SON DAKİKA
Hava Durumu

100. Yılda Bir Engel de Siz Kaldırın!

Ünye’de ÜTSO, Ticaret Borsası, Ziraat Odası, Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ve Rotary Kulübü ortaklığıyla “Cumhuriyet’in 100. Yılında Bir Engel de Siz Kaldırın” projesi düzenleniyor.

Haber Giriş Tarihi: 06.10.2023 10:03
Haber Güncellenme Tarihi: 06.10.2023 10:03
Kaynak: IGF
100. Yılda Bir Engel de Siz Kaldırın!

Ünye’de ÜTSO, Ticaret Borsası, Ziraat Odası, Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ve Rotary Kulübü ortaklığıyla “Cumhuriyet’in 100. Yılında Bir Engel de Siz Kaldırın” projesi düzenleniyor.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nda projeye ilişkin basın açıklaması yapan Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, şunları söyledi; “Akkuş, Ünye, Çaybaşı, İkizce ilçelerinde başlatacağımız akülü araba kampanyası için buradayız. Bunun için Ziraat Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Esnaf Kefalet Kooperatifi daha sonra Rotary Kulübüyle bir araya geldik. Bu bölgemizde engelli kardeşlerimize nasıl faydalı oluruz diye düşündük taşındık ve bir kampanya başlattık. Valilikten izin aşamasını yaptık. Oradan hesap numarasını oluşturmak için iznimizi aldık. Arkadaşlar sağ olsun yaklaşık 10 gündür görseller üzerinde çalışıyor. Basın aracıyla bu kampanyayı duyurup bölgemizde ki engelli kardeşlerimizi bir nebze katkı sağlamak amacıyla bu oluşumu oluşturduk. İnşallah güzel sonuçlara ulaşacağız. Herkese çağrıda bulunmak istiyoruz yurtdışındaki hemşerilerimizde katılabilir. 

Bir akülü araç 300 euro’ya bir akülü araba 350 euro’ya  felan denk geliyor.  Bu fiyatlardan bunu temin edip engelli vatandaşlarımıza ulaştırmaya çalışacağız. Valiliğin izniyle kampanyamız 14 Ocak’ta son buluyor ama amacımız 3 Aralık ayına yetiştirmek. Kampanya süremiz uzamazsa 3 Aralıkta dağıtmayı düşünüyoruz.”

-“Başvurular Ünye’de ÜTSO’da diğer ilçelerde ise Ziraat Odalarında toplanacak-“

Ünye Rotary Kulübü Başkanı Rtn. Cansu Güngör Öztürk, şunları söyledi; “Her yıl bizim yapmamız gereken projeler oluyor. Her zamanda üzerine katarak devam etmeye çalışıyoruz projelerimize. Özellikle akülü tekerlekli sandalyelerde kullanabileceklerine dahil bir belge istiyoruz sağlık raporunda bunları göstermeleri gerekiyor. Önceden bir hazırlık yapıp o şekilde başvurularında bulunurlarsa çok daha iyi olur. Başvuruları Ünye Ticaret Odasında toplayacağız. Çaybaşı, İkizce ve Akkuş’ta da Ziraat Odalarında toplanacak başvurular. Gerekli evrakları internet üzerinden açıklayacağız hepsini eksiksiz getirilerse başvuru değerlendirmelerini yapacağız. Elimizden geldiğince de herkese yardımcı olmaya çalışacağız. 

Kocaoğlu; Tek formatta ilerlemek istiyoruz

Ünye Rotary Kulübü üyesi Öykü Işık Kocaoğlu, şunları söyledi; “Tek formatta ilerlemek istiyoruz. 5 ayrı görsel hazırladık kriterlerde neler var, iban nerede, nerelerde dağıtılıyor, ne zaman tarihlerde dağılmak üzere hepsi fotoğraflı olacak. İki ana afişten ilerlenecek her yere onlar asılacak. Biri bağış yapacaklar için öbürü de bağışa başvuracaklar için. Aynı görsellerden ilerlenirse daha ciddi ve etkili olacağını düşünüyoruz. O yüzden görsellere ciddi bir emek harcandı.”

Özkan: Gün yüzüne kendi imkanlarıyla çıkamayanlara ulaşılacak

Toplantıda konuşan Ünye Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ümit Özkan, şunları söyledi; “Gün yüzüne kendi imkanlarıyla çıkmayan insanlar tercih edilecek. Mevcutta olanlar var işte hazır yeni araba geliyor işte benim ki eskidi gibi bunu bir değişim olarak değil. İhtiyaç sahiplerine daha önce hiç almamış kişiler tercih edilecek.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen basın açıklamasına ÜTSO Başkanı İrfan Akar, Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ümit Özkan, Borsa Meclis Başkanı Erhan Aydın, ÜTSO Meclis Başkanı Tuncay Sağlam, Borsa Genel Sekreteri Mehmet Gür Ziraat Odası Genel Sekreteri Fatih Aksoy, Ünye Rotary Kulübü Başkanı Rtn. Cansu Güngör Öztürk, Ünye Rotary Kulübü üyeleri Öykü Işık Kocaoğlu ve Tarık Tecer ile basın mensupları katıldı. 

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.