SON DAKİKA
Hava Durumu

Altınordu'da Yüzde 50 hibe destekli 20 bin tavuk dağıtılacak

Altınordu’da yumurta tavukçuluğunu geliştirmek amacıyla başlatılan proje kapsamında tavuk başına 18 lira hibe desteği verecek olan altınordu belediyesi ilk etapta 20 bin tavuğu vatandaşlara dağıtacak. Projeden faydalanacak her bir vatandaşa 100'er tavuk için hibe desteği ödemesi yapılacak.

Haber Giriş Tarihi: 30.06.2021 13:25
Haber Güncellenme Tarihi: 30.06.2021 13:25
Kaynak: Sabah
Altınordu'da Yüzde 50 hibe destekli 20 bin tavuk dağıtılacak

Altınordu belediyesi'nin girişimciliği destek programları devam ediyor

Altınordu belediyesi, hayata geçirdiği sosyal belediyecilik ve yeni nesil belediyecilik uygulamalarıyla şehirde üretimi teşvik etmek, üreticiyi güçlendirmek ürün ve üretim çeşitliliğini artırmak, vatandaşların ekonomik kaynaklarını çoğaltmak ve her haneyi düzenli bir gelir kaynağına kavuşturabilmek amacıyla aile işletmeleri kurulması yönünde girişimcileri desteklemeye devam ediyor.

Tarım sezonu başında mahallelerde 200 bin’den fazla fide dağıtarak tarımsal üretime dikkat çeken ve bu alanda bir farkındalığı imza atan altınordu belediyesi, şimdi de yüzde 50 hibe destekli yumurta tavukçuluğu projesini hayata geçiriyor. Altınordu belediyesi, pandemi döneminde şehirlerden köylere tersine göçün artmasıyla birlikte vatandaşların tarımsal üretime ve hayvancılığa yönelmelerini üretimi teşvik edici adımlarla bir üretim seferberliğine dönüştürmeyi bu yolla da kırsalda nüfusun devamlılığını sağlamayı amaçlıyor. İnsanların doğduğu topraklarda doyması, üreterek hem aile ekonomilerine hem de şehir ve ülke ekonomisine katkı vermelerini sağlayacak teşviklerle başlatılan üretim seferberliği yoluyla, üreten kendi kendine yeten, üretimiyle rekabet eden bir şehir hedefleyen altınordu belediyesi, diğer projelerinin yanında yumurta tavukçuluğu projesini de hayata geçiriyor.

Yüzde 50 hibe destekli 20 bin tavuk dağıtılacak

Altınordu’da yumurta tavukçuluğunu geliştirmek amacıyla başlatılan proje kapsamında tavuk başına 18 lira hibe desteği verecek olan altınordu belediyesi ilk etapta 20 bin tavuğu vatandaşlara dağıtacak. Projeden faydalanacak her bir vatandaşa 100'er tavuk için hibe desteği ödemesi yapılacak.

Gelir garantili projede yumurtalar altınordu belediyesi tarafından alınacak

Yüzde 50 hibe desteği verilen tavukçuluk projesinde destek sadece tavuklar için değil, altınordu belediyesi proje kapsamında yumurta için de alım garantisi veriyor. Yumurtalar altınordu belediyesi tarafından proje paydaşı olan üreticilerin kapılarında satın alınacak. 

İşte projenin detayları ve başvuruda aranan şartlar

Yüzde 50 hibe destekli yumurta tavukçuluğu projesinden yararlanmak isteyen vatandaşların öncelikle en az 20 metrekare kapalı kümes alanına sahip olmaları gerekiyor. Tavukçuluk yapacağı yerde ikamet etme zorunluluğu da aranan vatandaşlardan bu iki şartı karşılayanların dilekçe ile altınordu belediyesi tarımsal hizmetler müdürlüğü'ne başvurması yeterli olacak. Başvurular tamamlandıktan sonra komisyon tarafından yapılacak değerlendirme ve yerinde incelemeler sonucu şartları karşılayan başvuru sahiplerine tavuk başına 18 tl hibe desteği ödemesi yapılacak. Projede üretici başına 100'er tavuk verilecek.

Başkan tören, "topyekûn kalkınma için her alanda üretim diyoruz"

Şehirde altyapıdan üstyapıya, tarımdan turizme, ticaretten teknolojiye, ekonomiden kültür ve sanata her alanda değişim ve dönüşüm hamleleri başlattıklarını söyleyen altınordu belediye başkanı aşkın tören, "topyekûn bir kalkınma ve mutlu insanların yaşadığı mutlu bir şehir için her alanda üretim diyoruz. Büyükşehir belediye başkanımız dr. Mehmet hilmi güler bey'in 'üreten ordu' hedefine altınordu belediyesi olarak biz de güçlü desteklerimizle katılıyoruz. Aynı zamanda 'yarışan ordu' için üretimiyle istihdamıyla modern ve yaşanabilir, yarışan rekabet eden bölgesinde ve ülkesinde hatta dünyada marka şehir iddiasıyla 'vizyonu dünya kenti altınordu' hedefimizle her alanda çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Çeşitli projelerle vatandaşlarımızın topraklarında yaşamalarını kolaylaştırmak, ekonomik kaynaklarını çoğaltmak, çeşitlendirmek ve ailelerine düzenli bir gelir kaynağı sağlamak için projeler üretiyoruz. Bu projemiz de bunlardan sadece bir tanesidir.  Üretimi teşvik eden, üreticilerimizi destekleyen yeni nesil belediyecilik uygulamalarımız artarak devam edecek" şeklinde konuştu.

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.