SON DAKİKA
Hava Durumu

Namık Kolçak 17 yaşında bir genç tarafından bıçaklandı,

Polis eşiyiz  sana şahitlik yaparız dediler  ambulans çağırmış olacaklar ki beni gelen ambulansa aldılar, orada gördüm ki sadece yüzümden değil vücudumun muhtelif yerlerinden bıçakla yaralanmışım.

Haber Giriş Tarihi: 20.07.2023 11:15
Haber Güncellenme Tarihi: 20.07.2023 11:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Namık Kolçak 17 yaşında bir genç tarafından bıçaklandı,

Ünye de son günlerde sıkça yaşanmaya başlayan asayişe müessir olaylardan biri de 14 Temmuz 2023 Cuma akşamı saat.21.00 sularında Ünye’nin tarihi Top yanı mevkiindeki Japon Dostluk anıtı önünde yaşandı.
Ünye kamuoyunda Ünye’nin eşrafı ve dededen toruna tuhafiyeci esnafı Namık Kolçak 17 yaşında bir genç tarafından bıçaklandı, ama hayati tehlikesi şeklinde anlatılarak sıradanlaştırılmıştı.  Olaydan Edinilen bilgiye göre 9 Temmuz 2023 Çarşamba günü birlikte görev paylaştığımız Moda Radyo ve Moda Tv kurucu ve işletmecisi kardeşimle Ünye belediyesi önünden ofise gelirken karşı yönden gelmekte olan Namık Kolçak ile karşılaştık. Ve ben kendisine sen yaşadığın bir olumsuzlukta bıçaklanarak hafif yaralandığını Ünye ilçe emniyet müdürlüğü yetkilisinden öğrendim.Yetkili bana telefonda 17 yaşında bir genç ile tartışmış,ölümcül bir durum yok hafif yaralı deyince  tamam Namık Kolçak’a sorar durumun özünü kendisinden öğrenirim diyerek telefonu kapattım. Bugün seninle karşılaştı konu nedir diye sorduğumda yüzündeki bandaj altından yara kanamaya başladı ve görüldü ki bıçaklama olayı söylendiği gibi çok sıradan ve basit bir olay değil.Bu konuda olayın bizatihi muhatabı olarak yasanın insanlara tanıdığı insani hak ve hukuk adalet adına ilgililerin konuyu detayına inmeden soruşturmasından çok dertli ve çektiği konuşma zorluğu acısının ıstırabının büyüklüğünü gösteriyor. Olayı sorduğumuzda, Ben Ünye merkez Burunucu Çömlekci Mahallesinde oturuyorum.Evimizin önünde Atatürk ilkokulu var.Balkonda otururduğum esnada okul bahçesindeki bir gurup gencin çıkardıkları aşırı gürültüyle çevreyi beni ettikleri gibi hasta yaşlı insanları ve bebekli anneleri olumsuz etkileyip rahatsız ettikleri için Ünye ilçe emniyet müdürlüğüne bildirdim.Bu olumsuz olay yaklaşık bir yıl önce yaşandı.
Ekip siren çalarak gelince olay mahallinde kimse kalmadı.Emniyet yetkilileri kimse yok konu nedir diye sorduklarında balkondan beri evet sizi ben aradım ama sizin siren çalarak gelmeniz üzerine okul bahçesinde kimse kalmadı diye cevap verince yetkililer ile kısa bir tartışma yaşandı aramızda. Olay sonlandı.Aradan geçen zaman içinde  buradaki gençler benim şikayet vettiğimi bir şekilde öğrenmişler ve bir gurup genç başlarında mahallemizin sakinlerin  bugün 17 yaşında olduğu söylenen O.S adlı kişi yanındaki bir gurup arkadaşıyla ellerinde buluna satırla kesici aletle ile evimin giriş kapısın dayanıp beni tehdit etmeye ve kapıma zarar vermeye başladılar.
Araya Mahallemizin Muhtarı ve ileri gelenleri girdi çocuktur bunlar affedin dediler olay geçişti zannettim. Ama aradan geçen zamanda gençlerden O.S adlı genç ve beraberinde yer alan arkadaşları bu olayı unutmamış olacaklar ki,14 Temmuz akşamı evimin önündeki Atatürk Okulunun bahçesi düğüne kiralanmış. Düğündeki çalgı sesi  yüksek olduğu için gece geç vakte kadar gezeyim vakit geçireyim diye Top yanına gittim, Henüz oturmadan yanıma  kamuoyunda tehlikeli olarak addedilen  köpek gelince karşımda bulunan 10 yada 15 kişilik genç gurubuna arkadaşlar köpek sizin ise alın yanımdan diye seslendiğimde gurubun içinden çıkıp yanıma gelen O.S adlı mahallemin çocuğu ooo arkadaşlar bakın burada kim var  deyip arkadaşlarını yanına davet ettiği sırada O S.ye  dedim ki  bırak bu saatte huzursuzluk yaşamayalım dediğimde seni burada bulmuşken boş çevirmek olmaz deyip yüzüme attığı yumruk darbesiyle yere düştüm tekmeler yumruklar derken O S. beni bıçaklamaya başladı olay mahallinde bulunanların yardım ve desteğiyle bizi ayırdılar.Olay mahallindekilerden iki kişi biz olayı gördük polis eşiyiz  sana şahitlik yaparız dediler  ambulans çağırmış olacaklar ki beni gelen ambulansa aldılar, orada gördüm ki sadece yüzümden değil vücudumun muhtelif yerlerinden bıçakla yaralanmışım. Ünye devlet hastanesine gittik.Tedavim yapıldı. Taburcu edildiğim esnada Hastane polisi yanımıza geldi Hastanede alınması gerektiğini düşündüğüm ifadem için Ünye ilçe emniyet müdürlüğüne gitmem istendi.
O.S ve tanımadığım arkadaşlarından davacı olduğum ifadem alındı. Yüzüm gözüm kan revan içerisinde görme eksikliğimde var ifademi alan ilgiler tamam sen imzala dediler.. Olay adalete aksettiği için devamını söylemeye gerek duymuyorum. Ama olay sonrası yaşadıklarım canımı çok acıttı. Olayın başından buyana ailece tedirginlik içerisinde yaşadık ve halende öyle yaşıyoruz. Can güvenliğimizden endişemiz yüksek. Ünye’de mi kalsak gurbete mi gitsek diye garip duygular içerisindeyiz tabii sadece ben değil aile olarak“dedi.

Haber : Ahmet YENİN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.