SON DAKİKA
Hava Durumu

Adıgüzel'den TÜİK'e Ağır Sözler

Adıgüzel, TÜİK'in hissedilen enflasyon tanımının terbiyesizlik olduğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 07.03.2024 09:27
Haber Güncellenme Tarihi: 07.03.2024 09:27
Kaynak: IGF
Adıgüzel'den TÜİK'e Ağır Sözler

Ordu Milletvekilinden TÜİK'e Ağır Sözler

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, TÜİK'in hissedilen enflasyon tanımının terbiyesizlik olduğunu söyledi.

Adıgüzel şu açıklamayı yaptı: Çarşı pazarda işler iyi gitmiyor. Millet soğan diyor bunlar vatan diyor. Millet patates diyor bunlar vatan haini diyor. Milletin derdi ile bunların derdi aynı değil. Ekonomide ne kadar olumsuz parametre varsa hepsi devrede. Bütün göstergeler ekonominin dibe vurduğunu gösteriyor. Ama bunların tuzu kuru o nedenle umurlarında değil.

HİSSEDİLEN ENFLASYON ÜZERİNDEN ZAM YAPMIYORSUN

TÜİK enflasyon rakamları açıklıyor. ENAG'ın açıkladığı ile yarı yarıya. Sonra bir de TÜİK utanmadan diyor ki, hissedilen enflasyon diye bir şey var. Bu benim açıkladığımın iki katı diyor. Ancak sen açıkladığın düşük rakam üzerinden memura işçiye ve emekliye ücret artışı veriyorsun. Ama Çarşı pazarda hissedilen enflasyon dediğinin açıkladığın resmi oranın iki katı olduğunu kendin de kabul ediyorsun.

BU TERBİYESİZLİK DEĞİL Mİ?

Şimdi bu terbiyesizlik değil mi? Bu vatandaşa eziyet değil mi? Yalan konuşup enflasyonu düşük göstererek, hükümetin emekliye işçiye ve memura yarı oranında maaş artışı yapması için pas atıyorsun. Öteki taraftan hissedilen enflasyon adı altında bir tanım geliştirerek terbiyesizlik yapıyorsun.

TÜİK HESAP VERMELİ

TÜİK'te bu işten kim yetkili ise tepeden aşağı adalete hesap vermesi gerekir. Yalan bilgi vererek vatandaşı zarara uğratmaktan adalete hesap vermesi lazım. O günler de gelecek. TÜİK de Erdoğan'ın dediğinin dışına çıkacak bir adım atamıyor. Merkez Bankası Başkanı daha senesini doldurmadan görevden alındı.

OLAN VATANDAŞA OLUYOR

Erdoğan, Merkez Bankası Başkanlarını adeta mevsimlik tarım işçisi, mevsimlik fındık işçisi gibi çalıştırıyor. Hatta mevsimlik tarım işçileri bile daha avantajlı. Onlar gelecek sana gene işe çağırabilirsin. Bunlarsa Yemen Türküsü gibi giden gelmiyor. Merkez Bankası TÜİK başta olmak üzere ekonomi ile ilgili ne kadar kurumu varsa hepsini de kontrol altında tutuyor. Erdoğan istediği gibi çekip çeviriyor olan vatandaşa oluyor. Çarşı pazara gittiğinizde enflasyonun %60 ya da 70 değil 0.  Vatandaşın cebinden, çocuğunun harçlığından çalıp hissedilen enflasyon diye bir tanım geliştirmek terbiyesizlik alçaklık ve ahlaksızlıktır. “

Ordu Olay Gazetesi Haber Merkezi

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.