SON DAKİKA
Hava Durumu

BAŞKAN TAVLI KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Ünye Belediye Başkanı ve AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle fındık fabrikalarında ve tekstil atölyelerinde çalışan kadınları ziyaret ederek günlerini kutladı

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2024 16:59
Haber Güncellenme Tarihi: 08.03.2024 16:59
Kaynak: IGF
BAŞKAN TAVLI KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN TAVLI KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Ünye Belediye Başkanı ve AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle fındık fabrikalarında ve tekstil atölyelerinde çalışan kadınları ziyaret ederek günlerini kutladı. Kadınların her zaman baş tacı olduğunu belirten Başkan Tavlı, “Projelerimizde kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yaparak hak ettikleri değeri her zaman vermeye çalıştık. Sayın Cumhurbaşkanımız da kadınların güçlü kılınması noktasında tüm imkânları seferber etmiştir” dedi.


Ünye Belediye Başkanı ve AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Ünye’de faaliyet gösteren fındık fabrikalarını, tekstil atölyelerini ve otogarı ziyaret etti. Beraberinde AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan, Kadın Kolları Başkanı Neşe Akgül Tiyaloğlu, Belediye Meclis üyeleri ve Belediye Meclis Üyesi adayları ile parti yöneticileriyle birlikte ziyaretlerini gerçekleştiren Başkan Tavlı kadın çalışanlara karanfil takdim ederek günlerini kutladı. Başkan Tavlı kadınların talep ve önerilerini de dinledi.

Başkan Tavlı “Cumhurbaşkanımız Demokrasinin Öznesi Olarak Kadınlarımızı Göstermiştir”

AK Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar kadınlara her zaman yönetimde yer verdiğini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Cumhurbaşkanımız demokrasinin öznesi ve nesnesi olarak siz kadınlarımızı göstermiştir. Hakikaten bugün Cumhurbaşkanımızın ve bizlerinde peşinde yürüdüğü davasının hiç yere düşmeden devam etmesinin en güçlü temel ayağı siz kadınlarımızsınız. Bugün siyasi partilerde baktığınızda kadınların milletvekili belediye meclis üyelikleri ve yönetim kurulu üyelikleri olsun seçilebilir yerden en çok aday gösterildiği parti AK Parti’dir. Sizlerin güçlü kılınması noktasında Cumhurbaşkanımız her zaman destek olmuştur. İstihdam noktasında da sizlere pozitif ayrımcılıkla sağlamaya çalışıyor. Biz de Sayın Cumhurbaşkanımızın hizmet eri ve sizlerin de hizmetkârı olarak 2019 yılından bugüne kadar sizlere hizmet etmeye çalıştık. Ünye’de alt yapı ve üst yapı çalışmalarından kırsaldaki beton yol çalışmalarına, şehir merkezindeki kütüphanelerden kültür merkezine, OSB’den istihdama kadar birçok alanda yatırım ve hizmetleri hayata geçirmek için çalıştık. Bu gayret ve çabalarımızı önümüzdeki dönemde de sürdürmek için siz hanım kardeşlerimiz ve hemşehrilerimizin desteği önemli. Sizlerin destekleriyle önümüzdeki dönem Ünye’miz birçok alanda yatırıma kavuşmuş, hizmetlerle buluşmuş olacak” dedi.

Başkan Tavlı “Doğalgaz İle Hava Kirliliğinden Kurtulduk”

Başkan Tavlı Ünye’de yapılan yatırımlarla önemli projelerin hayata geçtiğini belirterek, “Göreve geldiğimizde şehrimizin hava kirliliğini hepimiz biliyoruz. Bugün ise doğalgaz ulaşım oranını %20’den %95’e çıkarak Ünye’mizin havasının temiz olmasını sağladık. Doğalgaz çalışmaları bakıldığında kolay gibi görünse de alt yapı ve üst yapı tahribatı nedeniyle oldukça zor bir çalışma. Ancak dönemimizde tüm zorlukları göğüsleyerek halkımızın doğalgaza ulaşmasını sağlamak adına çalışma yaptık. Karşıyaka Mahallemize de bu yıl doğalgaz ulaşımının sağlanmasıyla merkez mahallelerimizde doğalgaz ulaşım oranı 0’e ulaşacak. Nuriye Mahallemiz ile ilgili de çalışmalar sürüyor. Ünye’mizi daha yaşanabilir bir kent yapmak için gece gündüz demeden çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Doğalgaz nedeniyle tahrip olan yollarımızı da iki yıl içinde yenileyeceğiz” diye konuştu.

Başkan Tavlı “Tesislerimiz Karadeniz’de 1 Numara”

Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal tesislerle vatandaşlara hizmet ettiklerini belirten Başkan Tavlı, “Sosyal Belediyecilik alanında aşevinden ihtiyaç sahibi yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza her gün sıcak yemek ulaştırırken sosyal tesislerimize ilaveler ve yenilemeler yaparak hemşehrilerimizin temiz, kaliteli hizmeti uygun fiyata almalarını sağladık. Şu anda Ünye Belediyesi olarak sosyal tesislerimiz Karadeniz’de 1 numara. Bu nedenle sadece Ünye’den değil, Karadeniz’in tüm illerinden hatta ülke genelinde ilçemize gelen misafirlerimizin sayısı her geçen gün artmaktadır” dedi.

Başkan Alparslan, “Kadınlarımıza Her Zaman Değer Veren Partiyiz”

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan ise şu cümlelerle kadınlar gününü kutladı; “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun. AK Parti döneminde kadının beyanı esastır diyecek kadar kadını birinci sıraya oturtan bir Cumhurbaşkanımız var. Bugün “herhangi bir dava, hukuksal bir mesele ortaya çıktığı zaman kadının beyanı esastır” diyen Cumhurbaşkanımız sizlere verdiği değerin en üst mertebesini o madde ile ortaya koymuştur. Bu sebeple kadınlarımızın hak ettiği yere ulaşmaları için 31 Mart’taki seçimlerde desteklerinizi bekliyoruz.” 

Başkan Tiyaloğlu, “Ak Kadrolarımızı Sizlerle Güçlendireceğiz”

AK Parti Ünye İlçe Kadın Kolları Başkanı Neşe Akgül Tiyaloğlu kadınların gününü kutlayarak “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tekrar Ak kadrolarımızı güçlendirmek adına sizlerden de destek bekliyorum. Hepinizin kadınlar gününü kutluyorum” dedi.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.