SON DAKİKA
Hava Durumu

ÜTB Başkanı Mustafa Uslu, Ünye’de yürütülen yatırımların tamamlanmasını istedi.

Ünye Ticaret Borsası ziyaretinde AK Parti Ordu Milletvekili Mahmut Özer’in “Bizden bir isteğiniz var mı?” sorusuna “Elinizde ne varsa verin!” diyen ÜTB Başkanı Mustafa Uslu, Ünye’de yürütülen yatırımların tamamlanmasını istedi.

Haber Giriş Tarihi: 17.02.2024 15:02
Haber Güncellenme Tarihi: 17.02.2024 15:02
Kaynak: IGF
ÜTB Başkanı Mustafa Uslu, Ünye’de yürütülen yatırımların tamamlanmasını istedi.

Milli Eğitim eski Bakanı, TBMM Milli Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, AK Parti Ordu Milletvekili Mahmut Özer, Ünye’de bir dizi ziyaretler ve incelemeler yaptı. 

Mahmut Özer’e ziyaretlerinde Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti Ordu İl Başkanı Selman Altaş, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan, MHP Ünye İlçe Başkanı Murtaza Hacıimamoğlu, AK Parti Ünye Kadın Kolları Başkanı Neşe Akgül Tiyaloğlu ve partililer eşlik etti. 

Bu kapsamda Ünye Ticaret Borsası’nı (ÜTB) ziyaret eden Milletvekili Özer, Ünye’de devam eden yatırımların son durumunu değerlendirdi. 

-“Bunlar olduktan sonra Ünye’nin daha yapacağı bir şey kalmıyor” -

Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu, ziyarette Ünye için önem taşıyan ve devam eden birkaç proje olduğunu hatırlatarak, “Ünye OSB, Ünye Kültür Merkezi, Ünye Limanı bunlar zaten Ünye için güzel projeler. Bir de Ünye Akkuş Niksar Yolumuz var malum sıkıntılı. Ünye’de 3-4 tane belirli projeler var. Bunlar olduktan sonra Ünye’nin daha yapacağı bir şey de kalmıyor.” diyerek devam eden bu yatırımların tamamlanmasının Ünye için önemine vurgu yaptı. 

-“Bu yatırımları tez zamanda bitiririz, yarım kalmasın bir yerde” -

Milletvekili Mahmut Özer, “Bizden ne istersiniz?” diye sorduğunda Mustafa Uslu, “Bakanım sizden ne isteyebiliriz? Elinizde ne varsa verin! Ünye için yapılacak bunlar.” diyerek bu yatırımları borsa olarak kendilerinin takip ettiğini, bu yatırımların tamamlanması için de Milletvekili Mahmut Özer olmak üzere, siyasi aktörlerin desteğini beklediklerini ifade ederek şunları söyledi: 

“Ünye’de Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı, şeffaf belediyeciliğin örneğidir. Kendisinden çok memnunuz. Bundan sonra da iyi olacağını düşünüyoruz. Yukarıdaki büyüklerimiz memnun ki bir dönem daha aday olarak görevlendirdiler. Her şey iyi olur diye düşünüyoruz.  Siz Milletvekilim, Ordu’ya geldikten sonra Ordu’ya epey bir yatırımınız var. Takip ediyoruz. Özellikle de Ünye’de limandı, Serbest Bölge ilan edilmesi, diğer projelerdi, takip ediyoruz. İnşallah bu yatırımları tez zamanda bitiririz, yarım kalmasın bir yerde. Şimdiden çok teşekkür ediyoruz. Hepsi bittiği zaman bir heyet halinde bir araya gelip daha büyük bir teşekkür ederiz.”

-“OSB’de artık yolunda gitmeyen iş kalmıyor” -

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nin son durumuna ilişkin şu bilgilendirmeyi yaptı:

“OSB alanında enerjiyle ilgili sorun aşıldı. O işi bitirdik. Doğalgaz var, elektrik var, alt yapı kanalizasyon bağlanmak üzere. Suyla ilgili sondaj vs tamamlandı. OSB’de Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi de yapacağız. Süreç iyi durumda. OSB’de artık yolunda gitmeyen iş kalmıyor. Salı Çarşamba mevcut proje onaylandığında üst yapıya geçilecek. Alt yapı yapıldı zaten. Şu anda orada fabrikanın çalışmasında sadece yolun konforunda sıkıntı var.”

-“En fazla yatırım yaptığım ilçelerin başında Ünye var” -

AK Parti Ordu Milletvekili Mahmut Özer, en fazla yatırım yaptığı ilçelerin başında Ünye geldiğini vurgulayarak, şu açıklamayı yaptı:

*Ünye Akkuş Niksar Yolu’nda hiçbir sıkıntı yok

“Ünye Akkuş Niksar Yolu başladı. Zaman zaman aksaklıklar olabilir. Onlar kalıcı şeyler değil. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızla görüştük. Hiçbir sıkıntı yok. Dün Ordu Şehir Hastanesi ve Çevre Yolu ile ilgili de Cumhurbaşkanımıza aktardık. Artık orayı Büyükşehir yapmayacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yapacak. Yaklaşık 1,2 Milyar TL’lik bir yatırım. Toparlanacak. 

*Başlanılan her şeyi bitirip yeni şeye başlamak lazım. Onları da takip edeceğiz. 

Ordu’nun en büyük sıkıntısı yollar, gerçekten karayolu ağı çok geniş. Çok sayıda şehrin sahip olduğu karayolu ağından daha fazla kara yolu ağı var. 27 bin kilometrelik bir yol.  Başlanılan her şeyi bitirip yeni şeye başlamak lazım. Onları da takip edeceğiz. 

*Ordu’muz, özellikle Ünye’miz eğitim, sağlık, ekonomi, ulaştırma, altyapı çok daha iyi noktaya gelecek

Ordu’muz, özellikle Ünye’miz eğitim, sağlık, ekonomi, ulaştırma, altyapı çok daha iyi noktaya gelecek. Bunlar geldiği zaman işadamlarımız, işkadınlarımız çok daha rahat bir şekilde Ünye’de faaliyet gösterebilecek. İstihdamlarla ilgili çok önemli açılım sağlanmış olacak. Birlikte hareket ettikçe Ordu çok daha iyi noktalara gelecek. 

*OSB ile Ünye’de istihdamla ilgili çok önemli bir kazanım elde edilmiş olacak

OSB ile Ünye’de istihdamla ilgili çok önemli bir kazanım elde edilmiş olacak. OSB’de Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapacağız. 

*Tüm ilçeleriyle birlikte Ordu çok daha güçlü olacak

Benim en fazla yatırım yaptığım ilçelerden bir tanesi, başında Ünye var. Serbest Bölge, Ünye-Akkuş-Niksar Yolu başladı. OSB’yi inşallah hızlı bir şekilde yaptıracağız. Ünye Kültür Merkezi çalışması. Verdiğimiz okul sayısını ben hatırlamıyorum, köy okulları, diğer okullar hepsi gerçekten Ünye’ye önemli katkıları olacak. Ünye’ye 25 ünitelik ADSM yapılması ile ilgili süreç devam ediyor. Sağlık alanında da inşallah farklı açılımlarımız olacak. Dolayısıyla biz Ünye’yi seviyoruz. Tüm ilçeleriyle birlikte Ordu çok daha güçlü olacak.”

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.