SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkan Güler Turizmcilerle Bir Araya Geldi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’da bulunan turizm işletmecileriyle bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 18.12.2019 12:29
Haber Güncellenme Tarihi: 18.12.2019 12:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Başkan Güler Turizmcilerle Bir Araya Geldi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’da bulunan turizm işletmecileriyle bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Ordulu birçok turizm işletmecisi katıldı. Gerçekleştirilen toplantıda Büyükşehir Belediyesinin önümüzdeki süreçlerde yapacağı çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yapılırken ayrıca katılım sağlayan turizmcilerin görüşlerine de yer verildi.

“ORDU HEPİMİZİN ORTAK DEĞERİ”

Ordu’nun Karadeniz Bölgesi’nde geleceği parlak bir şehir olduğunu ifade eden Başkan Güler, hepimizin ortak değeri Ordu’dur. Onun için ilimizi ne kadar güzelleştirirsek ne kadar turist çekersek o kadar turizm pastasından pay alırız dedi. Başkan Güler, açıklamalarına şöyle devam etti.

“Ordu’nun büyük bir geleceği var. Bu geleceği iyi değerlendirirsek bundan herkes faydalanmış olur. Büyükşehir Belediyesi olarak bizlerin görevi olduğu gibi sizlerin de oldukça önemli görevleri var. İlimiz turizm pastasından ne kadar fazla pay alırsa o kadar iyidir. Bunun için her platformda Ordu’nun 3 ay değil 12 ay turizm kenti olduğunu vurguluyoruz. Bu kapsamda ilimiz genelinde bizim tespit ettiğimiz 150 adet destinasyon merkezi var. Bu merkezleri aktif hale getirmek istiyoruz. Onun için sizlerin desteği bu noktada çok önemli. Bizim sadece Çambaşı’mız ve Boztepe’miz yok çağlayanlarımız, yaylalarımız, vadilerimiz var. Geleceğin Ordu’sunu sağlam temeller üzerinde kurmak üzere bakanlıklarımız ile yakın temas içerisindeyiz. Farklı mecralarda ilimizin tanıtımı için çalışmalarımız var ve devam ediyor” dedi.

“ORDU’NUN YAZ TURİZMİ KADAR KIŞ TURİZMİ DE ÖNEMLİ”

Ordu’da turizmi her mevsim yaşanır hale getirmek için özel çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Güler, “İlimizde turizmi genişletmek ve 12 aya yaymak için çalışıyoruz. Bunun için Çambaşı başta olmak üzere birçok yaylalarımıza kış turizmini canlandırmak için yatırım planladık. Bunların haricinde yine bungalowlar ile yaylalarımızı zenginleştiriyoruz. Yine THY başta olmak üzere ulusal bazda reklam ve tanıtım yapıyoruz. Yani bunların hepsi Ordu’nun turizm pastasından daha fazla pay alması için. Artık Ordu’nun sadece yazı değil, kışı da ayrı bir güzel olduğunu insanların hafızalarına yerleştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen toplantı daha sonra karşılıklı soru ve cevaplarla sona erdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.