SON DAKİKA
Hava Durumu

Çambaşı Yolunda Usulsüz İş Yapıldığı İddiası...

Devletin malzemelerini usulsüzce satarak haksız kazanç sağlayan Can Yol firma devleti zarara uğratıp ve Ordu Çambaşı yolunun neden bitmediğide ortaya çıktı..

Haber Giriş Tarihi: 23.05.2023 09:58
Haber Güncellenme Tarihi: 23.05.2023 09:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Çambaşı Yolunda Usulsüz İş Yapıldığı İddiası...

ORDU ÇAMBAŞI YOLUNDA KANUNSUZ İŞLER YAPILMAKTA..!

Uzun yıllardır Ordu Çambaşı arasında ki yolun neden bitmediği ortaya çıktı...

Devletin malzemelerini usulsüzce satarak haksız kazanç sağlayan Can Yol firma devleti zarara uğratıp ve Ordu Çambaşı yolunun neden bitmediğide ortaya çıktı..

Ordu Çambaşı arasında ki yolda her kim kanunsuz lük işler yaptıysa yargı önünde hesap vermelidir...

Ordu Kabadüz - Çambaşı arası yolun ihalesini alan ana firma ÖDF Yılmazlar, Taşeron firma Can Yol, Karayollarından çıkarılan taşı kırma eleme tesisinden geçirerek çevreye kum, çakıl, mucur ve ayriyeten duvar taşı olarak Kabadüz ilçe ve yaylalarına, Çambaşı yaylasına şahıslara yasak faturasız satışı yapılmaktadır..

10 YILDIR BİTMEYEN ORDU ÇAMBAŞI YOLUNUN NEDENLERİ ORTAYA ÇIKTI..!

Yıllardır Ordu Çambası yolu bir türlü bitirilmedi..

Kimsede sorgulamadı... Halk huzursuz Çambaşı esnafı huzursuz, eskisi gibi Çambaşı yaylası rağbet görmüyor, sebebi ise yolun 10 yılın üzerinde berbat bir şekilde olması.. Çambaşı'na gelecek olan araçlar araçlarında oluşabilecek hasardan korunmak için Ordu Çambaşı yolunu kullanmamaktalar.. Hal böyle olunca Çambaşı yaylası eski canlılığını kaybetti..

Ordu yöre haber kanallarında da dile getirilmemekte.. Alan memnun veren memnun zihniyetiyle yıllarca bitmeyen yolda ne tür usülsüzlüklerin döndüğü apaçık ortaya çıktı..

Yıllardır bu bölgeye gelen mütahitler yol kenarındaki malzemeleri taşocağı gibi kullanarak kanunsuz satış yaparak kendilerine kazanç sağlamaktadırlar..

Devletin kazancı olmadığı gibi mevcut malzemenin belgesiz satışı yapılıp devlet zarara uğratılarak kanunsuz işler yürütülmekte..

Ordu Çambaşı Yolu tahmini bilinen 10 yılın üzerinde bir arpa boy gidilememesinin nedenleri ortaya çıktı..

Bölge insanlarından gelen şikayetler üzerine yapılan araştırma ve incelemelerde, tüm kanunsuz işler ortaya çıktı..

Devletin ne derece zarara uğratıldığını gören ve duyan çevre insanları bu durumdan çok şikayetçi olduklarını dile getirdiler...

Satılan kum, çakıl, taş ve mucurların Çambaşı Yaylasında yeni yapılan villalara, inşaatlara ve işyerlerine satıldığı ortaya çıktı..

Orman Bakanlığı, Enerji Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Ordu Valiliği, Ordu Defterdarlığı ve kamu kurum ve kuruluşlarının durumu incelemesi hususunda tüm belgeler paylaşılmıştır..

Burada kimler kanunsuz işlerin nasıl ve ne şekilde devleti zarara uğrattığı incelenip kamuoyuyla paylaşılmalı ve kanun önünde hesap vermelidirler..

Kaynak Haber : Ordu 7/24 Haber

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.