SON DAKİKA
Hava Durumu

AK PARTİ SİYASET AKADEMSİ  KADIN PROGRAMI ORDU’DA  YAPILDI

İL KADIN KOLLARI BAŞKANI AYŞEGÜL BAYSAL; KADINI DIŞLAYAN TOPLUMLAR GÜCÜNÜN VE POTANSİYELİNİN YARISINDAN VAZGEÇMİŞTİR

Haber Giriş Tarihi: 26.12.2022 13:22
Haber Güncellenme Tarihi: 26.12.2022 13:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
AK PARTİ SİYASET AKADEMSİ  KADIN PROGRAMI ORDU’DA  YAPILDI

AK PARTİ SİYASET AKADEMSİ  KADIN PROGRAMI ORDU’DA  YAPILDI

İL KADIN KOLLARI BAŞKANI AYŞEGÜL BAYSAL; KADINI DIŞLAYAN TOPLUMLAR GÜCÜNÜN VE POTANSİYELİNİN YARISINDAN VAZGEÇMİŞTİR

BAŞKAN TOMAKİN;  TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZILACAK BİR LİDERİMİZ VAR

BAŞKAN GÜLER; 6 LI MASAKİ LİDERLERİN 5 İLE ÇALIŞTIM ORADAN HİÇ BİR ŞEY ÇIKMAZ

AK PARTİ Siyaset Akademisi Kadın Programı Parti İl Binasında yapıldı. Programa , Yakın Siyasi Tarihimiz konulu konferansı ile İstanbul Milletvekili , Hulusi Şentürk, Kadın Aile Çocuk Politikaları konulu konferansı ile Ankara Milletvekili ,Zeynep Yıldız ,Aile İçi İletişim Konferansı ile Dr.Ülkü Nur Zengin onferans ve sunumlarını yaptılar, programda İl Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Baysal ,  İl Başkanı Halit Tomakin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler birer konuşma yaptı.

Programın açış konuşmasını yapan İl Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Baysal , Genel Merkez Kadın Kolları ARGE Başkanlığının öncülüğünde başlatılan ‘’Siyaset akademisinde kadın’’ eğitimi programıyla amacımız ; kadınların siyasette daha aktif yer almasını sağlamak, siyasi okuryazarlığı artırmak, ilk defa siyaseti deneyimleyecek kadınlarımıza bir yol göstermektir dedi.

başkan baysal ; Gelin bu ülkenin yarınlarını kadınlar olarak birlikte inşa edelim dedi

Başkan Baysal,  AK Parti kurulduğu günden bu yana kadının siyasi katılımını önemsediğini, Siyasetteki karar alma mekanizmalarında kadın varlığını artırmak için yeni atılımlar ortaya koyan AK PARTİ’nin  iktidara gelişinden bugüne kadın temsil oranını gittikçe arttığını dile getirerek , Siyaset en önemli çözüm üretme sanatıdır. Gelin bu ülkenin yarınlarını kadınlar olarak birlikte inşa edelim dedi."

 biz kadınların,temel haklar ve kalkınma gibi  her kalemde söyleyecek sözümüz vaR

İl Kadın Kolları Başkan Ayşegül Baysal , Bir Türkiye vizyonundan bahsediyorsak, Cumhurbaşkanı’mızın bir sözü var, ‘Kadını dışlayan toplum, gücünün ve potansiyelinin yarısından vazgeçmiştir’. Yüzde 50’nin olmadığı bir büyüme, bir kalkınmadan bahsedemeyiz. AK Parti buna inanıyor. Bu anlamda büyük Türkiye ya da Türkiye vizyonunun önemli bir parçası kadınlardır. Biz de bu önümüzdeki yüzyılı, 20 yıllık icraatımızla taçlandıran ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılına yakışan, dünyada yeni hamleler yapmış bir Türkiye vizyonunu ortaya koymak istiyoruz. Yani biz kadınların, temel haklar ve kalkınma gibi  her kalemde söyleyecek sözümüz vardır.”

İl Başkanı Halit Tomakin, yaptığı konuşmada , 6’lI masada her birinin ayrı telden çaldığını, birisinin a, dediğine diğerinin b, dediğini , diğer ortağın ise c, dediğini ,onların dediğinin bizim için hiçbir önemi yok , biz işimize bakacağız .  2023 seçimlerine giderken Genel Merkez AR-GE Başkanlığı tarafından organize edilen Akademinin önemine vurgu yaparak eğitimsiz bir siyasi hareketin bir ayağının topal olduğuna inanıyorum , Akademinin kadınlarımıza yönelik olmasından ayrı bir memnuniyet duyduğunu , siyasi tarihimizde kadınların başarısının olmadığı yerde siyasi partilerin kazanma şansları hiç olmadı diyerek, 2023 seçimlerinin Türkiye için bir dönüm noktası olacağını , en büyük noter olan halkımız bu seçimin sonucunu onaylayacak dedi.

Cumhurbaşkanımız ilk defa bu mitingde bu benim son dönemim dediği anda adeta  ayaklarımın bağı çözüldü

Başkan Tomakin, 10 Aralık’ta Genel Başkanımız , Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun mitingine katıldığını , Cumhurbaşkanımızın ilk defa bu mitingde bu benim son dönemim dediği anda adeta  ayaklarımın bağı çözüldü diyerek bizim tarihe altın harflerle yazılacak bir liderimiz var , İnşALLAH , milletimizin desteği ile ,Türkiye Yüzyılında,  Liderimizi, yapılacak seçimlerde  Ordu’dan bu zamana kadar alınmış oyların , en yüksek yüzdesini alarak Ülkemizin başında yeniden başkan olarak göreceğiz dedi.

BAŞKAN GÜLER ; AK PARTİ’de eğitim 20 yıldır aralıksız devam ediyor , AK PARTİ  adeta BİR okuldur

Akademide konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Hilmi Güler , AK PARTİ’nin kurucu Genel Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı olduğunu anımsatarak Akademinin kendi döneminde başlatıldığını AK PARTİ’de eğitimin 20 yıldır aralıksız devam ettiğini , AK PARTİ’nin adeta okul olduğunu vurguladı. Biz mazeret , bahane ve yapamadım sözcüğünü dağarcığımızdan çıkaracağız, bunun yerine plan, proje ve koordinasyon yaparak 2023 seçimlerini başarılı bir şekilde atlatacağız diyen Başkan Güler , 6 lı masaya da değinerek , 6 lı masanın  5 ile çalıştığını oradan hiçbir şeyin çıkmayacağını ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.