SON DAKİKA
Hava Durumu

Bölükbaş;  ”Evi Soyulan Biz, Sorgulama da Mağduriyet Yaşayan Yine Biz”

Hırsızlık olayında iki katlı betonarme binada bulunan özel eşyalar ve malzemeler yanında binanın çevresinin kontrol atında tutulduğu al tı adet kamera kayıt cihazıyla birlikte çalındı.

Haber Giriş Tarihi: 16.04.2023 20:44
Haber Güncellenme Tarihi: 16.04.2023 20:44
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Bölükbaş;  ”Evi Soyulan Biz, Sorgulama da Mağduriyet Yaşayan Yine Biz”

Bölükbaş;  ”Evi Soyulan Biz, Sorgulama da Mağduriyet Yaşayan Yine Biz”

Ünye ye bağlı Yenikent mahallesinde 06 Nisan 2023 Perşembe günü meydana gelen hırsızlık olayında iki katlı betonarme binada bulunan özel eşyalar ve malzemeler yanında binanın çevresinin kontrol atında tutulduğu al tı adet kamera kayıt cihazıyla birlikte çalındı.

Bina sahibi Moda Radyo ve Tv kurucu ve işletmecisi Ahmet Bölükbaş’ın 09 Nisan günü gittiği evinde yaşanan hırsızlık olayı ile ilgili Ünye ilçe jandarma komutanlığına yaptığı ihbar sonucu gecikmelide olsa olay mahallinde hırsızlık olayı ile ilgili inceleme ve araştırma yapmak üzere gelen jandarma yetkililerine olaydan kuşkulandığı kişi ya da kişiler ve ikametleriyle ilgili bilgileri vermesine rağmen jandarma yetkililerinin yapmakla yükümlü oldukları parmak izi ile ilgili çalışmalarını yetersiz bulduğunu söyleyen Bölükbaş, bunları hırsızlık olayının mağdurları olarak bizler mi siz yetkililere haber vereceğiz, yol göstereceğiz, yoksa sizler işinizin parçası olarak biz mağduriyet yaşamış insanları rahatlamak için  hırsızlık olayı ile ilgili genel çalışmaları yapacak mısınız, ya da yapmak durumunda mısınız diye sorduğunda olayın muhatabı savcı bey olayı inceledikten sonra nasıl bir yol izlememiz gerektiğini bize söyler cevabını verdiler.

Devletin asli görevi devletin sahibi milletin can, mal ve namus güvenliğini korumaktır diyen Ahmet Bölükbaş soruyor, bura da bir hırsızlık olayı yaşanmış. Alınan, çalınan malzemeler var. Hırsızlığı yaptıklarından kuşku duyulan şahıslar ve ikametleriyle ilgili olarak jandarma yetkililerine bilgi verildi.. Çalınan malzemeler nerede ise biz buradayız der gibi söz konusu ikamette görüldükleri halde, bu ikametgahın aranması için daha ne beklenir, söz konusu ikametgahın ve ilgililerinin sorgulanması için  ne  beklenir. Hırsızlık olayı yaşamış, olaydan mağdur olmuşuz, nerede ise şikayetçi olarak hırsızlığı kendimiz yapmışız da başkalarına iftira atıyormuşuz pozisyonunda başlayıp devam eden olay mahallindeki sorgulamayı yapan devlet yetkilileri karşısında muhatap olduğumuz olumsuzluklar sonucu kendimizi hırsızlık suçlusu olarak hissetmeye başladık. Mağdur edilen biziz ama sorgulamada gelinen aşamada kendimizi suçlu hisseder duruma getirilmemiz bizleri daha çok rahatsız etmektedir” dedi.

Haber Ahmet YENİN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.