SON DAKİKA
Hava Durumu

BAŞKAN TAVLI, “YÜZÜNCÜ YILINDA CUMHURİYETİMİZİ KORUMAK VE ÜLKEMİZİ İLERİYE GÖTÜRMEK VAZİFEMİZDİR”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’ncü yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 27.10.2023 14:15
Haber Güncellenme Tarihi: 27.10.2023 14:15
Kaynak: IGF
BAŞKAN TAVLI, “YÜZÜNCÜ YILINDA CUMHURİYETİMİZİ KORUMAK VE ÜLKEMİZİ İLERİYE GÖTÜRMEK VAZİFEMİZDİR”

BAŞKAN TAVLI, “YÜZÜNCÜ YILINDA CUMHURİYETİMİZİ KORUMAK VE ÜLKEMİZİ İLERİYE GÖTÜRMEK VAZİFEMİZDİR”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’ncü yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Cumhuriyetin kazanımlarının önemine dikkat çeken Başkan Tavlı şu ifadelere yer verdi;

“Dünyanın en kıymetli toprakları olan aziz vatanımızın büyük milletimizin iradesi ile beraber, hür ve bağımsız, bir ve bütün olarak, dünya durdukça yaşayacağına olan inancımı belirtirken, Cumhuriyet Bayramımızın 100’ncü yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.

Bu kıymetli coğrafyayı bize vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve sükûnunu sağlayan ve bu ulvi gaye için toprağa düşerek şehitlik mertebesine ulaşan bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor ve manevi huzurlarında saygıyla eğiliyorum.

Tarih boyunca devletler medeniyetler kurmuş, hak ve adaleti insanlığa öğretmiş büyük bir milletin son kalesi olan Türkiye Cumhuriyeti devletimizin yüzüncü yılını kutladığımız önemli bir yıl yaşıyoruz.

Bu milletin asla tutsak yaşatılamayacağını bilmeleri gerekenler, büyük bir devletin küllerinden tekrar bir devlet çıkacağını hesap edememişlerdir.

Bu mücadelede isimlerini hayırla ve rahmetle anacağımız Nene Hatunlar, Halide Edipler, Kara Fatmalar, Şerife Bacılar, Gördesli Makbule Hanımlar, Halime Çavuşlar gibi kadın kahramanlarımız da bu mücadelede önemli rol oynamışlardır.

Kurtuluş savaşının ardından ise 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet idaresine geçilmiş ve Gazi Meclisimizde oy birliği ile kabul edilmiştir.

Sonrasında ise demokrasi ile taçlandırılan Cumhuriyetimiz dünya durdukça yaşatılmaya devam edecektir.

Cumhuriyetimizin ilanından bugüne kadar eğitimde, kültürde, ekonomide, altyapı hizmetlerinde, hülasa her sahada çok önemli gelişmeler kaydettik.

Özellikle de son 20 yıllık süreçte cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde her alanda ciddi kazanımlar elde ettik.

Her alanda olduğu gibi özellikle güçlü bir aktör olarak ortaya çıkan milli savunma sanayimiz dosta güven, düşmana korku salan bir noktaya gelmiştir.

 Bu atılımların ne kadar önemli olduğu son zamanlarda ülkemizin dört bir tarafını saran savaş ve kaos ortamlarında ortaya çıkmıştır.

Güçlü ve sağduyulu duruşu ile ülkemiz kimsenin çatışmayı göze alamayacağı bir devlet haline gelirken, öte yandan ise mazlumların hamisi konumundadır.

Bu nedenle Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmak en temel görevimizdir.

Hedeflerimizi hep bir adım daha ileriye taşıyacak, cumhuriyetimizin yüzüncü yılında, Türkiye Yüzyılı çizgisinde çalışarak varlığımızı ve gücümüzü her alanda daha da perçinleyeceğiz.

Buna yürekten inanıyorum.

Bu duygularla Cumhuriyetimizin Yüzüncü yıldönümünü tekrar kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.”

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.