SON DAKİKA
Hava Durumu

ÜNYE TURİZMİNDE SÖZ SAHİBİ DEĞİLİZ

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, Ünye de sahanın aktörleri ile sahayı yönetenler bir araya gelmediği zaman söylediklerinin eyleme dönmediğini söyledi

Haber Giriş Tarihi: 11.03.2022 18:17
Haber Güncellenme Tarihi: 11.03.2022 18:17
Kaynak: Sabah
ÜNYE TURİZMİNDE SÖZ SAHİBİ DEĞİLİZ

Moda TV de sabah saat 08:30 da yayınlanan İrfan Çavuşoğlu İle Manşet programının konuğu Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi oldu.

Samsun istikametinden Ünye’ye gelen vatandaşların, Ünye’ye giriş tabelaların da eksiklik olduğunu ve araç sürücülerin, tır sürücülerini çevre yolundan çok yalnışlıkla şehir içine giden yolu tercih etmeleri trafikte sıkışıklığına yol açmasına neden olduğuna söyleyerek yetkili kişilerin bir araya gelerek çözüme kavuşturulmasını istedi.

VİZYONUMUZA SAHİP ÇIKMALIYIZ

Başkan Sobi, Ünye'nin sahanın aktörleri ile sahayı yönetenler bir araya gelmediği zaman söylediklerinin eyleme dönmediğini söyledi.

Başkan Sobi Ünye’nin bir turizm şehri olduğuna dikkat çekerek en basit olayların bile çözüme kavuşmamasına sitemini su sözlerle anlattı;

“Bakın bizim Ünye’ye giriş kapımız Akçay. Şimdi Akçay’dan Ünye’ye girebiliyor musun? Ünye yok bir defa Ünye'nin kapısı yok. Orduya bakıyoruz Türkiye'nin en küçük büyükşehri aslında çok güçlü bir nokta bu özellik ama bakıyorsun pejmürde bir halde Akçay Köprüsü'nde geçince tabelalar eskimiş, yıpranmış, solmuş orada köhne bir şey var. Sözde bekleme noktası var. Tamamen sandalyeler çöpler Yani hiçbir kimliği olmayan bir şehre adeta bir ilçeden ilçeye geçiyorsun küçük ilçeden küçük ilçeye geçiyorsun. Ordu’nun bu vizyonu görmesi gerekiyor. Ünye’ye doğru ilerlediğinizde Ünye’ye dönecek bir kapımız yok. Bir işaret yok. Yüksek bir totem de Ünye yazıyor, Hatta geçen Hatta fotoğrafları da var bende. Adana otobüsü baktım benim önümde Gölevi Mahallesi'nden girdi, geliyor Ünye merkeze doğru. Dedim otobüsün işi otogarla normalinde yasak aslında. Adam mecburen geliyor Çünkü otogar yazmıyor diğer tarafa yönlendiren. Ünye Centroom(Şehir Merkezi) yazmıyor. Ünye diyor tabelada. Otobüs şoförü haklı olarak Ünye’ye gidecekse mal götürecekse oradan girmek zorunda kalacak. Oradan girdiğinde bir Gölevi’den başlayacak Atatürk mahallesine, Çamurlu Mahallesi'nde Çamlıktı Ayanikola’nın o bölgelerde trafikte sıkışmaya başlayacak. Sıkıştıkça bunalacak. Bunaldıkça diyecek ya artık ben bu şehre gelmem diyecek. Biz Ünye’nin giriş kapısından girdiğinde mutlu olması lazım. Taki biz bunu dernek olarak da yaptık. İlk çevre yolunun kazması vurulduğunda hep önerdik. Ünye’ye giriş yapmamız lazım diyoruz ya işte sahanın aktörleri ile sahayı yönetenler bir araya gelmediği zaman bizim söylediklerimiz eyleme dönmüyor. Eyleme dönmeyen hiçbir söylem sahada karşılık bulmaz” dedi.

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.