SON DAKİKA
Hava Durumu

Afad Yerel Destek Ekibi Oluşturuldu.

İçişleri bakanlığı genelgesiyle 81 ilde afetlere ilk müdahale ve ön iyileştirme kapasitesini artırmak amacıyla yerel destek ekipleri oluşturuluyor. Bu kapsamda ünye belediyesi’nde 32 kişilik ekip oluşturulurken afad ordu il müdürlüğü tarafından p

Haber Giriş Tarihi: 21.09.2022 11:05
Haber Güncellenme Tarihi: 21.09.2022 11:05
Kaynak: Sabah
Afad Yerel Destek Ekibi Oluşturuldu.

Ünye belediyesi’nde “afad yerel destek ekibi” oluşturuldu

Afad bünyesinde afet ve felaketlere destek vermesi amacıyla ünye belediyesi personelinden oluşan afad yerel destek ekibi’ne eğitim verildi. Eğitime katılan ünye belediye başkanı hüseyin tavlı, “aldığınız eğitimlerle bir gün hiç ummadığınız bir yerde belki en yakınınıza belki de hiç tanımadığınız birine hayat veren biri olacaksınız” diyerek eğitimlerin önemine dikkat çekti.

İçişleri bakanlığı genelgesiyle 81 ilde afetlere ilk müdahale ve ön iyileştirme kapasitesini artırmak amacıyla yerel destek ekipleri oluşturuluyor. Bu kapsamda ünye belediyesi’nde 32 kişilik ekip oluşturulurken afad ordu il müdürlüğü tarafından personele teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

 

Eğitime katılan ünye belediye başkanı hüseyin tavlı, “allah ne ilçemizi, ne ülkemizi ne de dünya’yı afetle karşı karşıya bırakmasın. Ama en önemlisi de afet durumunda özellikle bu işi teknik anlamda bilen insanların koordinasyonu sağlaması, müdahale etmesi ve bir an önce hayata dönecek insanlara yardım etmesidir. Bu bilgilerin erken kazandırılmış olması önem arz ediyor. Bu nedenle insanların bu şekilde bilgilendirilerek farklı bölgelerde oluşacak olan afet ve felaketlere hızlı müdahalesine vesile olacağından, belki de birçok hayatın da kurtulmasını sağlayacaktır. Onun için sosyal sorumluluk bilinci içerisinde bu bilgilerin bilinmesiyle belki hiç tanımadığınız birine belki de bir tanıdığınızın hayatının kurtulmasına vesile olacaksınız. Bu mutluluğun değeri hiçbir şeyle ölçülmez. Temennimiz bu tür olayla karşılaşılmamasıdır. Ancak insan varsa, doğa varsa muhakkak ki beklenmedik hadiseler var. Buna karşı hazırlıklı ve bilinçli olmak önemli konu diye düşünüyorum. Bu çalışma ilçemize, ilimize, ülkemize ve insanlığa hayırlara vesile olsun” dedi.

Belediye personeli teorik eğitimin ardından ünye cumhuriyet meydanı’nda uygulamalı eğitim alarak eğitimini tamamladı.

 

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.