SON DAKİKA
Hava Durumu

OKUL MÜDÜRÜ DOĞUM GÜNÜNDE EMEKLİ OLDU

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Elibolca eğitim ve öğretim hayatına adadığı 40 yılın ardından doğum gününde emekliliğe ayrıldı.

Haber Giriş Tarihi: 02.03.2022 17:40
Haber Güncellenme Tarihi: 02.03.2022 17:40
Kaynak: Sabah
OKUL MÜDÜRÜ DOĞUM GÜNÜNDE EMEKLİ OLDU

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Elibolca eğitim ve öğretim hayatına adadığı 40 yılın ardından doğum gününde emekliliğe ayrıldı.

Emekliye ayrıldığı günün aynı zamanda doğum günü olması dolayısıyla Elibolca’ya programda ailesi yaş günü pastası sürprizi yaparken, hiç arabası olmamasından dolayı da mesai arkadaşları yaptıkları oyuncak arabayı hediye etti.

Ünye’de ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde 40 yıl öğretmenlik ve okul idareciliği yaptıktan sonra emekliliğe ayrılan Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü İbrahim Elibolca için okul idaresi ve öğretmenler tarafından veda programı düzenlendi.

ELİBOLCA’NIN SİNEVİZYON GÖSTERİSİNDE DUYGU DOLU ANLAR

Veda programında katılımcılara program girişinde karanfil verildi. Programda  Elibolca’nın hayatı MNV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyon Müdür Yardımcısı İbrahim Küçük’ün seslendirmesi ile hazırlanan sinevizyon gösterimi ile katılımcılara sunuldu. Sinevizyon gösterimi sırasında eski öğrencileri ve mesai arkadaşlarının Elbolca ile ilgili anıları katılımcılara duygu dolu anlar anlar yaşattı.

ÖĞRETMENLİKTE EMEKLİLİK OLMAZ

Elibolca’nın ilk görev yeri olan Gaziantep Nizip ilçesinde öğrencisi olan Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül ve Üniversite döneminden arkadaşı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Elibolca ile ilgili duygu ve düşüncelerini hazırlanan sinevizyon içinde aktararak, bugüne kadar eğitime ve öğrenicilere verdikleri emeklerinden dolayı teşekkür ederek, öğretmenlikte emeklilik olmadığını vurguladılar.

ARABASI OLMAYAN ELİBOLCA’YA HEDİYE ARABA!

Okul Müdürü İbrahim Elibolca’nın bugüne kadar bir arabasının olmamasından dolayı mesai arkadaşları Eliboılca’ya sürpriz yaparak kendi el emekleri ile yaptıkları oyuncak araba hediye etti.

Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz programda, bugüne kadar eğitime, okula ve Ünye’ye verdiği emeklerden dolayı Elibolca’ya plaket takdim etti.

SÜRPRİZ YAŞ GÜNÜ PASTASI

Veda programında İbrahim Elibolca’ya bir sürpriz de ailesi tarafından yapıldı. Emekliye ayrıldığı günün aynı zamanda Elibolca’nın doğum günü olması dolayısıyla ailesi programda sürpriz yaş günü pastası ile sürpriz yaptı.

Müzik dinletisi ile devam eden programda Müdür Elibolca’nın sevdiği Hekimoğlu ve Yolun Sonu Görünüyor türküleri de seslendirilirken zaman zaman duygu dolu anların yaşandığı programda Elibolce ve mesai arkadaşları göz yaşlarını tutmakta zorlandı.

VATANA BİNLERCE ÖĞRENCİ YETİŞTİRDİK

Veda programına katılanlara seslenen Elibolca, “Arkadaşlarımdan çok sevgi, saygı ve hürmet gördüm. Bütün öğretmen arkadaşlarımızla iş birliği, güç birliği içinde çalışmalar yürüttük. Hatalarımızı düzelttik. Vatanımızı çok seviyoruz, her şeyi vatanımız için yaptık, vatana binlerce öğrenci yetiştirdik. Tabi ki bütün bu süreçlerde bana en büyük desteği veren aileme teşekkür ediyorum. 3,5 yıl ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Özgür Tokgöz ile çalıştık. Bizi her konuda destekledi. Her zaman yanımızda durdu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Memlekete hizmet etmek, öğrenci yetiştirmek gerçekten çok hoş.” dedi.

Okul Müdür Başyardımcısı Cuma Gündüz, programın hazırlanmasında emek veren edebiyat öğretmenleri Merve Yazıcı Toker, Betül Temel ve Hanife Arslan, müzik öğretmeni Recai Mercan, rehber öğretmen Enes Alkan ile tüm öğretmen arkadaşlarına teşekkür etti.

TOKGÖZ, “ÖĞRETMENLİĞİN EMEKLİLİĞİ YOK

Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz ise programda, “Bizler için tabi ki hüzünlü bir gün. Müdürümüz bugün itibari ile Bakanlığımızdaki hizmetinden ayrılmış oluyor. Ama öğretmenliğin emekliliği yok. Müdürümüzün 40 yıllık takdire şayan bir hizmeti bulunuyor. 40 yıl boyunca karşılaştığı her insana dokunmuş, nice öğrenciler yetiştirmiş ve yetiştirdiği öğrenciler de bugün ülkemizin çeşitli kademelerinde yer almış. Bende kendisi ile 3,5 yıldır çalışmaktayım. Kıymetli müdürümüz bizim için yeri geldi çok çalışkan bir müdür, yeri geldi kıymetli bir büyüğümüz , ağabeyimiz oldu. Bizler için her zaman çalışkan, dürüst, naif ve bir idareci için çok önemli çözüm odaklı bir insan. Kapısına ne zaman bir insan gelse çözüm bulup gitmiştir. İyi ki İbrahim hocamızla yolumuz kesişmiş iyi ki birlikte çalışmışız.” dedi.

 

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.