SON DAKİKA
Hava Durumu

Büyükşehir Ünye trafiğinde titiz!

Ünye Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Bekir Şimşek, Ünye trafiğini rahatlatmak için Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin titizlikle çalıştığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 23.12.2022 12:33
Haber Güncellenme Tarihi: 23.12.2022 12:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Büyükşehir Ünye trafiğinde titiz!

Şimşek, bazı uygulamaların hayata geçtiğini önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalarla ilçe trafiğini önemli ölçüde rahatlayacağını söyledi. 

Ünye trafiğini rahatlatmak için Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin titizlikle çalıştığını vurgulayan Ünye Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Bekir Şimşek, Akkuş Niksar Caddesinde dolmuşlarla ilgili çalışmaların yapıldığını önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalarla ilçe trafiğini önemli ölçüde rahatlatacağını ifade etti. 

Ünye’de Devlet Sahil Yolu ve anayolların bölünmesi gerektiğinin altını çizen Şimşek, Büyükşehir çalışmalarının belirli bir noktaya geldiğini ve önümüzdeki süreçte uygulanmaya başlanacağını işaret etti. 

Hala durak harici indi-bindi yapılıyor

Ünye Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Bekir Şimşek, “Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları ile Ünye’de yavaş yavaş trafiğin altyapısı oluşmaya başladı. Çınarsuyu’ndan Ünye küçük Sanayi Sitesine kadar 30 yerde dolmuş durağı var. Fakat bir türlü durak harici indi-bindi konusunu kesemedik. Büyükşehir Belediyesi tamamen bu işin üzerine düştü. Öncelikle Akkuş Niksar Caddesini ele alarak 300 metre ara ile dolmuşların indirme-bindirme yerleri yapıldı.” dedi. 

Sıkışık trafikte sabırlı olmamız gerekiyor

Sürücülere uyarıda bulunan Şimşek, “Ünyeli hemşerilerimiz dolmuş duraklarına kesinle araçlarını park etmesinler. MBS ve ekipler tarafından buralar takip ediliyor. Cezalar yazılıyor. Kesinlikle dolmuş duraklarına park etmesinler. Ayrıca dolmuşçu arkadaşlarımızda durak yerlerinden başka yerlerde yolcu indir-bindir yapmasınlar. Onlara da ceza yazılacak. O yüzden herkesin trafik kurallarına uymasını, bir birine saygılı olmasını ve sabırlı olmasını istiyoruz. Bilhassa şehir içi trafiğimiz çok ağır. Sabırlı olmamız gerekiyor. Gerçi Ünyeli hemşerilerimiz buna hakikaten dikkat ediyorlar.” bilgisini verdi.

Sabah ve akşam saatlerinde işi olmayan sürücülerin trafiğe çıkmamasını isteyen Şimşek sözlerine şöyle devam etti;

Saatlere dikkat edilirse memnun oluruz

“Bilhassa sabah 07:00 ila 09:00 arası akşam ise 17:00 ila 18:30 arası trafiğimiz çok yoğun oluyor. Bu saatlerde işi olmayanlar bu saatlerde trafiğe çıkmamalarını tavsiye ediyorum. Çünkü okul servisleri, memur , personel ve işçi saatleri bu saatlerde oluyor. Buna dikkat ederlerse çok memnun olurum.

Bölünmüş yol şart

Çalışmalar kapsamında Ünye Devlet Sahil yolu başta olmak üzere anayollar bölünmesi gerekiyor. Buna en elverişli yer ise Tabakhane Deresi ile otogar arası. En azından orası yapılıp nasıl bir netice alınacak, Ünyeli vatandaşlar memnu mu değil mi? Bu, bugün olmazsa da yarın mutlaka olacak. Bölünmeden Ünye’nin bu sorunu ebediyen çözülmez. Vilayet olmaya aday bir ilçenin de trafiğinin düzgün olması lazım. Özellikle Fevzi Çakmak’ın iç caddesi, Atatürk Mahallesi’nin Çambaşı Caddesi, anayollar bunların tamamında çalışma yürütülmesi gerekiyor.

Büyükşehir bu konuda titiz…

Ünye’deki trafik sorunu ile ilgili Büyükşehir Belediyesi titizlikle çalışmalarını yürütüyor. Bununla ilgili de önümüzdeki süreçte çalışmaları göreceğiz.  Büyükşehir’in çalışmaları ile inşallah daha iyi bir trafiğe kavuşacağız diye umur ediyorum.” 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.