SON DAKİKA
Hava Durumu

Ünye de Şanzıman Ustası Yok ta, Fatsa’da Karadeniz Bölgesinde de Tek

Araçların her şeyi olan ve çalıştıkça doğal olarak arızalanan şanzımanın aslına uygun bakım ve onarımını yapacak usta yok MU ?

Haber Giriş Tarihi: 16.04.2023 21:02
Haber Güncellenme Tarihi: 16.04.2023 21:02
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Ünye de Şanzıman Ustası Yok ta, Fatsa’da Karadeniz Bölgesinde de Tek

Ünye de Şanzıman Ustası Yok ta, Fatsa’da Karadeniz Bölgesinde de Tek Mİ?

Tabi tümü değilse de bazı Ünyeliler, Ünye ile ülkeyi değil de, dünyayı tartmışlar, Ünye 250 Gr ağır gelmiş diye övündükleri Ünye K küçük Sanayi sitesinde sadece araçların genel bakım ve onarımlarını değil, özellikle de araçların her şeyi olan ve çalıştıkça doğal olarak arızalanan şanzımanın aslına uygun bakım ve onarımını yapacak usta yok MU ?

Şanzıman tamiri yaptırdığımız Fatsalı Şanzıman bakım ustası siz burada bu bölgede tek misiniz, yada teksiniz diye sorduğumuzda yağlı paslı iş olduğu niçin şanzıman ustalığına rağbet yok dedi.

Buradan ülkenin, Ünye’nin ve Ordu’nun esnaf ve sanatkâr odası yetkililerine soralım, sizin işiniz sadece üyelerinizden aidat toplayıp yasanın verdiği huzur hakkınız alıp yan gelip yatmak mı. Yoksa insanlık var oldukça gerekli olan sanatın ve kaliteli sanatkarın sayısının artmasına katkı sağlamak mı.

Kendi kıymetini bilen her insan nasıl ne şartlarda helal para kazanıp sahibi olduğu aracının da mal canın yongasıdır özdeyişinden hareketle kıymetini bilen Ünyeli araç sahiplerinin büyük ekseriyeti araçlarına sanatına güvenmedikleri Ünye küçük sanayi sitesinde bakım ve onarım yaptırmaktan kaçınarak en iyi ustalar Fatsa Küçük sanayi sitesinde diye Fatsa’ya koşanların yüzünden hepsi değil tabii bazı haddini bilmez paragöz zanaatkârlar da Giresun dan gelip sadece Fatsa dada değil, belki de Karadeniz bölgesinde tek şanzıman bakım onarım ustası olması nedeniyle müşterilerine acımasız davrandığı yolunda şikayetler artmaya başlamıştır.

Bu noktada Esnaf ve sanatkârların korunup kollandığı yada korunup kollanması amacıyla kurulmuş  esnaf ve sanatkarlar odasının meslek erbapları içinde işinin en iyisi olması için gayret sarf etmeleri gerekirken, iyi sanatkar yetişmesi için dünden daha çok günümüzde çalışmaları gereken sivil toplum kuruluşlarının sadece aidat alıp, aidat borcunu ödeme güçlüğü nedeniyle ödeyemeyen üyelerini icraya vererek, sorumlu oldukları esnaf ve sanatkarları kaderiyle baş başa bırakmaları yüzünden meslekler, esnaf ve sanatkarlar, dolayısıyla araç sahipleri de söz konusu sivil toplum kuruluşu idarecilerince  kaderiyle baş başa bırakılmış durumdalar desek yalan söylemiş, iftira atmış sayılmayız her halde. Çünkü gerçekler acıdır. Muhataplarını da iyi acıtır. İnşallah haberimiz ülkede Ünye de Ordu da ses getirirde, kazanan sadece sanatkârlar yada usta olmayışından dertli olan araç sahipleri değil, araç sahipleriyle birlikle araçlardan bir şekilde yararlanmak durumunda olan yada kalan insanlarımız olur.

Haber / Yorum : Ahmet YENİN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.