SON DAKİKA
Hava Durumu

700'den Fazla Proje Yaptığını İddia Eden GÜLER, Yeni İddialı Projelerin Müjdesini Verdi....

“Ordu toprak olarak İstanbul’dan daha büyük. Zor bir coğrafya. Geldiğimizde 772 mahallenin 272'nin su problemi vardı. Şimdi bu 29'a düştü. Yolda da çalışmalarımız gayet iyi gidiyor.  2.200 kilometre yol yatırımı yaptık. Geri kalan yol ve su sorunlarını da 2 yılda inşallah çözmüş olacağız. Bunun için 250 tane iş makinesini makine parkına dahil ettik. Ayrıca kendi asfalt plentimiz, kendi taş ocağımız, kendi beton santralimizle bunu yapıyoruz. 

Haber Giriş Tarihi: 02.03.2024 14:39
Haber Güncellenme Tarihi: 02.03.2024 14:47
Kaynak: IGF
700'den Fazla Proje Yaptığını İddia Eden GÜLER, Yeni İddialı Projelerin Müjdesini Verdi....

BAŞKAN GÜLER’DEN NET AÇIKLAMALAR

“PARA SIKINTIMIZ YOK GÜÇLÜ BİR BELEDİYEYİZ”

“ORDU’YU İKİNCİ YÜZYILA HAZIRLIYORUZ”

“700'DEN FAZLA PROJE YAPTIK. VAATLERİMİZİN HEPSİNİN ÖTESİNE GEÇTİK”

“BİZ ESER SİYASETİ YAPIYORUZ. SÖZLE, TARTIŞMAYLA VAKİT GEÇİRMİYORUZ”

“ORDU ZATEN LİG ATLAMIŞ DURUMDA. GÖRMEK İSTEMEYEN GÖRMEZ AMA ŞU ANDA GERÇEKTEN ORDU'DAKİ ÇALIŞMALAR DİKKAT ÇEKİYOR”

“ÇOCUKLARIN HAYAL DÜNYASINDA YER EDEBİLMEK ÖNEMLİ VE ONLARIN DA ÖNÜNDE BİR PERSPEKTİF AÇMAK İÇİN KREŞLER OLUŞTURACAĞIZ”

 Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Altaş Tv’de “Funda Altaş Şimşit ile Seçim 24” programının canlı yayın konuğu oldu.

Başkan Güler, yeni dönem için çalışan annelere kreş müjdesi verdi. Yol ve su sorununun 2 yıl içerisinde büyük ölçüde çözeceklerini kaydeden Başkan Güler, şöyle konuştu:

“Ordu toprak olarak İstanbul’dan daha büyük. Zor bir coğrafya. Geldiğimizde 772 mahallenin 272'nin su problemi vardı. Şimdi bu 29'a düştü. Yolda da çalışmalarımız gayet iyi gidiyor.  2.200 kilometre yol yatırımı yaptık. Geri kalan yol ve su sorunlarını da 2 yılda inşallah çözmüş olacağız. Bunun için 250 tane iş makinesini makine parkına dahil ettik. Ayrıca kendi asfalt plentimiz, kendi taş ocağımız, kendi beton santralimizle bunu yapıyoruz.  Tabii yeşil alan olarak da önceki dönemlerin yüzde 120'si kadar park ve bahçeler oluşturduk. 32.000 dönüm alanı tarıma açtık. Denizi hayata kattık.  Dolayısıyla zor bir coğrafya ama zevkle çalıştığımız ve mutluluk duyduğumuz bir coğrafya. Bizim için Ordu bir sevda. Böylece zorluk da bizim için sadece bir heyecan verici oluyor”

“ÇOCUKLARIMIZA GÜZEL BİR ORDU BIRAKMAK İSTİYORUZ”

Ordu Büyükşehir Belediyesinin maddi olarak iyi bir durumda olduğuna dikkat çeken Başkan Güler, “Para sıkıntımız yok güçlü bir belediyeyiz. Borçlarımızı hemen hemen büyük ölçüde ödedik. Şimdi yeni kaynak oluşturuyoruz. Belediyecilikte bu çok önemli. Bundan sonra ikinci dönemde Allah nasip ederse Burada daha çok sosyal faaliyetlere ağırlık vereceğiz. Kreşlere ağırlık vereceğiz anneler için. Yaşlılarımız için emeklilerimiz için sürprizlerimiz var. Çocuklar için daha fazla ders çalışacak alanlar oluşturmak istiyoruz. Ordu yaşanabilir ilk 10 şehir arasında sayılıyor hem çevre şartları açısından İklim değişikliği açısından. Bundan dolayı Ordu’yu İkinci yüzyıla hazırlıyoruz. İkinci yüzyıl başladı. Bunun da temelini atarak çocuklarımıza güzel bir ordu bırakmak istiyoruz” dedi.

“700’DEN FAZLA PROJE YAPTIK”

Başkan Güler, seçim vaatlerinin ötesinde 5 yılda 700’ün üzerinde proje gerçekleştirdiklerini söyleyerek, “Ordu’nun altyapısı da gayet iyi bir noktaya gelince 700'den fazla proje yaptık. Vaatlerimizin hepsinin ötesine geçtik. Özellikle sosyal marketimiz, Kar festivalleri, Göndeliç tepesi bunlardan bir tanesi. Burası birkaç alanda bir cazibe merkezi olacak. Biz eser siyaseti yapıyoruz. Sözle, tartışmayla vakit geçirmiyoruz” diye konuştu.

ÇALIŞAN ANNELERE KREŞ MÜJDESİ

Başkan Güler, çocuklara iyi eğitim vermek ve çalışan annelerin hayatını kolaylaştırmak adına kreş müjdesi de verdi. Başkan Güler proje hakkında şöyle konuştu:

“Çocuklarımıza iyi eğitim vermek için hem ilçelerimizin büyük mahallelerinde hem de Altınordu, Ünye ve Fatsa’da çok güzel hazırladığımız ortamlar olacak. Çocuklar tabii pedagoglarla birlikte öğretmenlerle birlikte olacak. Hanımlar çocuklarını oraya bırakacaklar rahat çalışacaklar, çocuklarını düşünmeyecekler. Çocuklar orada kalırken de her kreşte olduğu gibi biraz daha ona önem de vereceğim. Çocukların hayal dünyasında yer edebilmek önemli ve onların da önünde bir perspektif açmak istiyoruz. Biz gerçekten sıra dışı bir belediyecilik yapıyoruz. Yol su varken başka işlerle uğraşıyor demesinler. Biz bütün ağırlığımızı zaten yol ve suya verdik. Bunu biz fazladan yapıyoruz.”

“ORDU'DAKİ ÇALIŞMALAR DİKKAT ÇEKİYOR”

Ordu’da öğrenciler için ders çalışma ve kütüphane alanlarının artacağını söyleyen Başkan Güler, “Altınordu’da çalışmaları devam eden New Mekanlar Fatsa ve Ünye’de de hayata geçirilecek. Burası hem kütüphaneleri olan bir yer hem de çok güzel çalışmalar yapılacak bir yer olacak. Çay, çorba bedava. Öğrenciler 24 saat çalışmasını yapacak. Daha sonra da yukarıdaki ilçelere doğru bunları yaygınlaştıracağız. Burada gençlerimize çağdaş bir çalışma ortamını oluşturacağız.  Halkımıza da yine açık olacak burası. Yüz bin üzerinde kitap olacak. Ordu zaten lig atlamış vaziyette. Bunu zaten dışarıdan gelen görüyor. Ama hani görmek istemeyen görmez. Benim mesela tabirim var. Gözünü kapatan kendine gece yapar. İsterse böyle düşünürüz. Ama şu anda gerçekten Ordu'daki çalışmalar dikkat çekiyor” dedi.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.