SON DAKİKA
Hava Durumu

SABAH GRUBU YAZARLARI ORDU'DA

Türkiye’nin önde gelen basın kuruluşlarından biri olan Turkuaz Medya Grubu temsilcileri ve gazetecileri Ordu’da buluştu.

Haber Giriş Tarihi: 31.10.2023 12:54
Haber Güncellenme Tarihi: 31.10.2023 12:54
Kaynak: Sabah
SABAH GRUBU YAZARLARI ORDU'DA

SABAH GRUBU YAZARLARI ORDU'DA

Türkiye’nin önde gelen basın kuruluşlarından biri olan Turkuaz Medya Grubu temsilcileri ve gazetecileri Ordu’da buluştu.

Turkuaz Medya Grubu’na bağlı gazete, TV ve dergilerin köşe yazarları, muhabir ve temsilcileri Ordu’ya çıkarma yaptı. Gazeteciler, Ordu programları kapsamında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile bir araya geldi. Programda Başkan Güler, gazetecilere Ordu’yu ve Ordu için hayata geçirdikleri yatırımları anlattı.

Gazeteciler daha sonra Ordu’nun tarihi ve turistik mekânlarının yanı sıra Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen yatırımları gezdi. Gazetecilerin bu gezi programına Başkan Güler’de eşlik etti. Program kapsamında Ordu’da bulunan köşe yazarları inceleme ve geziler sonrası açıklamalarda bulundu.

ATV HABER SPİKERİ NİHAN GÜNAY: “ORDULULAR ÇOK ŞANSLI”

 ATV Haber Spikeri Nihan Günay Orduluların yapılan her yatırım için çok şanslı olduğunu ifade etti.

ATV Haber Spikeri Günay şunları kaydetti.

“Ordu’ya ikinci gelişim. Ordu’nun doğası, fındığı, çikolatası, başkanı ayrı güzel. Biz Sayın Başkanımızla Enerji Bakanlığı döneminden tanışıyoruz. Çok eski bir gönül bağımız var. Ordu’da yeni açılan Yoroz Tepesi’ne tırmandık, çok güzeldi. Harika manzarası var, o kadar yoldan sonra her şeye değdi bence. Gerçekten çok güzel olmuş. Ordulular çok şanlı bence.”

SABAH GAZETESİ HABER KOORDİNATÖRÜ KENAN KIRAN: “ORTADA BÜYÜK BİR BAŞARI VAR”

 Sabah Gazetesi Haber Koordinatörü Kenan Kıran ise konuşmasında “Ordu’da güne güzel başladık. Yeni açılan Yoroz Tepesi’ne tırmandık. Burası muhteşem bir yer. Ordu’yu ve Giresun’u gören en yüksek tepe olduğunu söylediler. Burası muhtemelen turizmin merkezi olacağını düşünüyorum. Ordu fındık ile anılıyor. Türkiye’nin en güzel fındıklarından biri. Kybele markası muhteşemdi. Çikolatanın tadı şahaneydi. Büyükşehir Belediyesi bu çikolataları üretiyor ve satıyor. Biz hep şunu diyorduk. Fındık burada üretilir, yurt dışında çikolata yapılır, bize gelir. Ordu Büyükşehir Belediyesi Hilmi Bey artık kendi ürettiğimizi ürüne çeviriyor ve vatandaşa satıyor. Bu büyük bir başarı” dedi.  

TAKVİM GAZETESİ KÖŞE YAZARI EKREM KIZILTAŞ: “HİLMİ BEY İLE EZBER BOZAN BİR ORDU İLE KARŞILAŞTIM”

 Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Ordu’da göreve başlamasıyla sürekli ilerlemeye ve gelişmeye devam eden bir şehrin olduğunun vurgusunu yapan Takvim Gazetesi Köşe Yazarı Ekrem Kızıltaş, “Eski Ordu nerede, yeni Ordu nerede diyebilecek bir noktadayız” diye konuştu.

Takvim Gazetesi Köşe Yazarı Kızıltaş şöyle konuştu:

“Ben bir Orduluyum. Ordu’nun geçmişi ve geleceği ile alakalı söylenebilecek olan şey son dönemde ezber bozan gelişmeler. Özellikle son dönemlerde gittikçe gelişen ve güzelleşen insan elinin dokunduğu, tabiata uyumlu gelişmelerin yaşandığı bir şehir. İşin gerçeğini söylemek gerekirse Hilmi Bey’in Başkanlığından sonra ben ezber bozan bir Ordu ile karşılaştım. Neden, rutin belediye hizmetlerinin ötesinde fındık kabuğundan aktif karbon yapmak, bot imal etmek, fındık ile alakalı çeşitli projeler üretmek, tavuk ve kaz yetiştiriciliği yapmak. Dolayısıyla sürekli ilerlemeye ve gelişmeye yönelik bir yönetim şu anda Ordu’da hâkim. Şehre baktığımızda sürekli bir gelişme çizgisi yakalandığını ve galiba her akla gelenin fizibil yapılabilecek bir şeyse yapıldığı bir şehir haline geldiğini görüyoruz. Eski Ordu nerde yeni Ordu nerde denilebilecek bir noktadayız. Tarıma da yönelik adımlar da atıldığı görüyoruz. Dolayısıyla topyekün şehirde yaşanan insanların halini ve istikbalini düşünen bir anlayış hakim.”

SABAH GAZETESİ SPOR YAZARI LEVENT TÜZEMEN: “ORDU’DA BEŞ SENEDE YAPTIĞI DEĞİŞİM BİR DEVRİM GİBİ”

 Ordu’nun Hilmi Güler ile birlikte ciddi bir kalkınma yaşadığını, mükemmel bir ivme yakaladığını ifade eden Sabah Gazetesi Spor Yazarı Levent Tüzemen ise açıklamalarında “Sayın Bakanımızın eline yüreğine ve çalışkanlığına sağlık” dedi.

Sabah Gazetesi Spor Yazarı Tüzemen konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Ordu Türkiye’ye örnek olabilecek bir belediye başkanına sahip. Hilmi Başkanı ben bakanlık döneminden tanıyorum. Açık konuşuyorum bu kadar çalışkan, bu kadar mütevazi, işine bağlı tamamen halkını düşünen belediye başkanlığını bu ülkede bulmak çok zor. Ordu’da beş senede yaptığı değişim bir devrim gibi. Tamamen halka açılmış sahiller, halkın hizmetine sunulmuş millet bahçeleri, özellikle Fatsa’ya yapmış oldukları ada çok değerli. Ben Ordu halkının değerini bildiğine inanıyorum. Çünkü Ordu’yu yaşanabilecek huzurlu ve keyifli bir kent haline getirmiş. Sakin tertemiz bir kent. Böyle bir başkana sahip olmanın mutluluğunu yaşamalı Ordulular. Keşke İstanbul’un da böyle bir belediye başkanı olsa bizler de bu mutluluğu yaşasak. Yaptıkları yapacaklarının bir garantisi. Önümüzdeki yılda dilerim başkanlığa seçilir ve Ordu’ya bir 5 yıl daha önemli hizmetler yapar. Ordu’nun Hilmi Başkan döneminde ciddi bir kalkınma yaşadığını, mükemmel bir ivme yakaladığını gelecek 5 yıl süreç içerisinde Ordu’nun yaşanılacak şehrin ötesinde bir turizm kenti olacağını net olarak söyleyebiliyorum. Sayın Bakanımızın eline, yüreğine ve çalışkanlığına sağlık.” 

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.