin Mesudiye Kabadüz Yayları Birleştiriliyor.

Ordu Büyükşehir Yaptığı Açıklama'da; 

Mesudiye ve kabadüz yaylaları bu yol ile birleşiyor

 iç anadolu’yu çambaşı yaylası’na getirecek

 ordu’nun mesudiye ve kabadüz ilçelerinin yaylalarını birbirine bağlayacak olan güzergâhtaki yol çalışmalarında sona gelindi. Toplam uzunluğu 25 kilometre olan yol, iç anadolu’dan çambaşı kayak merkezi başta olmak üzere yaylara ulaşmak isteyenler için en kısa güzergâh olacak.

 ordu büyükşehir belediyesi, il genelinde sürdürdüğü asfalt ve beton yol çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Vatandaşlara ulaşım konforunu yaşatan büyükşehir belediyesi, turizm destinasyonlarına ulaşımda da alternatif ve kalıcı ulaşım ağı sağlıyor.

Standardı yüksek uzun ömürlü yollar inşa ediliyor

Ordu büyükşehir belediyesi kabadüz ilçesi çambaşı yaylası ile mesudiye ilçesi topçam mahallesi’ni yeni yapılan alternatif bir yol ile birleşmesini sağlayacak yoldaki çalışmalarda finale yaklaştı. Asfalttan daha uzun ömürlü olan silindirle sıkıştırılmış beton yol uygulaması ile yapılan yolun turizme katkı sağlaması hedefleniyor. Toplam uzunluğu 25 km olan yolun 5 km’si sıcak asfalt geri kalan 20 km’lik kısmı ise silindirle sıkıştırılmış beton yol uygulaması ile kaplanıyor.

Genel sekreter alp çalışmaları yerinde inceledi

Mesudiye-topçam-kabadüz bağlantı yolunda incelemelerde bulunmak amacıyla mesudiye ilçesini ziyaret eden ordu büyükşehir belediyesi genel sekreteri coşkun alp, çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgiler aldı. Genel sekreter alp’e inceleme gezisinde mesudiye belediye başkanı isa gül, ilgili daire başkanları ve muhtarlar eşlik etti.

Genel sekreter coşkun alp: “çok fonksiyonel bir yol olacak”

Ordu’ya çok fonksiyonel bir yol kazandırdıklarını ifade eden ordu büyükşehir belediyesi genel sekreteri coşkun alp, karadeniz-akdeniz yolu ile güzergahın öneminin arttığını söyledi.

Yolun, ordu büyükşehir belediye başkanı dr. Mehmet hilmi güler’in önem verdiği alanlardan bir tanesi olduğuna dikkat çeken genel sekreter alp, “kabadüz ve mesudiye ilçelerimizi bir birine bağladığımız yol karadeniz-akdeniz yoluna da bağlanarak çok fonksiyonel bir hale geldi. Karadeniz-akdeniz yolu ile birlikte yaptığımız bu yolunda değeri ve önemi artıyor. Tüm bu özel çalışmalar ordu büyükşehir belediye başkanımız dr. Mehmet hilmi güler’in sayesinde oluyor. Yolun yapımında alt yapıyı da yeniledik. Öncelik olarak topçam mahallemizin alt yapı sorununu da çözmüş olduk. İlimize hayırlı olsun” dedi.

Mesudiye belediye başkanı gül: “turizme çok önemli katkı sağlayacak”

Ordu büyükşehir belediyesi tarafından yapılan yol çalışmasının turizme önemli katkılar vereceğini kaydeden mesudiye belediye başkanı isa gül, “mesudiye-topçam-kabadüz bağlantı yolu büyükşehir belediyemizin önemli projelerinden bir tanesi. Bun yol ile hem iki ilçemizi hem de yaylalarımızı bir birine bağlıyoruz. Burada ayrıca özel bir çalışma yapılıyor ve sıkıştırılmış beton yol inşa ediliyor. Bu yol uzun süreler bekleme sorununu da ortadan kaldırıyor. Yaptığı bu çalışmalar dolayısıyla ordu büyükşehir belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu yol turizme çok önemli katkılar sağlayacak” diye konuştu.

 

Topçam muhtarı sevinç’ten başkan güler’e teşekkür

Mesudiye-topçam-kabadüz bağlantı yolunun topçam mahallesi için çok önemli olduğunu dile getiren topçam mahalle muhtarı murat sevinç, çalışmaları dolayısıyla ordu büyükşehir belediye başkanı dr. Mehmet hilmi güler’e teşekkürlerini iletti. Muhtar sevinç, “bu yol ile hem mahallemiz üzerinden yaylalar bir birine bağlandı hem de mahallemizin alt yapı sorunu çözüldü. Bu yolun yapımında emeği geçen ordu büyükşehir belediye başkanımız dr. Mehmet hilmi güler ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. dedi.

 

 

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.