SON DAKİKA
Hava Durumu

Bize Yol Lazım Değil, Bize Oy Lazım!!!

Seçim Çalışması Olarak Kurulan Şantiye, Ünye'linin Gözünü Boyamak İçin Yapıldı İddiası Yetkililere Soruldu...

Haber Giriş Tarihi: 25.04.2023 13:01
Haber Güncellenme Tarihi: 25.04.2023 13:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Bize Yol Lazım Değil, Bize Oy Lazım!!!

Ünye-Akkuş-Niksar Yolu Yapım Şantiyesi Çatalpınar Köyünde Kuruldu 
AK Parti Ünye İlçe eski Başkanı Kenan Selim Argan, bölgenin önemli yatırımlarından biri olan ve yaklaşık 1 milyar TL bedeli olan Ünye-Akkuş-Niksar Yolu’nda ihale ve yer teslimi sürecinin bittiğini, yolun 2 yıl içerisinde tamamlanacağını söylemişti
30 Eylül 2022 tarihinde ihaleye sunulan ve gelinen noktada bir inşaat firması ile sözleşmeye varılan Ünye-Akkuş-Niksar Yolu’nun, 600 iş günü içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Yolun çift şeritli, geniş ve karayolları standartlarındaki tüm donanımlara sahip olacağı belirtilmişti.
Eski başkan Argan” ihale sürecinin tamamlanmasından dolayı memnuniyet duyduklarını söyledi. Argan, “Yaklaşık 1 milyar TL olan bir yatırım bedelli bir yol inşaatı olacak. Nihayetinde geldiğimiz noktada Ünye-Akkuş-Niksar Yolu ihalesi sonuçlandı ve ihale sözleşmesi imzalandı. Şuan yolumuzla ilgili hem sözleşme, hem yer teslimi yapılmış bir durumda.
“600 Günde Bitirilecek”
Yolun, şantiye kurulum sürecinin kısa süre içerisinde yapılacağını ve buradaki çalışmaların 2 yıl içinde tamamlanacağını ifade eden Argan, “Her ne kadar asrın felaketini yaşamış olsak da hayat devam ediyor. Ünye Akkuş Niksar Yolu bizim de yakından takip ettiğimiz bir proje olarak yanımızda. İnşallah bu süreç hayırlı olur ve şantiyenin kurulumunun ardından ilk kazma vurulur. İşin süresi toplamda 600 gün, yani 2 yıl gibi bir sürede tamamlanacak. Coğrafi koşullara göre bir çalışma programı da çizilecektir. Diğer taraftan da yollarda esas olan 11 metre genişliğe ev sahipliği yapacak. Çift şeritli ve gerektiği yerlerde kavşaklı sistemler olacak demişti.
Akkuş-Niksar yolu iyileştirme çalışmalarının takip edileceği şantiye Ünye merkez Çatalpınar Köyü mahallesine kuruldu.
AKKUŞ-Niksar yolu ihalesini kazanan Doğan İnşaat şantiyesini Ünye merkez Çatalpınar Köyü mahallesinde kurdu.25 Nisan 2023 tarihi itibariyle Karayolları Samsun bölge müdürlüğü yetkilileri Ünye belediye başkanı Hüseyin Tavlı ve beraberinde ki başkan yardımcısı Ahmet Şahin tarafından birlikte yeni kurulan şantiye alanı ziyaret edilerek yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Ancak Çatalpınar köyü mahallesinde göz önüne kurulan Akkuş Niksar karayolu iyileştirme yapım şantiyesinin  kamuoyunda yaklaşan seçimler için göz boyamaya yönelik olduğu ve şantiyede yer verilen iş makinelerinin azlığının da bu tezi doğruladığını ileri süren Ünyeliler bu şantiyenin kısa süre sonunda  Karaarmut mevkiine taşınacağını iddia etmektedirler.
Şantiyenin açılışının da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyib Erdoğan’ın Ordu ziyaret esnasında yapılacağı öğrenildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.