SON DAKİKA
Hava Durumu

Diş Hekimliği Fakültesinin Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin 2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 11.07.2023 14:50
Haber Güncellenme Tarihi: 11.07.2023 14:50
Kaynak: IGF
Diş Hekimliği Fakültesinin Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesinin Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin 2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Morfoloji binası konferans salonunda düzenlenen tören programına Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Niyazi Taşcı, Fakülte Dekanları ve Meslek Yüksekokul Müdürleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanakçı “2011 yılında 22 öğrenci 15 ünitle başlayan eğitim hayatımız şimdi 150 ünit, gelişmiş laboratuvarlar, görüntüleme merkezleri ile modern, akıllı bir bina halinde hizmet vermektedir. İnsana yapılan en önemli yatırımın kaliteli eğitim olduğunu biliyoruz. Bunun da başında zahmet ve özveri gelmektedir. Siz değerli öğretim üyelerimiz bunu gerçekleştirdiniz, sizleri kutluyorum. Kıymetli ailelerimiz, bizlere evlatlarınızı emanet ettiniz, bizler de onları hekim olarak yetiştirip sizlere emanetinizi veriyoruz. Sevgili öğrenciler, hekimlik mesleği onurlu, özveri isteyen bir meslektir. Biz sizleri en iyi şekilde eğitimli, doğru, dürüst, bilgili, deneyimli ve vatansever bir hekim olarak yetiştirdiğimize inanıyoruz. Bundan dolayı burada aldığınız değerleri gözden geçirip bu vatana iyi bir hekim olarak sunacağınızdan hiçbir kuşkumuz yok. Bu duygu ve düşüncelerle sizlere hekimlik hayatınızda başarılar diliyorum, yolunuz ve bahtınız açık olsun.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Hayatta en önemli değerlerden biri beden ve ruh sağlığıdır. Bu anlamda sağlık hayatın vazgeçilmez en temel ihtiyacıdır. Ülkemizde sağlık alanında çok önemli yatırımlar yapıldı ve yapılmaya da devam ediliyor. Bizler de göreve geldiğimiz günden itibaren sağlık alanında önemli yatırımlar yaptık. İlimizin en temel ihtiyacı olan şehir hastanesinin yapılması noktasında Üniversitemize ait 350 dönümlük araziyi Sağlık Bakanlığımıza devrettik Sadece Ordu’ya değil çevre illere de hizmet verecek şehir hastanemizin açılışının mart ayında hizmete açılmasının planlandığı belirtmek isterim. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanımıza, ilimizin önde gelenlerine ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bununla birlikte Tıp Fakültemize 78 hekim arkadaşımızı kazandırdık. Diş Hekimliği Fakültemize Günübirlik Kliniği ve Engelli Ünitesi kliniğinin açılışını yaptık. Fakültemiz hekimlerini özverili çalışmaları sayesinde toplumumuz nitelikli bir sağlık hizmeti alıyor. Fakültemiz aynı zamanda öğrencilerini teorik ve pratik bilgilerle donatarak ülkemizin hemen her yerinde sağlık hizmeti veren uzman hekimler yetiştirmeye devam etmektedir. Değerli öğrencilerimiz, insan sağlığına ve yaşamına dokunan bir mesleğin temsilcileri olarak sizlerin buradan aldığınız eğitim sayesinde mesleğinizi en iyi şekilde icra edeceğinize inancım tamdır. Bizler, ülkemizin ihtiyaç duyduğu çağdaş ve nitelikli insan gücüne sizler gibi yeni bireyler kazandırdığımız için mutlu ve huzurluyuz. Bu özel gün vesilesi ile kıymetli ailelerimize, öğretim elemanlarımıza ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, sizlere hayat boyu başarılar diliyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun.” diye konuştu.

Diş Hekimliği Fakültesi dönem birincisi Kübra Altıparmak, “Fakültemizin 2023 mezunu genç, dinamik, çalışkan, hepsi birbirinden değerli hekim arkadaşlarımızı temsilen bu konuşmayı yapmaktan büyük onur duyduğumu belirtmek isterim. 5 yıl önce zorlu bir sınavla seçilerek ülkemizin dört bir yanından heyecanla, umutla; iyi hekim olma, insana hizmet etme idealleriyle toplandığımız bu fakülte biz genç hekimlerin ömür boyu diş hekimliği eğitimimizin temellerini inşa edeceğimiz başlangıç noktamız oldu. Lisans eğitimimiz boyunca alanında uzman hocalarımızdan değerli bilgiler edindik. Yalnızca akademik olarak değil, hayata dair insani birçok değer kazanmamızda bizlere yardımcı oldular. Bu nedenle saygıdeğer hocalarıma teşekkürü borç bilirim. Bugün bu kürsüde bulunmamda en az hocalarım kadar büyük emeği olan, hayatımın her alanında sevgilerini esirgemeyen aileme; iyi ve kötü günlerimde ellerini hep omuzumda hissettiğim arkadaşlarıma teşekkür ederim.” dedi.

Mezun olan öğrencilere diplomaları ve dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği mezuniyet programı diş hekimliği yemininin okunması ve ardından mezuniyet keplerinin atılması ile sona erdi.

ODÜ Basın

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.