SON DAKİKA
Hava Durumu

Plajlara Bakanlık Belgesi.

Bu belgelendirme şunu gösteriyor ki, Ünye'miz turizm kenti vizyonuna uygun deniz turizminde de başarılı yönetimi ile öne çıkmaktadır.

Haber Giriş Tarihi: 16.09.2022 11:40
Haber Güncellenme Tarihi: 16.09.2022 11:40
Kaynak: Sabah
Plajlara Bakanlık Belgesi.

Ünye Turizm İşletmeleri Derneği Başkanı Adnan SOBİ yaptığı Açıklamada;

ÜNYE PLAJLARINA BAKANLIK BELGESİ


Kültür ve Turizm Bakanlığı 'nın Türkiye genelinde yapmış olduğu ve kriterlere uyan nitelikli özel plajlara vermiş olduğu PLAJ İŞLETMESİ TURİZM İŞLETME BELGESİ kapsamında, Ordu ilinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma sonucunda İlimiz geneline 10 adet Plaj Turizm İşletmesi belgesi almaya hak kazandı. 


Ünye Turizm İşletmeleri Derneği (ÜNTİD) olarak kentimizin turizmsel tüm faaliyetlerini, gelişmeleri ve değişimlerini takip ederek sivil toplum örgütü olarak sorumluluğumuzu en üst seviyede yerine getirmek için mücadeleye devam ediyoruz. 


İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün konaklama ve plaj sektörünün kalite kazanması için yaptığı çalışmalarda, konaklama sektörü çalışmaları devam ederken, plaj sektörümüzün sonuçları açıklanmıştır. 
Özellikle bakanlık tarafından aranan özellikler arasında, deniz güvenliğini sağlayan güvenlik şeridi, Cankurtarma Kulesi, İlk Yardım ekipmanı, cankurtarma alet ve ekipmanları, iki adet cankurtaran, duş ve soyunma kabinleri, hijyen şartlarına uygun plaj ve wc hizmeti, güvenli otopark ve yeme-içme hizmeti gibi bir çok kriterler bizzat İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından kurulan ekiple yerinde görülerek hazırlanan raporlar çerçevesinde tutanak ile kayıt altına alınmıştır. Bu özelliklerin yanı sıra işletmelerin her türlü resmi belgeleride rapor dosyasına eklenmiştir. 


10 belgenin 5'i Ünye, 2'si Gülyalı, 2'si Perşembe ve 1'i Altınordu 'da bulunan özel plaj işletmelerine verildi. 
Turizm kenti kimliği ve Manyetik Siyah Kumlu plajları ile öne çıkan Ünye'mizde PLAJ İŞLETMESİ TURİZM İŞLETMESİ BELGESİ almaya hak kazanan plajlarımız;


Mavi Deniz Turistik Tesisleri Ayanikola Tatil Evleri Plajı Gülen Kamping Plajı Kardelen Plajı ve Çınarsuyu Yiğitler Plajı olarak kayıtlara geçti. 

Bu belgelendirme şunu gösteriyor ki, Ünye'miz turizm kenti vizyonuna uygun deniz turizminde de başarılı yönetimi ile öne çıkmaktadır. 


Ünye Turizm İşletmeleri Derneği olarak, işletmecilerimizi tebrik ediyor, bu süreçte emeği geçen Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Uğur Toparlak, Müdür yardımcımız Habibe Hanım ve Yalçın beylere teşekkür ederiz... dedi.

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.