SON DAKİKA
Hava Durumu

Ünye İş Merkezi İhalesi Mayıs Ayının İkinci Haftası

Tavlı, “Projemizi tamamlayarak satışa hazır hale getirdik. Belediyemiz öz kaynağı ile tamamladığımız projemizin satışından elde edilecek bedel ile ilçemize yeni Kapalı Pazaryeri kazandıracağız” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 12.04.2023 15:15
Haber Güncellenme Tarihi: 12.04.2023 15:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Ünye İş Merkezi İhalesi Mayıs Ayının İkinci Haftası

ÜNYE BELEDİYESİ YENİ İŞ MERKEZİ SATIŞA ÇIKIYOR

Ünye Belediyesi tarafından %80’i tamamlanan Yeni İş Merkezi ihale ile satışa çıkıyor. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Projemizi tamamlayarak satışa hazır hale getirdik. Belediyemiz öz kaynağı ile tamamladığımız projemizin satışından elde edilecek bedel ile ilçemize yeni Kapalı Pazaryeri kazandıracağız” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın talimatıyla çalışmaları başlayan Belediye İş Merkezi’nin %80’lik kısmı tamamlandı. Kaledere Mahallesi Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan Belediye İş Merkezinde büyüklükleri 35 m2 ile 150 m2 arasında değişen 35 ofis ve 6 işyeri bulunuyor.

İhalesi Mayıs Ayının İkinci Haftası

Belediye İş Merkezi’nin satış ihalesinin Mayıs ayının ikinci haftasında yapılmasının planlandığı belirtilirken satışın şeffaf bir şekilde açık ihale yöntemi ile olacağı ifade edildi. Konum itibariyle merkezde ve çok amaçlı kullanıma uygun olması nedeniyle ofis ve işyerlerinin ayrı ayrı satışının yapılacağı kaydedildi. İhale tarihi Ünye Belediyesi web sitesi üzerinden duyurulacak.

Elde Edilen Gelirle Kapalı Pazaryeri Yapılacak

Belediye öz kaynaklarıyla yapımı tamamlanan Belediye İş Merkezi aynı zamanda Ünye’nin pazaryeri sorununa da çözüm olacak. Belediye İş Merkezi’nden elde edilen gelir ile yeni Kapalı Pazaryeri yapılacak.

“Ünye’nin Vizyonuna Yakışır İş Merkezi Oldu”

Belediye İş Merkezi’nde çalışmaların tamamlandığını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “İlçemizin vizyonuna yakışır bir iş merkezini kazandırmak için bir süredir yürüttüğümüz çalışmaların sonuna geldik. Belediyemiz kaynaklarıyla yapımını tamamladığımız projemizin ihalesini gerçekleştirerek hemşehrilerimizin hizmetine sunmuş olacağız. Kaba inşaatının %80’lik kısmını tamamladık ve satışa hazır hale getirdik. Geri kalan kısmı ise kurulacak işyerlerinin kullanımına göre dizayn edilecek. İş merkezinin satışını da şeffaf bir şekilde gerçekleştireceğiz. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi kimseye verilmiş sözümüz yok. İhale usullerine göre ofis ve işyerlerinin satışı yapılacaktır. Gelir getirici projeleri ilçemizde hayata geçirerek ilçemizin ihtiyaçlarını bir bir çözüme kavuşturuyoruz. Buradan elde edeceğimiz gelir ile zaman kaybetmeden yeni pazaryeri için çalışmalara başlayacağız. Şimdiden projemizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.