SON DAKİKA
Hava Durumu

OTSO’DAN TURİZM HAREKETİ

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Levent Karlıbel şehrimizde faaliyet gösteren OTSO üyesi acente ve otel işletmecileri ile bir araya geldi.

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2023 18:19
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2023 18:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
OTSO’DAN TURİZM HAREKETİ

OTSO’DAN TURİZM HAREKETİ

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Levent Karlıbel şehrimizde faaliyet gösteren OTSO üyesi acente ve otel işletmecileri ile bir araya geldi.

Ordu TSO Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, Ordu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Levent Karlıbel, Meclis Başkanı Necat Avcı, Yönetim Kurulu Üyesi Emre Yılmaz, Meclis Üyesi Ertuğrul Koç ve çok sayıda otel ve acente yetkilisi katıldı.

Toplantıdan sonra değerlendirmede bulunan Başkan Karlıbel;

Turizmde son yıllarda özellikle pandemi sonrasında Karadeniz’e olan ilgi bir hayli artmıştır. Yapılan araştırmalarda küresel ısınma ve döviz kurlarındaki yükseliş bu şekilde devam ettiği sürece bu talep her geçen yıl artarak devam edeceği öngörülüyor; bu artan talebi doğru değerlendirmek için sektörün gerçek sahipleri ile bir araya geldik.

Gerçekleştirdiğimiz toplantıda özel sektörün yaşadığı sıkıntılar ve şehrin turizm adına eksiklerini gündeme getirerek ş

ehrimizi sadece doğa ve deniz turizmi olarak sınırlandırmadan kültürel ve sosyal destinasyon sayılarımızı da artırarak misafirlerin konaklama gün sayılarını artırmak için neler yapabileceğimizi konuştuk.

Örnek olarak; Tarihi milattan önceye uzanan, yapılan kazı çalışmalarında dünyayı heyecanlandıran başta Ana Tanrıça Kibele gibi birçok eser gün yüzüne çıkmış ve daha da çıkacaktır. Fakat biz bu eserleri sergileyemediğimiz sürece Kurul Kalesini ön plana çıkaramayacağımız aşikardır. Bu sebeple şehrimizde bir kent müzesi olmalı ve Kurul Kalesi bir an önce ziyaret açılmalıdır.

Son olarak Karlıbel; “Yaklaşık 2.5 saat süren toplantıda şehrin turizm alanlarındaki alt yapısından üst yapıya kadar eksiklikleri özel sektör gözünden değerlendirilerek bir turizm mastır planı hazırlayacaklarını ve bu planı rapor haline getirerek ilgili kurumlarla paylaşarak takipçisi olacaklarını ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.