SON DAKİKA
Hava Durumu

Üreticimiz fındığını tmo’ya vermeli fındık emin ellerde

TMO 12 merkez’de alım yapılıyor Altınordu, Fatsa ve Ünye’de ekip sayıları 2 ye çıkarıldı

Haber Giriş Tarihi: 16.09.2021 08:27
Haber Güncellenme Tarihi: 16.09.2021 08:27
Kaynak: Sabah
Üreticimiz fındığını tmo’ya vermeli fındık emin ellerde

Başkan tomakin, üreticimiz fındığını tmo’ya vermeli fındık emin ellerde

- 12 merkez’de alım yapılıyor altınordu, fatsa ve ünye’de ekip sayıları 2 ye çıkarıldı

Hiçbir üreticimiz tedirgin olmasın tmo ordu’da 12 merkez’de alım yapıyor üreticimizin elinde ne kadar fındık varsa tmo hepsini alacak güçtedir

Başkan tomakin, bölgemizde fındık sezonun hayırlısı bittiğini belirterek şimdi üreticilerimiz alın terlerinin karşılığını almak için fındığını pazara indiriyor diyerek, bu sene  cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan 26,5, ordu fındığı 27.00 tl den ise giresun fındığının fiyatını verdiğini ifade ederek , gözden kaçan artı her randıman’a 1 tl  olduğunu hatırlatarak iyi kalite fındık bugün 27,5 , 29, tl. Arasında işlem görüyor. Serbest piyasaya baktığımızda fındık tmo’nun seviyesinde değil , hiçbir üreticimiz tedirgin olmasın tmo ordu’da 12 merkez’de alım yapıyor üreticimizin elinde ne kadar fındık varsa tmo hepsini alacak güçte ve alt yapısı hazırdır. Ordu-fatsa ve ünye’de ekip sayıları 2 ye çıkarıldı, ayrıca akkuş,gölköy,kabataş-aybastı,kumru, ilçelerimizde alımlar devam ediyor. Üreticimizin teslim ettiği fındığın bedelleri bakanlığın açıkladığı tarihten önce üreticilerimizin hesabına yatırılıyor diyerek , bu şartlarda üreticilerimiz ürününü tmo’ya vermeli ,fındığımız emin ellerde ifadelerini kullandı.

Ya bir kere deyin ki, bizim sol hükümetler zamanında sizden daha iyi fiyat verdik deyin,  diyemezler

Başkan tomakin, ak parti iktidarlarında fındığın hiç olmadığı kadar değer bulduğunu belirterek , biz hep üreticinin alın terinin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz diyerek, bugün fındığımız 3 dolar’ın üzerinde, ilk seneler tmo’ya fındık veren üreticilerimiz eski alışkanlığından ,fındığı seçmeden , fazla kurutmadan fındık götürüyor bir kısmı geri dönüyordu, bu sene hamd olsun hem tmo’nun tedbirleri hemde üreticilerimizin bilinçlenmesi sayesinde fındık artık tmo kapısından geri dönmüyor. Üreticimizin elinde ne kadar fındık varsa tmo hepsini almaya hazır üreticisine sahip çıkmak budur diyerek ,    hatırlayın geçen sene sizlere fındığınızı pazara indirmeyin, fındık fiyatı 30 tl.  Olacak diyen milletvekili çıktı , ne oldu onun dediği fiyattan fındık piyasası oluştu mu ? Hayır , adam sizi kandırdı , ama adamın yüzü kızardı mı ? Hayır , aynı milletvekili bu sene yine  aynı teranelerle her gün yalan yanlış haberlerle gündeme gelme çabasında, yok efendim üretici sırtında fındık çuvalı ilçe ilçe geziyormuş, inanmayın şu yalancılara onların mumu ancak yatsıya kadar yanıyor , hani adamlara milletimiz iktidar vermiyor gerçi ,  ya bir kere deyin ki, eskiden bizim sol hükümetler zamanında sizden daha iyi fiyat verdik deyin..!  Diyemezler ,onlar üreticiyi düşünmezler , onlar köylüyü düşünmezler , onlar çiftçiyi düşünmezler , onlar düşünmeyince de milletimiz onlara iktidar fırsatı vermiyor dedi.

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.