SON DAKİKA
Hava Durumu

“Ünye’de yeni projeleri konuşacağız, aynı şeyleri konuşmayacağız!”

AK Parti Ordu Milletvekili Mahmut Özer, ÜTSO Başkanı İrfan Akar’ın “Kentimizin sorunları var!” açıklaması üzerine “Hızlı bir şekilde yatırımların hepsine Ünye’mizi kavuşturup, Ünye’mizde yeni projeleri konuşacağız..” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 17.02.2024 15:10
Haber Güncellenme Tarihi: 17.02.2024 15:10
Kaynak: IGF
“Ünye’de yeni projeleri konuşacağız, aynı şeyleri konuşmayacağız!”

Ekonomik sıkıntılar ve bürokratik engeller nedeniyle Ünye’de aksayan yatırımların olduğunu ifade eden Mahmut Özer, yapamayacakları şeyleri söz vermediklerini, bu yatırımları sonuna kadar takip edeceklerini vurguladı. 

Milli Eğitim eski Bakanı, TBMM Milli Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, AK Parti Ordu Milletvekili Mahmut Özer, Ünye’de bir dizi ziyaretler ve incelemeler yaptı. 

Mahmut Özer’e ziyaretlerinde Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti Ordu İl Başkanı Selman Altaş, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan, MHP Ünye İlçe Başkanı Murtaza Hacıimamoğlu, AK Parti Ünye Kadın Kolları Başkanı Neşe Akgül Tiyaloğlu ve partililer eşlik etti. 

-ÜTSO’da Ünye’nin sorunları ele alındı -

Bu kapsamda Ünye Ticaret Borsası’nı (ÜTB) ziyaret eden Milletvekili Özer, Ünye’de devam eden, aksayan yatırımların son durumunu değerlendirdi. 

-Akar: Kentimizin sorunları var!-

ÜTSO Başkanı İrfan Akar, Ünye’de işinsanlarını heyecanlandıran yatırımların ve projelerin hayata geçilmesi için adımların atıldığını, ancak zaman zaman yaşanan aksaklıklar nedeniyle tedirginlik de yaşandığını ifade ederek, “Ünye Akkuş Niksar Yolumuz şuan durma aşamasında. Kentimizin sorunları var! Kültür Merkezimiz devam ediyor. OSB’de yapılacak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yer teslimini yaptık. Onun da takibini istiyoruz. Serbest Bölge ile ilgili şuan somut bir adım, yatırımcılar sürekli bize soruyorlar.” dedi.  

Milletvekili Mahmut Özer, öncelikle Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’yı ilçeye yaptığı katkılar için tebrik ederek, “Gerçekten çok önemli belediyecilik hizmeti sağlıyor. İnşallah yeni dönemde de çok daha hizmetleri Ünyeli vatandaşlarımızla buluşturulacak.” dedi. 

-“Ünye başka bir kıymetli” -

Söz verdikleri her şeyin adım adım ilerlediğini, zaman zaman ekonomik sıkıntılar veya bürokratik engeller veyahut fiziki koşullardan dolayı gecikmelerin yaşanabileceğini,  aksaklıklar olabileceğini belirten Mahmut Özer, yapamayacakları bir şeyi söz vermediklerini ve Ünye’de yapılan yatırımların sonuna kadar takipçisi olacaklarını vurgulayarak, şu açıklamayı yaptı: 

“El birliği ile tüm ilçelerimizi nasıl kalkındırıyorsak, çok daha iyi noktalara getiriyorsak eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, ekonomide, altyapıda imkanlarını her geçen gün imkânlarını daha iyi noktaya taşıyorsak Ünye’mizi de çok önemli yatırımlarla, desteklerle, tüm teşkilatımızla, Belediye Başkanımızla birlikte yol yürümeye devam ediyoruz. Tüm ilçelerimiz bizim için kıymetli ama Ünye başka bir kıymetli. Ünye’nin daha güçlü hale gelmesi için elimizden gelen destek ve çabayı sarf ediyoruz. 

*Serbest Bölge Ünye’de uzun vadede en önemli katkı sağlayacak projelerden biri

Serbest Bölge ekonomik açılım açısından çok kıymetli. Limanla buluşup Karadeniz’in Akdeniz ile bağlantısı anlamında da Ünye’de uzun vadede en önemli katkı sağlayacak projelerden biri. O süreci biz yakinen takip ediyoruz. İnşallah en kısa zamanda Serbest Bölge’yi aktif bir şekilde Ünyeli ekonomi, endüstri, sanayi ile ilgili, ticaretle ilgili uğraşan tüm kardeşlerimizin hizmetine sunacağız.

*OSB’yi yakinen takip ediyorum

OSB’yi yakinen takip ediyorum. Elektrik, doğalgazla ilgili süreçler tamamlandı. Diğer süreçleri de hızlı bir şekilde takip edeceğiz. İnşallah iş adamlarımızla buluşturacağız. OSB kritik. Çünkü istihdamla ilgili gerçekten çok önemli. Bir taraftan yeşili, doğayı merkeze alarak kalkınmayı sağlarken, diğer taraftan da istihdamla ilgili önemli açılımların yapılması, özellikle şehirden göçlerin önlenmesi ve yerinde kalkınmayı sağlama anlamında da çok önemli bir model. OSB’yi yakinen takip ediyoruz. Onunla ilgili hiçbir sorun yok. Onun içinde de insan kaynağı ihtiyacını karşılama ile ilgili Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yatırımımızı zaten vermiştik. Onunla ilgili de problem yok. 

*Ünye Akkuş Niksar Karayolu’yla ilgili hiçbir problem yok

Ünye Akkuş Niksar Karayolu’nun temelini zaten seçimlerden önce atmıştık. Başlamıştı. Dün de Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızla da müzakere ettik. O yolla ilgili hiçbir problem yok. Zaman zaman aksaklıklar oluyor. 

*Ünye Kültür Merkezi yatırım programında 

Ünye Kültür Merkezi ben ilk geldiğimde yosunlar vardı, duruyordu. Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a çok teşekkür ediyorum. Genel seçimlerde bir telefon ettik hemen yatırım programına alındı. 

* Yapamayacağımız bir şeyi söz vermeyiz. Sonuna kadar takip ederiz

Söz verdiğimiz her şey adım adım ilerliyor. Zaman zaman aksaklıklar olabilir. Ama yapamayacağımız bir şeyi söz vermeyiz. Sonuna kadar takip ederiz. Zaman zaman ekonomik sıkıntılar veya bürokratik engeller veyahut fiziki koşullardan dolayı gecikmeler olabilir. Ama hızlı bir şekilde o yatırımların hepsine Ünye’mizi kavuşturup artık Ünye’mizde yeni projeleri konuşacağız. Aynı şeyleri konuşmayacağızSerbest Bölge bitecek, başka OSB’leri konuşacağız. OSB bitecek, başka projeleri konuşacağız. 

*Ünye’nin geleceğinin çok iyi olduğuna inanıyorum

Ben Ünye’nin geleceğinin gerçekten çok iyi olduğuna inanıyorum. Şehir olarak da, insanların yaşadığı değil, kültür, sosyal ve sanatsal faaliyetlerinde aktif olarak yapıldığı, insanların yaşamaktan mutlu olduğu bir ilçe olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.”

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.