SON DAKİKA
Hava Durumu

Bu çok büyük haksızlık Saygısızlıktır.

Ünye Terziler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Çat ve Kuaförlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ruhi Taşı kınıyorum...

Haber Giriş Tarihi: 29.06.2021 16:02
Haber Güncellenme Tarihi: 29.06.2021 16:02
Kaynak: Sabah
Bu çok büyük haksızlık Saygısızlıktır.

“Bu çok büyük haksızlık!”

Ünye’de koronavirüsün DELTA varyantı belirtilerine gösteren Azerbaycan uyruklu genç kadın, Ünye Terziler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Çat ve Kuaförlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ruhi Taş’ın yabancı uyruklu vatandaşlara yönelik açıklamalarını kınayarak, “Bu çok büyük haksızlık” dedi. 

Ünye’de koronavirüsün DELTA varyantı belirtilerini taşıdığı için haberlere konu olarak gündemine gelen Azerbaycan vatandaşı ismini açıklamak istemeyen genç kadın, Ünye Terziler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Çat ve Kuaförlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ruhi Taş’ı, “Korsan çalışan kuaförlere itibar etmeyin” açıklamasından dolayı kınayarak haksızlığa uğradığını söyledi.

Başkan İsmet Çat, ‘Gürcistan’dan Azerbay’dan vb. yurt dışı ülkelerinden Türkiye’ye korsan olarak gelen, meslekle alakalı odalarla hiçbir ilişikleri olmayıp korsan olarak kuaförlük yapan, çalışma ruhsatları olmayan bu kişilere hiçbir şekilde itibar etmeyin.’ açıklaması ve Ruhi Taş’ın ‘Yabancı uyruklu bayanın hiçbir şekilde Türkiye’deki kuaförlerle alakası yok.  Memleketinde birkaç şey öğrenmiş, Ünye’de de evlere giderek insanları kandırıp hastalık yaymış. Vatandaşlarımızın böyle korsan çalışan kuaförlere işlerini yaptırmalarını istemiyoruz.’ açıklamasının ardından Azerbaycan vatandaşı kadın da şu açıklamayı yaptı:

-“Kuaför salonu dışında hiçbir yerde hizmet vermedim” -

“Ben Azerbaycan vatandaşı bir bayanım ve kuaförüm. Tatil dönüşü Ünye’ye geldiğimde başka bir rahatsızlığımdan dolayı hastaneye gittim ve gitmişken tatil dönüşü olduğu için tedbir amaçlı koronavirüs testi yaptırdım. Sonuçlar pozitif çıktı.

Ben kendi memleketimde kuaförlerde çalıştım, 2 yıldır Ünye’deyim. Burada da çalışıyorum. Ama bazıları beni yok saydı, demeçler verdi. Güya korsan kuaförlük yapıyorum, villalara gidiyorum. Bildiğim bir şey yokmuş. Ama gidip milleti dolandırıyormuşum. Sözün bittiği yerdeyim. Bunu kendime hakaret gibi görüyorum. Bu çok büyük haksızlık. Ben kuaför salonu dışında hiçbir yerde hizmet vermedim, öyle bir şey varsa çıksın müşteriler söylesin. Vatandaşlık görevimi yerine getiren biriyim. Beni açıklamalarıyla mağdur etmeleri çok büyük haksızlıktır. Ben normal hayatıma devam edeceğim, kuaförlüğüme devam edeceğim. Onlar konuştuklarıyla kalacaklar.”

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.