Ünye Belediyesi Eski Başkanı Ahmet ÇAMYAR Projeleri.
Ünye Belediyesi Eski Başkanı Ahmet ÇAMYAR Projeleri.
3 Ünye Belediyesi Başkanı, 3 Ünye Belediye Başkanı Projeleri Değerlendirdiğimiz Devam Haberimizin 48. 52 Haber Gazetemizde Bu Sayımızda Ahmet ÇAMYAR...
Oluşturulma Tarihi: 26 Aralık 2022, Pazartesi 12:20
BELEDİYE HİZMET BİNASI
Sizden aldığımız güç ile 126 bin nüfuslu büyük bir ailenin bütün bireylerine daha kaliteli hizmet sunmak için işe önce belediye binamızı yeniledik ve tüm birimleri aynı çatı altında topladık.
BETON SANTRALİ
Beton santralinin kurulması ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Üst kesimde yer alan mahallelerimiz ile ilgili gerçekleştireceğimiz beton yol çalışmaları kurulacak olan beton santrali ile beraber daha ekonomik hale getirilmiş olacak.
ÇÖZÜM MERKEZİ
01 Nisan 2014 tarihinden itibaren vatandaşlarımızla doğru ve etkili bir iletişim kurmak adına yenilediğimiz Çözüm Masasın da 21 bin 680 dilekçe ile yapılan şikayet, istek ve taleplere doğrudan anında cevap verildi.
DİJİTAL ARŞİVLEME
3,5 milyon evraktan oluşan 40 yıllık arşivi tek tek tarayarak dijital ortama aktardık. Ordu’da ilk olma özelliği taşıyan uygulama ile geriye dönük evraklara dakikalar içerisinde ulaşılırken ayrıca hem zamandan hem de kâğıttan büyük tasarruf sağlanmış oluyor.
E- ATIK UYGULAMASI
Ünye Belediyesi yine bölgede örnek bir uygulamaya imza attı. Elektronik atıkların yeniden kazandırılmasına yönelik çalışma yürüten Ünye Belediyesi, E-Atık kutusu ile elektronik atıkların yeniden kazandırılması konusunda çalışmalar yürütüyor.
EKMEĞİNİ ÇÖPTEN KAZAN
Ünye Belediyesi olarak geri dönüşümü ve ayrıştırmayı bilinçlendirmek adına ve daha temiz bir kent yaşamı sunmak adına, Ekmeğini Çöpten Kazan uygulaması ile Ünye’de farklı ve örnek bir projenin daha mimarı oldu.
EVDE AYRIŞTIRMA VE GERİ DÖNÜŞÜM
Çevre, temizlik ve geri dönüşüm ile ilgili yaptığı çalışmalarla bölgede örnek uygulamalar gerçekleştiren Ünye Belediyesi’nin evde ayrıştırma uygulamasına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Haftada 70 ton geri dönüşüm malzemesi yeniden geri kazandırılmış oluyor.
KONKASÖR ŞANTİYESİ
Konkasör şantiyemizin tüm resmi izinleri alındı. 36 bin ton malzeme çıkartılması hedeflenmektedir. Çıkartılan bu malzeme ile beraber özellikle üst kesimdeki mahallerimizin yolları ile ilgili tüm çalışmalar daha hızlı bir şekilde ilerleyecektir.
MODERN ARAÇLAR İLE TEMİZLİK
Yer Altı Çöp Konteyner Sistemleri ile beraber Belediyemizin temizlik araçları da tamamen yenilendi. Yenilenen modern araçlar ile beraber daha hızlı ve daha düzenli temizlik hizmeti verilmeye başladı.
MUHTAR EVLERİ
Seçim kampanyamız içinde yer alan Semt Evleri projemiz muhtar evleri ile hayata geçti. Şu ana kadar merkez mahallelerimize ait 4 muhtar evinin inşası tamamlanarak teslimi gerçekleşti
RÜZGARLI SOKAK
Rüzgarlı Sokak’ta gerçekleşen yıkım ile 13 m genişlikte hat açıldı. UNİPORT Alışveriş Merkezi’nin açılması ile birlikte Çınarlık Caddesi’nden gelen hat denizle buluşmuş oldu ve şehir içi trafiğini büyük ölçüde rahatlatan ikinci bir bulvar kullanıma açıldı.
YER ALTI ÇÖP KONTEYNER SİSTEMİ
Daha temiz ve düzenli bir çevre için, çöpler yer altı çöp konteyner sistemi ile yer altına alındı. Daha önce 9 araç 27 personel ile yapılan temizlik hizmetleri 1 araç 2 personelle yapılarak, yılda yaklaşık 300 – 350 Bin Türk Lirası tasarruf sağlandı.
Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek adına sitemizde çerez konumlandırmaktayız. Kişisel verileriniz, KVKK ve GDPR
kapsamında toplanıp işlenir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı kabul etmiş olacaksınız.
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.
Ünye Belediyesi Eski Başkanı Ahmet ÇAMYAR Projeleri.
3 Ünye Belediyesi Başkanı, 3 Ünye Belediye Başkanı Projeleri Değerlendirdiğimiz Devam Haberimizin 48. 52 Haber Gazetemizde Bu Sayımızda Ahmet ÇAMYAR...
Oluşturulma Tarihi: 26 Aralık 2022, Pazartesi 12:20
BELEDİYE HİZMET BİNASI
Sizden aldığımız güç ile 126 bin nüfuslu büyük bir ailenin bütün bireylerine daha kaliteli hizmet sunmak için işe önce belediye binamızı yeniledik ve tüm birimleri aynı çatı altında topladık.
BETON SANTRALİ
Beton santralinin kurulması ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Üst kesimde yer alan mahallelerimiz ile ilgili gerçekleştireceğimiz beton yol çalışmaları kurulacak olan beton santrali ile beraber daha ekonomik hale getirilmiş olacak.
ÇÖZÜM MERKEZİ
01 Nisan 2014 tarihinden itibaren vatandaşlarımızla doğru ve etkili bir iletişim kurmak adına yenilediğimiz Çözüm Masasın da 21 bin 680 dilekçe ile yapılan şikayet, istek ve taleplere doğrudan anında cevap verildi.
DİJİTAL ARŞİVLEME
3,5 milyon evraktan oluşan 40 yıllık arşivi tek tek tarayarak dijital ortama aktardık. Ordu’da ilk olma özelliği taşıyan uygulama ile geriye dönük evraklara dakikalar içerisinde ulaşılırken ayrıca hem zamandan hem de kâğıttan büyük tasarruf sağlanmış oluyor.
E- ATIK UYGULAMASI
Ünye Belediyesi yine bölgede örnek bir uygulamaya imza attı. Elektronik atıkların yeniden kazandırılmasına yönelik çalışma yürüten Ünye Belediyesi, E-Atık kutusu ile elektronik atıkların yeniden kazandırılması konusunda çalışmalar yürütüyor.
EKMEĞİNİ ÇÖPTEN KAZAN
Ünye Belediyesi olarak geri dönüşümü ve ayrıştırmayı bilinçlendirmek adına ve daha temiz bir kent yaşamı sunmak adına, Ekmeğini Çöpten Kazan uygulaması ile Ünye’de farklı ve örnek bir projenin daha mimarı oldu.
EVDE AYRIŞTIRMA VE GERİ DÖNÜŞÜM
Çevre, temizlik ve geri dönüşüm ile ilgili yaptığı çalışmalarla bölgede örnek uygulamalar gerçekleştiren Ünye Belediyesi’nin evde ayrıştırma uygulamasına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Haftada 70 ton geri dönüşüm malzemesi yeniden geri kazandırılmış oluyor.
KONKASÖR ŞANTİYESİ
Konkasör şantiyemizin tüm resmi izinleri alındı. 36 bin ton malzeme çıkartılması hedeflenmektedir. Çıkartılan bu malzeme ile beraber özellikle üst kesimdeki mahallerimizin yolları ile ilgili tüm çalışmalar daha hızlı bir şekilde ilerleyecektir.
MODERN ARAÇLAR İLE TEMİZLİK
Yer Altı Çöp Konteyner Sistemleri ile beraber Belediyemizin temizlik araçları da tamamen yenilendi. Yenilenen modern araçlar ile beraber daha hızlı ve daha düzenli temizlik hizmeti verilmeye başladı.
MUHTAR EVLERİ
Seçim kampanyamız içinde yer alan Semt Evleri projemiz muhtar evleri ile hayata geçti. Şu ana kadar merkez mahallelerimize ait 4 muhtar evinin inşası tamamlanarak teslimi gerçekleşti
RÜZGARLI SOKAK
Rüzgarlı Sokak’ta gerçekleşen yıkım ile 13 m genişlikte hat açıldı. UNİPORT Alışveriş Merkezi’nin açılması ile birlikte Çınarlık Caddesi’nden gelen hat denizle buluşmuş oldu ve şehir içi trafiğini büyük ölçüde rahatlatan ikinci bir bulvar kullanıma açıldı.
YER ALTI ÇÖP KONTEYNER SİSTEMİ
Daha temiz ve düzenli bir çevre için, çöpler yer altı çöp konteyner sistemi ile yer altına alındı. Daha önce 9 araç 27 personel ile yapılan temizlik hizmetleri 1 araç 2 personelle yapılarak, yılda yaklaşık 300 – 350 Bin Türk Lirası tasarruf sağlandı.