SON DAKİKA
Hava Durumu

Ünye İmam Hatip Kardeş Okul Öğrencileri Yararına Kermes Düzenledi

Deprem felaketinde zarar gören kardeş okul olan Hatay İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip lisesi yarasına merhem olmak amacıyla kermes düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 10.06.2023 13:55
Haber Güncellenme Tarihi: 10.06.2023 13:55
Kaynak: IGF
Ünye İmam Hatip Kardeş Okul Öğrencileri Yararına Kermes Düzenledi

Ünye İmam Hatip Kardeş Okul Öğrencileri Yararına Kermes Düzenledi


Din öğretimi genel müdürlüğünün riyasetinde, Ünye ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organizesi ile 09 Haziran 2023 Cuma günü saat.10.00’da Ünye İmam Hatip Anadolu Lisesi Müdürlüğünde Birinci İmam Hatip Şenliği” adı altında 06 Şubat 2023 gece sabaha karşı yaşanan deprem felaketinde zarar gören kardeş okul olan Hatay İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip lisesi yarasına merhem olmak amacıyla kermes düzenlendi.


Ünye İmam Hatip Lisesi  toplantı salonunda düzenlene Kermesin açılış konuşmasını yapan Ünye İmam Hatip Lisesi Müdürü  Salih Aydın”
Din öğretimi genel müdürlüğüne bağlı okullarımızın etkin tanıtımı,iyi örnek paylaşımları,öğrencilerimizin okullarına aidiyetlerinin güçlendirilmesi,eğitim öğretim  yılı boyunca gerçekleştirilen faaliyet ve eserlerin öğrenci,veli,paydaşlarımız ve kamuoyu ile paylaşılması amacıyla ilçemizde bulunan üç imam hatip lisesi,yedi imam hatip ortaokulu bir araya gelerek bu ortak faaliyetimizi  gerçekleştirmenin onurunu  siz değerli misafirlerimizle birlikte yaşıyor ve gerçekleştiriyoruz”dedi.

Okul Müdürü Aydın”Ayrıca bu yıllık yapmış olduğumuz akademik sosyal,kültürel, sportif çalışma ve başarıları İmam Hatipli olmanın misyonunu yüklenerek”insanların en hayırlısı insanlığa hizmet edendir.”düsturunca hayır çalışmaları ile de destekliyor,öğrencilerimizin bir başkasının derdine merhem olma,sıkıntısını giderme anlayışını uygulayarak içselleştirmeye çalışıyoruz.
Bu vesile ile Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak,her yıl geleneksel hale getirdiğimiz ve farklı yıllarda ülkemiz, İslam coğrafyası ,gönül coğrafyamızda mağdur ve mazlum kardeşlerimiz yararına gerçekleştirdiğimiz kermesimizi, bu sene de yaşamış olduğumuz ,asrın felaketi diye adlandırılan Kahramanmaraş merkezli 06 Şubat depremi sonrası kardeş okulumuz olan Hatay İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip lisesi yararına gerçekleştiriyoruz.
Üç İmama hatip Lisesi,Yedi İmama Hatip Ortaokulu bir araya gelerek ilçe milli Eğitim Müdürlüğümüzün organizesi ile düzenlediğimiz İmam Hatipliler şenliğine katılmanızdan dolay teşekkür eder saygılar sunarım ”dedi.


 Törende söz alan Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz” tek kelimeyle böylesi özel ve önemli çalışmaya emeği geçenleri kutlarım dedi.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.