SON DAKİKA
Hava Durumu

BAŞKAN ÖZDEMİR, “SABİT KAN ALMA BİRİMİ KURACAĞIZ”

Moda TV de hafta içi her gün yayınlanan İrfan Çavuşoğlu İle Manşet programına konuk olan Türk Kızılayı Ünye Şube Başkanı Halit Özdemir, Kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak adına Ünye de sabit kan alma birimi kuracaklarını söyleyerek bir ilke imza atıyor.

Haber Giriş Tarihi: 24.03.2022 13:06
Haber Güncellenme Tarihi: 24.03.2022 13:06
Kaynak: Sabah
BAŞKAN ÖZDEMİR, “SABİT KAN ALMA BİRİMİ KURACAĞIZ”

 

Moda TV de hafta içi her gün yayınlanan İrfan Çavuşoğlu İle Manşet programına konuk olan Türk Kızılayı Ünye Şube Başkanı Halit Özdemir, Kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak adına Ünye de sabit kan alma birimi kuracaklarını söyleyerek bir ilke imza atıyor.

Ünye Cumhuriyet Meydanında Kızılay’ın mobil kan alma aracının belirli günlerde olmasından dolayı sabit bir kan merkezi kurarak meydandaki o görüntüden kurtulacaklarını söyleyen Türk Kızılay’ı Ünye Şube Başkanı Halit Özdemir, “Kızılay denince  insanların görmüş olduğu en büyük etkinlik kızılayın esas misyonu içerisinde kan toplama, çünkü 1 ünite kanın ölmekte olan sağlık noktasında  uçurumun eşiğinde olan insanların nasıl ölümün eşiğinden aldığını biliyoruz….kan olayını biz bu dönemde çok planlı programlı yerlere dayandıracağız. Sabit bir kan merkezi kuracağız. Kurmayı düşünüyoruz.  Onu başaracağız. Ünye Cumhuriyet Meydanındaki o mobil arabaları kaldıracağız. Çok yakın zaman da Ünye de de olacak. Büyük bir ihtimal ile 15 Temmuz meydanında 60 metre karelik bir alana ihtiyacımız var. Bu alanı biz bulacağız. Bulacağımızı umut ediyorum” dedi.

GÖSTERİ PEŞİNDE DEĞİLİZ

Başkan Özdemir, Kızılay’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin göz bebeği olan marka bir STK olduğunu asla bir şov  ve gösteri peşinde olmadıklarını belirterek sözlerini su şekilde sürdürdü;

“Biz bir şov peşinde değiliz. Gösteri peşinde değiliz….ordu ve diğer illerde olduğu gibi sabit bir kan merkezimiz  olacak, doktorumuz olacak, hemşiremiz olacak bütün alet aparatlarımız olacak. Tabi bunun yanında kan kampanyalarımız olacak…Kızılay Türkiye Cumhuriyeti’nin göz bebeği olan marka bir STK’mız….şimdi ukraynada savaş patlak verdi.30. gününe doğru gidiyor. Bizi 30 küsur yardım tırımız şuanda Ukrayna da Ankara dan İstanbul dan kalkan tırımız bunlar….bu bir bayrak yarışıdır götürebildiğimiz yere kadar götüreceğiz” diye konuştu.

BİR ÇALIŞMA OFİSİMİZ YOK

130 bin nüfusu olan Ünye de 7/24 ziyaret edilen bir STK olarak çalışma ofisinin olmamasından yakınan Başkan Özdemir en kısa sürede taşınacakların ifade ederek, Bu yılın sonuna doğru hem Ordu da hem Ünye hem de Türkiye’de parmakla gösterilecek estetikte, mimaride, güzellikte geniş ferah bir çalışma ofisine kavuşacaklarını söyledi.

Türk Kızılay’ı Ünye Şube Başkanı Halit Özdemir, “Biz şuanda bir apartman dairesinde kalıyoruz. Burada bir çalışma ofisimiz yok. 130 bin nüfusu olan Ünye de maalesef Kızılay’ımızın medarı iftiharımız olan  bu STK’mızı 7/24 ziyarete gelen vatandaşlarımız oluyor. Herkesin STK’sı bu kapımız ardına kadar açıktır. Dolayısıyla vatandaşımız buraya geldiğinde buraya rahat oturabileceği, suyunu rahat içebileceği, bir çalışma ofisimiz yok. Bu yılın sonuna doğru hem Ordu da hem Ünye hem de Türkiye’de parmakla gösterilecek estetikte, mimaride, güzellikte geniş ferah bir çalışma ofisimize kavuşacağız… Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı sağlık ocağının orada yapılan belediye iş merkezinin üst bölümünü bize tahsis edeceği sözünü verdi” şeklinde konuştu

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.