SON DAKİKA
Hava Durumu

Atatürk mahallesi’nde hizmet seferberliği

Tavlı, “ünye belediyemiz ile büyükşehir belediyemizin birlikte yaptığı çalışmalarla şehrimizde 30-40 yıllık sorunlar çözüme kavuşuyor” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 16.12.2022 12:57
Haber Güncellenme Tarihi: 16.12.2022 12:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Atatürk mahallesi’nde hizmet seferberliği

Başkan tavlı, “ünye’de büyükşehir belediyemizle 30-40 yıllık sorunları çözüyoruz”

 Ordu büyükşehir belediyesi’nin ünye’de ulaşımdan, sosyal donatılara kadar birçok hizmeti hayata geçirdiğini belirten ünye belediye başkanı hüseyin tavlı, “ünye belediyemiz ile büyükşehir belediyemizin birlikte yaptığı çalışmalarla şehrimizde 30-40 yıllık sorunlar çözüme kavuşuyor” dedi.

Ordu büyükşehir belediyesi genel sekreteri sait inan, oski genel müdürü murat us ve büyükşehir belediyesi daire başkanları ünye’de yapımı tamamlanan ve devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Ünye belediye başkanı hüseyin tavlı ve ak parti ünye ilçe başkanı kenan selim argan’ın da bulunduğu ziyaretlerde vatandaşlarla sohbet eden heyet, sıcak asfalt çalışmaları başta olmak üzere sosyal donatıları ve alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyerek ilgili birimlerden bilgi aldı.

Genel sekreter inan ve beraberindekiler ünye belediyesi’ni ziyaret etti

Ordu büyükşehir belediyesi genel sekreteri sait inan, oski genel müdürü murat us ve büyükşehir belediyesi daire başkanları ilk olarak ünye belediyesi’ni ziyaret ederek başkan hüseyin tavlı’dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Saha çalışmaları öncesi görüş alış verişinde bulunulan ziyarette belediye başkanı hüseyin tavlı, “ordu büyükşehir belediyesi olarak sizleri ünye’de misafir etmek ve hem yapılan hizmetleri yerinde incelemek hem de yapılacakları tespit etmek amacıyla gerçekleştirilen ziyaretiniz nedeniyle mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum” diyerek ordu büyükşehir belediye başkanı dr. Mehmet hilmi güler’e ünye’de yaptığı hizmetler nedeniyle teşekkür etti.

Ak parti ünye ilçe başkanı kenan selim argan ise “ordu büyükşehir belediyemizin ordu’nun 19 ilçesine yapmış olduğu hizmetler herkes tarafından bilinmekte ve takdir edilmektedir. Bu vesile ile ünye’de geçmişten geleceğe yapmış olduğu yatırımları incelemek bizler için ne kadar önemli ise bu millete hizmet için o kadar önemlidir” diyerek büyükşehir belediye başkanı dr. Mehmet hilmi güler’e teşekkür etti.

Obb genel sekreteri sait inan ise “obb başkanı sayın dr. Mehmet hilmi güler’in talimatlarıyla ünye’de yapılan hizmetleri yerinde görmek, ihtiyaçları tespit etmek ve mükemmele ulaşmak için ekibimizle birlikte ünye’deyiz” dedi. 

Gölevi mahallesi’nde ulaşım sorununa sıcak asfaltlı çözüm

Ordu büyükşehir belediyesi genel sekreteri sait inan, oski genel müdürü murat us, ünye belediye başkanı hüseyin tavlı, ak parti ilçe başkanı kenan selim argan ve büyükşehir belediyesi daire başkanları, ilk olarak gölevi mahallesi’ni ziyaret ederek yapımı tamamlanan sıcak asfalt çalışmasını inceledi. Kazı, dolgu, yağmur suyu hattı, içme ve kanalizasyon hattının yenilendiği mahallede 7 km. Sıcak asfalt çalışması yapılarak mahalle sakinlerinin hizmetine sunuldu.

 Atatürk mahallesi’nde hizmet seferberliği

Heyetin bir sonraki durağı ünye’nin nüfus yoğunluğu en fazla olan atatürk mahallesi oldu. Burada 10 km. Sıcak asfalt çalışmasının yanı sıra yapımı tamamlanan içme suyu-kanalizasyon çalışmaları ve kaldırım çalışmaları yerinde incelendi.

 Muhtar güzelsu, “sokaklarımız sıcak asfalta kavuştu, yaşam park’ımız tamamlanmak üzere”

Atatürk mahallesi’ne ordu büyükşehir belediyesi ile ünye belediyesi’nin önemli yatırımlar yaptığının altını çizen muhtar ziya güzelsu, “alt yapısı tamamlanan 19 sokak ve 2 caddemizde sıcak asfalt çalışması uygulandı. Enerji hatlarımız yer altına alındı. İnternet hatlarımızın olmadığı yerlere yeni hatlar çekildi. Bu çalışmalar için mahalle sakinlerimiz adına sizlere sonsuz teşekkür ediyorum. Ayrıca devlet sahil yolu sokağımızda doğalgaz yoktu. Ünye belediye başkanımızın göreve gelmesinin ardından büyük gayretleriyle o sokağımız doğalgaza kavuştu. Sayın başkanımızın disiplinli bir şekilde bize vermiş olduğu destekle ilk hedefimize ulaştık. Bozuk olan yollarımızla ilgili sayın başkanımıza götürdüğümüz tüm sorunlarımız çözüme kavuştu. Belediye başkanımız hüseyin tavlı’nın özellikle mahallemize kazandırmış olduğu spor kompleksi ve iki önemli park hayata geçti. Gençlerimiz için halı sahaya kavuşan mahallemiz, gültepe sokak’ta atıl durumda bulunan alanda çocuk parkına kavuştu. Ayrıca yaşam park’ımız da mahallemize kazandırılıyor. Mahallemize yapılan hizmetler nedeniyle obb başkanımız sayın dr. Mehmet hilmi güler ve ünye belediye başkanımız sayın hüseyin tavlı’ya şahsım ve mahalle sakinlerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

  Başkan tavlı, “sahada, yapılan hizmetlerin güzelliğini görüyoruz”

Belediye başkanı hüseyin tavlı, “bu güzel hizmetlerin sahada karşılığını görmekten dolayı mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Ünye’mizin en yoğun  nüfusa sahip mahallesi olan atatürk mahallemiz’de de, diğer mahallelerimizde olduğu gibi yaptığımız çalışmalar ve hizmetlerle şehir hayatı içerisindeki konforlu yaşamı temin etmek adına 30-40 yıllık sorunları çözüme kavuşturma gayreti içinde olduk. Burada verilen emekler için personelinden ilgili daire başkanına, genel sekreterimizden tabi ki en önemlisi başımızdaki değerli büyüğümüz sayın dr. Mehmet hilmi güler başkanımıza kadar herkese teşekkür ediyorum. Sayın dr. Mehmet hilmi güler başkanımızın başımızda olması çok önemli. Bugün burada bu hizmetler yürütülüyorsa bunların da bir imkanının oluşturulma süreci var. Allah’a şükürler olsun ünye’mizde bu sorunların giderilmesi noktasında ciddi bir bütçe ayrılmış durumda. Tabi büyükşehir belediye başkanımız sadece yol ve kaldırımdan ibaret işlerin hizmete ve hayata geçmesi noktasında değil, bir şehrin ekonomisine, daha canlı bir hayat yaşamasına vesile olacak projelerin de hayata geçmesine imza atmakta. Bunlardan biri bizim olmazsa olmazımız ordu’nun en önemli limanlarından biri olan ünye limanı. %70’inin ünye çimento tarafından kullanıldığı %30’undan elde edilen gelirle hizmet veren ünye limanı bugün gelinen noktada büyükşehir belediye başkanımızın girişimleri ve çalışmalarıyla 3 geminin aynı anda yükleme ve boşaltma yapabildiği, antrepo sahasının da oluşturulduğu bir limana işlevsel olarak kazandırılmış ve dönüştürülmüştür. Ünye limanı’nda ayrıca 19 aralık pazartesi günü bir ilki daha yaşayacağız ve kruvaziyer gemisi’nin de turizm amaçlı ünye limanı’na yanaştığına şahit olacağız. Şehrimizde alt yapı, üst yapı ve ilgili ihtiyaçlar ne ise onların yapılması ve hazırlanması tabi ki önemli, ancak turizm şehri olma yolunda yapılan çalışmalar da önemli. Bu konuda da büyükşehir belediye başkanımızın sağladığı imkanlara ve verdiği desteklere hemşehrilerim adına yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yaşam park’a kavuşan mahallede pazaryeri sorunu da çözülüyor

Başkan hüseyin tavlı atatürk mahallesi’ne değer katacak yaşam park projesini de değerlendirirken mahallenin pazaryeri sorununu da çözüme kavuşturacaklarının müjdesini verdi. Başkan tavlı, “gültepe sokak’ta atıl durumda olan alanı çocuk parkı olarak hizmete sunduğumuz mahallemizde, yapımı devam eden yaşam park’ımızı da kısa sürede hizmete sunacağız. Bunun yanı sıra perşembe günleri kurulan pazar ile ilgili de çalışmamız var. Özellikle üretim yapan annelerimizin, kardeşlerimizin ve büyüklerimizin burada zor şartlar içerisinde ürettiklerini pazarlamaları ve mahalle sakinleriyle buluşturmaları bizi gönülden yaralıyordu. Yeni pazaryeri arayışı içerisinde yürüttüğümüz çalışmalar sonucu muhtarlık binamızın alt kısmında uygun bir alan bulduk. Onunla ilgili uygulama çalışmasına başladık. O alanın 3-5 ay içerisinde mahallemize kazandırılacağını tahmin ediyorum. Üstü kapalı inşa edilecek olan pazaryerimiz aynı zamanda pazar kurulan günler haricinde ise hemşehrilerimizin otopark ve çocuklarımızın, gençlerimizin basketbol ve voleybol oynayacağı alan olacak. Kısa sürede, dönemimizde inşallah hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Başkan argan, “ordu’nun geneli gelişiyor”

Ak parti ilçe başkanı kenan selim argan ise “mahallelerimizde yapılan hizmetleri yerinde inceledik. İlçemizin en büyük mahallesi olan atatürk mahallesi’nde insanlara hizmet noktasında ne kadar çok buralara dokunur isek memnuniyetin o derece artacağına eminiz. Bu mahallemizde yer altı çalışmaları, asfalt çalışmaları, park bahçe çalışmalarıyla göz doldurur nitelikte olan çok önemli bir planlamaya ev sahipliği yapmış durumda. İnsanımıza yapılan bu hizmetin ne kadar önemli olduğunun altını çizmek istiyorum. Atatürk mahallemizde değişiyor, ordu’nun geneli gelişiyor. İnşallah büyükşehir belediye başkanımız dr. Mehmet hilmi güler ve ünye belediye başkanımız hüseyin tavlı ile birlikte bu bütünleşme, bu güzelleşme, bu gelişme, artarak devam eden bu planlamalar hızlı bir şekilde devam edecektir” diyerek başkan güler ve başkan tavlı’ya hizmetleri nedeniyle teşekkür etti.

Genel sekreter inan, “atatürk mahallesi sakinlerine bir konfor sağladık”

Obb genel sekreteri sait inan ise “büyükşehir belediye başkanımızın göreve gelişiyle birlikte ilçe başkanımızın da ifade ettiği gibi çehresi hergün değişen ve gelişen ordumuzun çok özel bir yerindeyiz. Bu mahallemizde yapılan alt yapı çalışmaları tamamlanıp, üzerine dökülen 10 km. Sıcak asfalt, tamamlayan kaldırımlar ve yol çizgi çalışmalarıyla birlikte atatürk mahallesi sakinlerine bir konfor sağladık. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla hareket ediyoruz. Sayın bakanımızın klasik belediyeciliğin dışına çıkarak yaptığı diğer hizmetleri bir bütün olarak götürüp tamamlamak için gece gündüz çalışıyoruz. Hayırlı olsun” diyerek bu çalışmaların bunlarla sınırlı kalmayacağının altını çizdi.

Ziyaret ve incelemeler kapsamında burunucu ve ortayılmazlar mahallesi muhtarlarıyla bir araya gelen heyet daha sonra büyükşehir belediyesi tarafından hizmete sunulan yaya ve bisiklet yolunda yürüdü. İskele mevkii’nde tamamlanan sahil düzenleme çalışmaları yerinde incelenirken çocuklar için hayata geçirilen su parkı incelendi.

Ziyaretler ve incelemeler kapsamında fevzi çakmak mahallesi’nden başlayan ve taflancık mahallesi’ne devam eden grup yolda tamamlanan sıcak asfalt incelendi. 10 mahallenin yararlanacağı yol ile ilgili mahalle muhtarları büyükşehir belediye başkanı dr. Mehmet hilmi güler’e teşekkür etti.

Obb itfaiye daire başkanlığı, otogar, ünye limanı, liman başkanlığı, gümrük müdürlüğü ile devam eden ziyaretler asarkaya yolu’nun incelenmesiyle sona erdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.