SON DAKİKA
Hava Durumu

ÇINARSUYU TABİAT PARKI SEZONA HAZIRLANIYOR

TESİS, “CANSUYU ÇINARSUYU PSİKOSOSYAL DESTEK KAMPI” PROJESİ KAPSAMINDA KAPILARINI DEPREMZEDE REFAKATSİZ ÇOCUKLAR VE DEPREMDEN ETKİLENEN AİLELERE AÇIYOR

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2023 18:54
Haber Güncellenme Tarihi: 17.05.2023 18:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
ÇINARSUYU TABİAT PARKI SEZONA HAZIRLANIYOR

ÇINARSUYU TABİAT PARKI SEZONA HAZIRLANIYOR

TESİS, “CANSUYU ÇINARSUYU PSİKOSOSYAL DESTEK KAMPI” PROJESİ KAPSAMINDA KAPILARINI DEPREMZEDE REFAKATSİZ ÇOCUKLAR VE DEPREMDEN ETKİLENEN AİLELERE AÇIYOR

19 MAYIS CUMA GÜNÜ TESİSTE PROJENİN TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENECEK

 Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla yeniden halkın kullanımına açılan Ünye Çınarsuyu Tabiat Parkı, sezona hazırlanıyor. İçerisinde bungalov kır evleri, düğün salonu, restoran, kafe, kamp alanları bulunan tesis bakım onarım çalışmalarının tamamlanmasıyla kapılarını ilk olarak depremzede refakatsiz çocuklar ve depremden etkilenen ailelere açacak.

6-18 yaş arası çocukların ve yetişkinlerin yerleştirileceği Çınarsuyu Tabiat Parkı, “Cansuyu Çınarsuyu Psikososyal Destek Kampı” projesi kapsamında depremzede refakatsiz çocuklar ve depremden etkilenen ailelere rehabilitasyon merkezi olarak hizmet verecek.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, ORKENT A.Ş, Ordu Aile ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü ve Beni Hafife Alma Platformu arasında imzalanan “Cansuyu Çınarsuyu Psikososyal Destek Kampı” projesinin 19 Mayıs 2023 saat 15.00’te Çınarsuyu Tabiat Parkı Sosyal Tesislerinde tanıtım programı gerçekleştirilecek.

TURİZMİN GÖZDE MEKANLARINDAN BİR TANESİ

 Ordu Büyükşehir Belediyesinin iştirak şirketi ORKENT A.Ş işletmesinde olan Ünye Çınarsuyu Tabiat Parkı; sona gelinen bakım, onarım ve yenileme çalışmalarıyla yeni sezona girmeye hazırlanıyor.

Ünye'ye özgü 4 km’lik plajında bulunan manyetik kumuyla turizmin cazibe merkezlerinden olan Çınarsuyu Tabiat Parkı; içerisinde restoran, kafe, 500 metrekare kapalı, 500 metrekare açık hava düğün salonu, kamp alanları ve 50 adet bungalov ev, 8 adet taş ev olmak üzere toplamda 130 kişinin konaklayabileceği alanları halkın kullanımına sunuyor.

TESİS KAPILARINI DEPREMZEDELERE AÇIYOR

 Yenilenen yüzüyle halkın kullanımına açılacak olan Ünye Çınarsuyu Tabiat Parkı, çalışmaların tamamlanmasının ardından kapılarını ilk olarak depremle birlikte refakatsiz kalan çocuklar ve depremden etkilenen ailelere açacak.

Depremzedelerin bakım, barınma ve psikososyal ihtiyaçlarına yönelik harekete geçen Ordu Büyükşehir Belediyesi ile bu kapsamda ORKENT A.Ş, Ordu Aile ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü ve Beni Hafife Alma Platformu arasında “Cansuyu Çınarsuyu Psikososyal Destek Kampı” projesi imzaladı. 19 Mayıs 2023 saat 15.00’te Çınarsuyu Tabiat Parkı Sosyal Tesislerinde projenin tanıtım programı gerçekleştirilecek.

ÇEŞİTLİ FAALİYETLERLE DEPREMZEDELER REHABİLİTE EDİLECEK

 6-18 yaş arası çocukların ve yetişkinlerin yerleştirileceği Çınarsuyu Tabiat Parkında proje kapsamında çocuklara yönelik sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlenecek, çocukların yakın çevre ve toplumla olan ilişkisini düzenlemeye yönelik çalışmalar yapılacak ve kamp programında uzun süreli psikolojik destek ihtiyacı olduğu tespit edilen vakaların 7 günlük program sonrasında takipleri yapılarak ilgili kurumlara bildirilecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.