SON DAKİKA
Hava Durumu

BUGÜN HANGİ SINIFLAR AÇILACAK

Bugün bazı sınıfların yüz yüze eğitime başlayacak kademleri geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Öğrenciler ve veliler hangi sınıfların okula gideceğini merak ediyorlar. Peki bugün hangi sınıflar okula gidecek?

Haber Giriş Tarihi: 12.10.2020 13:56
Haber Güncellenme Tarihi: 12.10.2020 13:56
Kaynak: Sabah
BUGÜN HANGİ SINIFLAR AÇILACAK

Bugün bazı sınıfların yüz yüze eğitime başlayacak kademleri geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Öğrenciler ve veliler hangi sınıfların okula gideceğini merak ediyorlar. Peki bugün hangi sınıflar okula gidecek?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim ve okula gidecek sınıflarla ile ilgili açıklamayı geçtiğimiz günlerde yapmıştı. Peki bugün kaçıncı sınıflar okula gidecek? Hangi sınıflar haftada kaç gün yüz yüze eğitim alacak?

BUGÜN KİMLER OKULA GİDECEK?

12 Ekim 2020 tarihinde; 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıflar, 8'inci sınıf, lise hazırlık ve 12'nci sınıflarla, köy okullarının tüm kademelerinde ve özel gereksinimli öğrencilerin tüm kademe ve sınıf düzeylerinde yüz yüze eğitim başlayacak.

Alınan karara göre 12 Ekim 2020 tarihinde; 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıflar, 8'inci sınıf, lise hazırlık ve 12'nci sınıflarla, köy okullarının tüm kademelerinde ve özel gereksinimli öğrencilerin tüm kademe ve sınıf düzeylerinde yüz yüze eğitim başlayacak

OKULLAR KAÇ GÜN OLACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimde yeni dönemin ayrıntılarını şöyle açıkladı.
"12 Ekim Pazartesi itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacak kademelerdeki öğrencilerimiz için de tıpkı ilkokul 1. sınıf öğrencilerimizde olduğu gibi yüz yüze eğitimin ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık. Yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerimiz haftanın 2 gününde okullarında olacaklar. Sınıf mevcutlarımız yine Bilim Kurulu'nun tavsiye kararları doğrultusunda yüz yüze eğitim için gruplara ayrılarak azaltılacak ve çocuklarımızın okulda kalış süreleri eskisine nazaran kısaltılacak. Bu konudaki tüm ayrıntıları, bu hafta içinde tüm sınıf düzeyleri ve okul kademeleri için paylaşacağız. 'Yüz yüze eğitime başlama konusunda veli rızası, bizim için önemlidir.' demiştik. Bu aşamada da isteyen velilerimiz, çocuklarını okula gönderecek, istemeyenlere yönelik olarak da esneklik tanınacak. Bu durumda öğrencimiz devamsız sayılmayacak. Ancak şu noktanın altını dikkatle çizmek isterim, velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrencimizin mutlaka uzaktan eğitimle derslerine devam etmesi gerekiyor. Çünkü öğrencilerimiz her koşulda devam ettiği sınıfın müfredatından sorumlu olacaktır. Ayrıca her öğrencimizin sosyal ve akademik gelişimlerini yakından takip ediyoruz. Nasıl takip ediyoruz? Öğretmenler vasıtasıyla ediyoruz, EBA platformu vasıtasıyla ediyoruz."
Yurt genelinde olduğu gibi Ünye'de de okullar yeni grup öğrencilerine bu hafta kapılarını açarken ders zili onlar için yeniden çaldı.

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.